Sleep Relationship 3
depositphotos.com

רוצים להיפרד? יופי, רק אל תעשו את 13 הטעויות הבאות

View Slideshow
Sleep Relationship 3
depositphotos.com

כאן דרכינו נפרדות

פרידה מבן זוג זו לא משימה פשוטה, ולמרבה הצער - הרבה אנשים מנסים להיפרד בדרכים עקומות כדי להימנע מאי נעימות. אז אם אתם רוצים להיפרד ממישהו, עשו טובה ואל תעשו את הטעויות הבאות.


Crossing or Failing to Establish Clear Boundaries
stock-eye/istockphoto

מתנהגים בקרירות כדי לגרום לבן/ בת הזוג להיפרד במקומכם

אם אתם רוצים להיפרד ממישהו, היפרדו ממנו. להתנהג בקרירות, ליזום ריבים בכוונה, להמציא כעסים או להתנהג באכזריות רק כדי לגרום לבן הזוג להיפרד במקומכם - זה פשוט שפל ומרושע. אפילו לא פחדני, אלא רק מרושע. פויה.

עוד בנושא: דרכים בהן מערכת יחסים יכולה לפגוע בבריאות הנפשית שלך

Fixating on Petty Arguments
skynesher/istockphoto

להתשמש ב"יושר" כתירוץ לתוקפנות

הרבה אנשים חושבים שלהיות "אמיתי" ו"כן" זה אומר להיות מרושע, אבל זה סתם בולשיט של תכניות ריאליטי. בשביל להיות כן ואמיתי לא צריך אפילו להרים את הקול. הסבר כן ואמיתי שהוא באמת כן ואמיתי יכול להועיל לצד לשני ולעזור לו להשתפר במערכות יחסים עתידיות, בהנחה שזה עניינכם.

עוד בנושא: השקרים הכי נפוצים במערכת יחסים זוגית

Syphilis
Ridofranz/istockphoto

להגיד "בוא נישאר ידידים" כשאין כוונה כזו

לפעמים, כדי לא לפגוע בפרטנר במהלך הפרידה, שולפים את הקלישאה "אני רוצה שנישאר ידידים", על אף שלא מתכוונים לזה. אחרי שבועיים-שלושה, האקס ישים לב שאתם לא באמת ידידים, ויפגע עוד יותר. זה יגרום לו להרגיש שהוא לא מעניין אתכם בשום רמה שהיא, ולא רק מבחינה רומנטית. אאוץ'. איה.

עוד בנושא: הפרידות הכי כואבות של הסלבס

Trying to Change Your Partner
yacobchuk/istockphoto

לנהל משא ומתן

אם אתם רוצים להיפרד, אל תאפשרו לבן/ בת הזוג להפוך את השיחה למשא ומתן במטרה למנוע פרידה. אם אתם בטוחים בהחלטה שלכם, אל תתנו להם סתם להתחנן ולאבד מהכבוד העצמי שלהם.

Strained Relationships
Mixmike/istockphoto

לספר בפרטים למה אתם לא מאושרים בזוגיות

סביר שאינכם מאושרים בזוגיות אם אתם רוצים להיפרד, אבל זה לא אומר שאתם צריכים לחלוק עם האקס לעתיד רשימת מכולת של כל הסיבות בגללן לא טוב לכם איתו. מספיק להגיד שלא טוב לכם.

young couple
DepositPhotos.com

לפרט את כל הדברים שאתם לא אוהבים בבן/ בת הזוג

בדיוק כמו שלא כדאי לכם להצביע על כל דבר קטן שלא הייתם מרוצים ממנו בקשר, אין צורך לפרט את כל הפגמים של בן הזוג. למה לפגוע להם בביטחון העצמי בשביל להוכיח טענה?

021914 texting apps 1 310

פרידה בהודעת טקסט או בשיחת טלפון

אין סיבה לפגוע עוד יותר בבן/ בת הזוג ולמנוע מהם את הכבוד המינימלי של שיחה אישית. אפילו שזה קל יותר, זה לא שווה את הפגיעה בצד השני.


Friends Talking
MangoStar_Studio/istockphoto

ללכלך על האקס עם אנשים אחרים

זה לא פייר ללכלך על האקס, במיוחד אם יש חברים משותפים. בגדול, אף-פעם לא טוב לשרוף גשרים. העולם הזה קטן, ואתם לא יודעים אם האקסים יחזרו לחיים שלכם בצורה עקיפה.

Women talking
DepositPhotos.com

להתחיל לתת דוגמאות

לפני שאתם נפרדים, דעו בעצמכם מדוע אתם רוצים להיפרד. חשוב להיות ברורים עם המסר ולהגיד למה אתם רוצים להיפרד, אבל מבלי להתקטנן על סיטואציות מהעבר. לא צריך לתת דוגמאות לפעמים בהן בן הזוג עיצבן אתכם, זה סתם יגרור ויכוחים מיותרים.

Friends eating at a restaurant
DepositPhotos.com

לספר לכל החברים לפני שמספרים לבן הזוג

הבעיתיות במקרה הזה, היא שבן או בת הזוג עלולים לקבל הודעה ממכר משותף, כמו: "הצטערתי לשמוע, הייתם זוג נהדר", או לגלות על הכוונות שלכם בדרך עקומה אחרת ולא ישירות מכם. בכל אופן, אם יש לכם חברים משותפים, לא צריך לספר להם על הכוונות שלכם להיפרד.

waiting
DepositPhotos.com

לחכות לרגע הנכון

אם אתם רוצים להיפרד מבלי לפגוע, זה לא אומר שצריך לחכות לרגע הנכון להיפרד. אין רגע מושלם לפרידה ועדיף מוקדם מאשר מאוחר.

calling ex
DepositPhotos.com

ליצור קשר לאחר הפרידה

אם אתם מתגעגעים לאקס ועדיין לא רוצים לחזור אליו, אל תיצרו איתו קשר. זה רק יקשה על האקס להתגבר על הפרידה.

2004 — Facebook
Chris Jackson/Getty Images

להישאר חברים ברשתות החברתיות

שמירה על קשר עם האקס ברשתות החברתיות תגרום לכם לעקוב אחד אחרי השני, וזה בהחלט מיותר. לא צריך לחסום, אבל להסיר חברות או להוריד עוקב לעת עתה זה בהחלט חשוב.

Happy couple hugging on balcony and looking away
Depositphotos

לקפוץ ישר למערכת יחסים חדשה

גם אם אתם אלו שסיימו את הקשר, זה לא אומר שלא קשה לכם. לא צריך לקפוץ ישר לשוק הפנויים/ פנויות. תנו לעצמכם קצת זמן להתאבל והשקיעו בהרהורים על מה השתבש ומדוע - אם זה בגלל בן הזוג או בגללכם -  כדי שמערכת היחסים הבאה שלכם תהיה בריאה יותר. חבל לחזור על אותן טעויות.

עוד בנושא: כך תחשבו התאמה זוגית על פי הנומרולוגיה