How to Ditch the Hotels
Source: press.airbnb.com

19 דברים שצריך לדעת לפני ששוכרים אייר בי אנד בי

View Slideshow
How to Ditch the Hotels
Source: press.airbnb.com

נוטשים את המלונות

Airbnb מקלה על מציאת מקומות לינה ייחודיים, לרוב במחירים שמנצחים את רשתות בתי המלון הגדולות. השירות מציע גם מגוון מקומות אירוח: דירות זעירות, דירות יוקרה ואפילו קראוונים ניידים, מה שהופך את השירות לאופציה בת קיימא לכל התקציבים. אבל אם מעולם לא הזמנתם Airbnb לפני, התהליך יכול להיראות מרתיע. מה עליכם לחפש בנכס ומה צריך לברר על המארח? באילו סוגי עמלות תתקלו והאם תוכלו לבטל ברגע האחרון? התייעצנו עם מומחי נסיעות כדי לענות על שאלות אלו ואחרות ויצרנו מדריך Airbnb למתחילים.

Scour the Reviews …
Cheapism

עברו על הביקורות...

בימינו, סביר להניח שלא תרכשו אפילו מברשת שיניים ברשת לפני שתקראו את הביקורות, והזמנת Airbnb אינה שונה; רק הקפידו להסתכל מעבר לדירוג הכללי של הכוכבים. "חפשו ביקורות כנות שמפרטות על מה שהיה נהדר או נורא", אומרת קייט ברנט מ-'A Cali Girl in Bali'. "ביקורות קצרות אינן מועילות וממש אינן אומרות דבר על המקום". כמובן, מומלץ להתמקד בביקורות שנוגעות בכל הגורמים החשובים, כמו בטיחות, שירות, תשומת לבו של המארח, או אפילו עד כמה המיטה נוחה.

… But Don't Treat Them as Gospel
Source: Cheapism staff

...אבל אל תתייחסו אליהן כאל אמת מוחלטת

פיבי האוולט, בלוגרית טיולים ב-'The Chance of Choice', מזהירה כי ביקורות של Airbnb מוטלות בספק. "ליותר מ-82% מהנכסים שם יש לפחות דירוג של 4.5 כוכבים", היא אומרת, ומזהירה כי האינפלציה בביקורת עשויה לנבוע מחוסר רצון הלקוחות לבקר את מארחי הנכסים ומרצון לקבל ביקורות חיוביות בעצמם. למבט מאוזן יותר על נכס, היא ממליצה על שירות כמו AirDNA, שמשקלל גם גורמים כמו סטטוס המארח, זמן תגובה ומדיניות ביטול.

Filter, Filter, Filter
Source: airbnb.com

לסנן, לסנן, לסנן

"חיפוש כללי עבור Airbnb ביעד פופולרי יכול להניב מספר מדהים של תוצאות, אז חשוב לדעת לדייק את החיפוש שלכם", אומר אלסנדרו מאנינו, מנהל תקשורת ב-'NeighborWho'. "האתר מספק רשימה מקיפה ומסוננת על סמך העדפות האורח, אז נצלו את התכונה הזו. תוכלו להקל על עצמכם ולחסוך זמן במציאת המקום האידיאלי לשהות בו". קריטריוני חיפוש יכולים להיות כלליים (שטח משותף או דירה שלמה, מספר חדרי שינה וחדרי אמבטיה...) או ספציפיים (שפת המארח, אח מקורה, ארוחת בוקר...).

Send the Host a Message
Source: press.airbnb.com

שלחו הודעה למארח

עכשיו זה לא הזמן להיות ביישנים. בסטי בול, מייסדת-שותפה ב-'Euro Travel Coach', אומרת שניתן לקבוע עד כמה קשוב המארח יהיה על-ידי שליחת הודעה או שתיים לפני ביצוע ההזמנה, ובהודעה לבקש הבהרה לגבי כל מה שאתם לא בטוחים לגביו. "שאלו שאלות. הבינו את רמת האירוח שמציעים לכם", היא אומרת. "האם זה עולה בקנה אחד עם הציפיות שלכם? האם המארח ענה לכם בזמן?" אם לא, זה יכול להיות דגל אדום.

Look for Superhosts
vgajic/istockphoto

חפשו מארחים מצטיינים

דרך נוספת להבטיח שתשכרו מקום נהדר מאדם נהדר, היא חיפוש "superhosts" (סופר מארח) - דירוג שהמארחים יכולים לקבל רק על-ידי שמירה על דירוגים ותגובות גבוהים מאוד, ושיעורי ביטול נמוכים מאוד. "אלה אבני החן האמיתיות", אומר ג'ף מילר מ'התשוקה שלנו לנסיעות' . "המארחים האלה יודעים מה הם עושים והשיגו את מעמדם על-ידי עמידה במספר מינימלי של שוהים ומשובים באיכות גבוהה… אתם יכולים להתייחס לזה כסימן לכך שהם יודעים מה לעשות, יגיבו במהירות אם יש בעיה, ושיהיה לכם תהליך חלק".

Analyze the Photos
kuriputosu/istockphoto

נתחו את התמונות

"מארחי Airbnb אינם מתביישים להשוויץ בנכס פוטוגני, לכן קחו בחשבון שמחסור בתמונות הוא סימן רע", אומרים לי וסטייסי הופקינס מ-'One Trip at a Time'. אם אתם מעדיפים ללון ב-Airbnb שאינו משמש כמקום מגוריו העיקרי של מישהו, התבוננו בכמות העומס בתמונות: אם אפשר לראות ארונות מלאים בדברים, או המון קישוטים, מגנטים למקררים וכדומה, כנראה שהאדם גר שם, שתלונו בין הדברים שלו, ושזה לא מקום שמשמש רק ל-Airbnb". מומלץ להתייחס לצילומים מרהיבים בספקנות, ממש כמו כשקונים/ שוכרים בית. "השוו את התמונות שסופקו לתיאור הכתוב. שימו לב לעיוות של עדשת עין הדג שגורמת לחלל להיראות גדול יותר ממה שהוא".

Know What You'll Pay, and When
filadendron/istockphoto

דעו כמה תשלמו ומתי

במקור, כל אורחי Airbnb מסתמכים על עלות השהות בעת ביצוע ההזמנה. אבל בתחילת 2018, הפלטפורמה השיקה שירות חינמי שנקרא "Pay Less Up Front" (לשלם פחות בהזמנה מראש), המחייב הפקדה של 50% בלבד בעת ביצוע ההזמנה. המלכוד? השהייה הכוללת צריכה לעלות לפחות 250 דולר, והמשתמשים צריכים להזמין את השהות שלהם לפחות שבועיים מראש. אם אינכם עומדים בקריטריונים אלה, סביר להניח שתמשיכו להסתמך על עלות השהייה במהלך ביצוע ההזמנה.

Consider Long-Term Stays
Source: Cheapism staff

שקלו שהות ארוכת טווח

בעוד שרוב האנשים מקשרים בין Airbnb לחופשות בסוף השבוע ושהייה לזמן קצר, הם עלולים להפסיד אם הם לא מחפשים מקומות אירוח לטווח ארוך. "הזמנת Airbnb למשך חודש או יותר בדרך כלל מגיעה עם הנחה גדולה", אומר יז פרנל מ-'The Wallet Mot'. "מארחים רבים מעדיפים להזמין את הנכס שלהם למשך חודש שלם ולא לכמה ימים פה ושם, כך שהם יהנו מההנחה הכלולה בהזמנת שהות לטווח ארוך. עם טיפ זה, הצלחתי למצוא מארחי Airbnb שמציעים 20% או אפילו 30% הנחה לשהייה מעל חודש. בנוסף, זו דרך נהדרת להכיר מיקום חדש באמת".

Search the Dates You Know You'll Travel
Source: Cheapism staff

חפשו רק לפי התאריכים שאתם יודעים שתסעו בהם

אמנם ייתכן שמפתה לצפות ברשימות ומחירים על-ידי חיפוש לפי תאריכים לפני מועד החופשה, אך זה עשוי לתת לכם תמונה לא מדויקת של כמה שתשלמו. קסנדרה ברוקלין מ-'EscapingNY' טוענת כי "התמחור הדינמי" המבוסס על דרישות האתר הוא האשם. "במקרים רבים, סופי שבוע וחגים עולים יותר, כך שמקום שכרגע מפורסם במחיר של 100 דולר ללילה, יכול בקלות לקפוץ ל-150 דולר ללילה במהלך התאריכים הרצויים לכם, וזה מבלי לכלול עוד מיסים ועמלות. 

Don't Forget the Fees
MihailDechev/istockphoto

אל תשכחו מהעמלות

אם כבר מדברים על עמלות: כשאתם מזמינים Airbnb, אל תתפלאו לראות שיש עמלת שירות של עד 20% שמתייחסת לתעריף הלילי שלכם. כמו כן, יתכן שגם יהיו דמי ניקיון, והמומחים אומרים שזה יכול לנוע בין סכום מינימלי לסכום לא מועט. "הסכום יכול להיות שונה מאוד בין מארח אחד למשנהו", אומרת בול. "דמי הניקיון חשובים יותר עבור שהות קצרה. אם יש דמי ניקיון של 80 דולר ללילה אחד, זה נשמע הרבה - אבל אם זה עבור שבוע, זה הרבה יותר סביר".

Read the Rules
andresr/istockphoto

קראו את התקנון

לרוב מארחי ה-Airbnb תהיה רשימה סטנדרטית של כללי בית; למשל, איסור עישון, מגבלות רעש לאחר שעה מסוימת, או הגבלות לגבי אפשרות שימוש במרחבים משותפים במקרה של אירוח משותף. מומלץ לקרוא בעיון כל מה שנראה מוגזם יתר על המידה, כמו מגבלות קפדניות על מה שמותר לכם לבשל, ​​מתי מותר לכם להתקלח, או אפילו על מה שמותר לכם ללבוש כשאתם יושבים על הספה (כן, יש כאלו).

Review Cancellation Policies
Source: airbnb.com

בדקו את מדיניות הביטול

הזמנתם את ה-Airbnb שלכם במיטב הכוונות, אבל מה קורה כשאתם פתאום חייבים לבטל? כל מארח קובע מדיניות ביטול משלו, אך בדרך כלל היא מתחלקת לשלוש קטגוריות: מדיניות גמישה (החזרים מלאים לביטולים לפחות 24 שעות לפני השהייה), מתונה (לפחות חמישה ימים מראש) ומחמירה (לפחות 14 יום מראש). "מארחים רבים מציעים מדיניות ביטול שהיא די קפדנית, ולכן חשוב לדעת מה היא ולקבל את זה", אומרת בול. "גם אם למארח יש מדיניות ביטול ליברלית, אתם יכולים לאבד את דמי ה-Airbnb ששילמתם, אז שימו לב גם לזה. לפעמים, גם אם מדיניות הביטול היא קפדנית, מארחים עשויים להיות הגיוניים אם קרה משהו, והם יכולים להחזיר את התשלום שלכם, או חלק ממנו".

Hosts Can Cancel, Too
fizkes/istockphoto

גם מארחים יכולים לבטל

כשאתם מזמינים נכס של Airbnb, שימו לב שלמארח תמיד תהיה היכולת לבטל את ההזמנה. "היו מודעים לכך שמארח יכול לבטל בכל עת - אפילו שבוע לפני שאתם אמורים להגיע", מזהירה ברנט. "אף-על-פי שתקבלו החזר, תאלצו לחפש אחר מקום הגון לשהות ברגע האחרון, מה שלעתים יכול להיות בלתי אפשרי במסגרת התקציב המקורי שלכם". עם זאת, שימו לב: המארחים משתדלים לא לעשות זאת וניתן להשהות את חשבונותיהם אם זה קורה לעיתים קרובות מדי.

Know How You'll Check In
gmnicholas/istockphoto

דעו כיצד תבצעו צ'ק אין

בבתי מלון יש מישהו שמאייש את דלפק הקבלה אפילו בשעה שתיים בלילה, אבל ב-Airbnb שלכם זה יכול להיות קצת יותר מסובך. "אם אתם יודעים שתגיעו בשעה לא שגרתית, חפשו נכסים המאפשרים צורה כלשהי של צ'ק-אין עצמי", ממליץ מילר. "טסים מאוחר? אתם תרצו שהמארח ייתן לכם קוד לדלת הבניין ושיחביא מפתח. חלק ידרשו מהמארח לפגוש אותם לצורך ביצוע צ'ק-אין, ובדוגמה זו, זה לא יעבוד טוב." טיפ נוסף? הקפידו לשמור את פרטי הקשר של המארח למקרה שיש בלבול במציאת המקום או בגישה אליו.

Check for Basic Safety Equipment
DmitriMaruta/istockphoto

בדקו אם קיים ציוד בטיחות בסיסי

בתי מלון מצויידים היטב במערכות לגילוי עשן, בריחים וציוד בטיחות אחר. בדירות של Airbnb זה משתנה. "נשארתי לאחרונה לבד עם בני בן ה-4 ב-Airbnb בליסבון והיו לי כמה חששות בטיחותיים", אומרת קתלין פורטר כריסטיאסן מחברת 'Triple Passport'. "הדירה הייתה בקומה העליונה ללא גלאי עשן או מטפי כיבוי. אני ממליצה לבדוק את ציוד הבטיחות לפני שסוגרים על דירה, ולשקול אם לנסוע עם גלאי עשן משלכם". באופן דומה, סוזן גרבר, מייסדת שותפה בחברת 'Gauze', המחזיקה בבסיס נתונים בינלאומי של בתי חולים, קוראת למשפחות עם ילדים לקבוע אם הדירות ב-Airbnb אושרו כבטיחותיים, ואומרת כי אורחים שיש להם צרכים מסויימים, כמו גישה לכיסא גלגלים או מגורים צמודי קרקע, צריכים לברר לגבי הנגישות מול המארח שלהם.

Note Any Must-Have Amenities
franz12/istockphoto

שימו לב לשירותים המוצעים

דירות Airbnb אינן בתי מלון, ואינכם יכולים לקחת כמובן מאליו שתקבלו שירותים מלאים. "שהייה ב-Airbnb היא לעתים קרובות הרבה פחות יקרה משהייה במלון, וגם לא תמיד תקבלו את כל הנוחיות המצופה ממלון", אומרת מגי טורנסקי מ'העולם היה כאן קודם'. "הישארו עם הלך הרוח לפיו תקבלו בדיוק את מה שצויין בתיאור, ואל תצפו ליותר". הדבר נכון גם לגבי השירות: ישנם מארחים שיעשו מאמץ נוסף, כדוגמת כוס יין בעת ​​הצ'ק-אין או רשימת המלצות על מסעדות. וישנם מארחים אחרים שלעולם לא תראו אותם, אלא אם כן תחפשו אותם.

Get Travel Health Insurance
courtneyk/istockphoto

שקלו ביטוח נסיעות

ביטוח נסיעות הוא קנייה חכמה לכל טיול שדורש השקעה משמעותית, וכשאתם שוהים ב-Airbnb, ביטוח יכול להציע שקט נפשי נוסף. "התארחתי לאחרונה ב-Airbnb באיסלנד ופרצו לדירה שלי כשהייתי בחוץ", מזהירה לורה פופ מ-'Explore With Lora'. "ניסיתי ליצור קשר עם Airbnb כדי לבדוק אם יש להם ביטוח לכיסוי אירועים כמו זה, אבל הם לא עושים זאת. המארח גם לא נדרש לספק ביטוח כלשהו. האורח הוא זה שצריך לבטח את רכושו במקרה של גניבה". ביטוח נסיעות עשוי להציע גם הגנה נוספת אם תיפלו קורבן למדיניות ביטול קפדנית של מארח.

You Can't Go Incognito
hanieriani/istockphoto

לא ניתן לקבל את השירות בעילום שם

למרות שקל יחסית לשמור על הפרטיות במלון, ב-Airbnb זה שונה. "אורחים ומארחים נדרשים שניהם לאמת את זהותם דרך הרשתות החברתיות", מציין מולי פרגוס, מנכ"ל 'TripSavvy'. "הם מאשרים פרטים אישיים וסורקים תעודות זהות רשמיות למערכת... אם אתם אנשים שנוטים להיות קנאים לפרטיות שלהם, נמנעים ממדיות חברתיות ונמנעים מלמסור מידע אישי, ייתכן ש-Airbnb אינה בחירה טובה בשבילכם". כמו כן, ככל הנראה תפגשו עם המארח, אלא אם כן תבחרו נכס עם אפשרות צ'ק-אין עצמי. עבור מטיילים רבים זה יכול לסייע ברכישת ידע לגבי המקום, אך עבור אחרים זה עלול להיות לא נוח.

Steer Clear of Scams
CentralITAlliance/istockphoto

הימנעו מהונאות

בעוד ש-Airbnb עוקבים אחר רמאים בעצמם, עדיין ישנם מקרים של הונאה. צריך להיזהר במיוחד ממציאות טובות מדי ביחס לאיזור. "אם אתם רואים הצעה שנשמעת טוב מדי מכדי להיות אמיתית, סביר להניח שזו הונאה. היזהרו משיעורי שכירות נמוכים מאוד בהשוואה לאחרים", מזהיר מאנינו. סוגיה נפוצה נוספת, היא אתרים מפוברקים שעוצבו בקפידה כדי להיראות כמו Airbnb. "הגיעו לאתר על-ידי חיפוש אורגני בגוגל ולא דרך לחיצה על מודעה במדיה חברתית או מודעה מקוונת אחרת, כדי להבטיח שאתם נמצאים באתר הרשמי."