אונס, רצח, נוכלות: השערוריות הכי גדולות של הסלבס בישראל

View Slideshow
דודו טופז
דודו טופז by העין השביעית the7eye.org.il (CC BY)

סקנדל בפסטיבל

אייל גולן, דודו טופז, ענת אלימלך - אלו הם רק חלק קטן מהסלבס שהסתבכו או נקלעו לשערוריות שהסעירו את המדינה. אונס, רצח, סמים, מרמה… ה"מתחם הפלילי" לא פוסח על אף-אחד. קראו על 12 השערוריות הכי גדולות של הסלבס.

אייל גולן, יולי 2015
אייל גולן, יולי 2015 by U.S. Embassy Tel Aviv (CC BY-SA)

אייל גולן ופרשת 'משחקי חברה'

ב-2013 נערכה חקירה נגד אייל גולן, אביו דני ביטון ומקורבים אחרים, בחשד לבעילת קטינות. גולן טען כי הקטינה איתה שכב הציגה עצמה כבגירה, וכנודע לו שלא כך הדבר, נסוג ממנה. 4 קטינות נוספות העידו נגדו, אבל חזרו בהן. בסופו של דבר, התיק נגד גולן נסגר עקב חוסר ראיות, אבל אבא שלו נידון לשנתיים מאסר בפועל.

עוד בנושא: הפרידות הכי כואבות של הסלבס

נאור ציון
נאור ציון by לא ידוע (CC BY-SA)

נאור ציון ומיכל הקטנה

ב-2017 מיכל ויצמן (מיכל הקטנה) חשפה כי היה לה בעבר בן-זוג מתעלל. היא סיפרה כי חנק אותה, השאיר סימנים על צווארה והיכה אותה. נאור ציון הודה שהיא מדברת עליו וטען שהכל שקרים. לאחר שנה, ציון נחשד כי הכה אדם שביקש לעשות עימו סלפי. ציון טען כי היה מדובר בהגנה עצמית, אך עדויות מהאירוע הוכיחו אחרת.

עוד בנושא: הסלבס שהלכו לעולמם השנה

קובי פרץ
קובי פרץ by REUVEN FRIZI (CC BY-SA)

קובי פרץ נכנס לכלא

ב-2016 הורשע פרץ בהעלמת הכנסות בסך של 5 מיליון ש"ח ובעבירות מרמה נוספות. הוא נידון לשנתיים מאסר בפועל ולקנס של 175,000 ש"ח. לאחר הערעור, תקופת המאסר ירדה לשנה וחצי. בשנת 2018 ראובן ריבלין אישר הקלה בעונש ובהמשך השנה פרץ שוחרר.

עוד בנושא: סלבס שהם לא עשירים כמו שחשבתם

יובל שם טוב בעשור הראשון של המאה ה-21
יובל שם טוב בעשור הראשון של המאה ה-21 by Rachel Naim (CC BY)

יובל המבולבל הורשע בהחזקת קוקאין

ב-2018 כוכב הילדים, יובל שם טוב, הורשע בשישה מקרים של החזקת סם מסוג קוקאין. הוא נידון ל-300 שעות שירות ציבורי, קנס של 2500 ש"ח, צו מבחן למשך שנה ושלושה חודשי מאסר על תנאי. יובל ביקש סליחה מהקהל עבורו הוא משמש דוגמה והוסיף "אני לוקח אחריות מלאה על מה שעשיתי".

עוד בנושא: עובדות מפתיעות על הסלבס

קברו של דודו טופז בבית הקברות ירקון
קברו של דודו טופז בבית הקברות ירקון by Avi1111 (None)

דודו טופז - התקיפות וההתאבדות

בשנת 2009 דודו טופז, ז"ל, נעצר בחשד שיזם תקיפות קשות של אבי ניר, שירה מרגלית ובועז בן ציון, מבכירי תעשיית הבידור בתקשורת. כמו כן, טופז נחשד כי תכנן פגיעות נוספות בארז טל, צביקה הדר, אברי גלעד, וגם בגרושתו, רוני חן ובעלה. המניע, לכאורה, היה כעס על כך שלא ניתנה לו תכנית. באוגוסט אותה שנה, במקלחת תא המעצר, טופז התאבד באמצעות כבל של קומקום חשמלי.

אילן בן עמי
Ilan ben ami/ Youtube

אילן בן עמי (הברירה הטבעית) רצח את בת זוגו באכזריות

ב-2017, הורשע אילן בן עמי, גיטריסט להקת 'הברירה הטבעית' ברצח בת זוגו לשעבר, דפנה בר ציון. שנתיים וחצי לפני ההרשעה, בר ציון רצתה להיפרד מבן עמי, שבתגובה לקח פטיש והכה פעמיים בראשה. לאחר מכן כיסה את ראשה בבד והמשיך להלום בראשה. בית המשפט גזר עליו מאסר עולם.

עוד בנושא: סלבס שביצעו פשעים חמורים

Hanan Goldblatt חנן גולדבלט
Hanan Goldblatt חנן גולדבלט by אמיר גלעד (CC BY-SA)

חנן גולדבלט הורשע באונס ומעשים מגונים

בשנת 2005 נעצר גולדבלט בחשד לביצוע מעשי אונס וסדום בשחקניות מתחילות, חלקן קטינות, שלמדו אצלו משחק. גולדבלט הכחיש. ב-2008 הוא הורשע בעבירות של אונס, מעשה סדום וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות בשש נשים (גם קטינות). לאחר הערעור, העונש של גולדבלט הופחת משבע לשש שנים מאסר בפועל ושנתיים מאסר על תנאי.

סרטון לזכרה של ענת אלימלך שנרצחה ע''י בן זוגה
anat elimelech/ Youtube

הרצח המזעזע של ענת אלימלך

ענת אלימלך, ז"ל, הייתה כוכבת ילדים, דוגמנית ושחקנית. בשנת 1997 היא ובן זוגה, דוד אפוטה, נמצאו ללא רוח חיים. אפוטה ירה באלימלך בעת ויכוח סוער שהיה ביניהם ולאחר מכן התאבד. שני אחיו נכנסו לפני המשטרה לזירת הרצח, והעבירו את האקדח מידו של אפוטה לידה של אלימלך. לרצח קדמו סצינות קנאה מצידו של אפוטה כיוון שחשד כי אלימלך מנהלת רומן עם עודד מנשה.

שוקי זיקרי רגע לפני העזיבה הפתאומית. דצמבר 2011
דוד ארז

שוקי זיקרי נמלט מהארץ

לאחר למעלה מ-20 שנות פעילות, שוקי זיקרי, שהיה אחד ממעצבי השיער הכי מפורסמים בארץ, נאלץ לסגור את עסקיו. על פי השמועות, זיקרי נקלע לחובות של מיליונים לשוק האפור ואף קיבל איומים על חייו. זיקרי נמלט מהארץ והתחיל מחדש בארה"ב.

ציקו ודיקו- שמיניות באוויר טו' בשבט
דיקו הקוסם / Youtube

צ'יקו מ"צ'יקו ודיקו" מסתבך שוב ושוב

צ'יקו (איציק זוהר) ודיקו היו זוג קוסמים, אב ובן. ב-2005 צ'יקו הבן הורשע בבעילה אסורה בהסכמה של נערת הקוסם. כמו כן, הוא נעצר בחשד שניסה לרמות בני נוער שרצו להיות דוגמנים לאחר שהבטיח להם בוק ואז נעלם עם כספם. בהמשך נעצר בחשד להונאות מס. אחרי שנתיים בכלא, הוא המשיך לקנדה. ב-2019 תכנית תחקירים קנדית חשפה כי צ'יקו עקץ מאות נשים במיליוני דולרים באמצעות סוכנות דוגמנות פיקטיבית. לאחר מכן ברח לארה"ב, שם הונה קשישים.

משה איבגי בהצגה הבן הבכור, תיאטרון גשר
משה איבגי בהצגה הבן הבכור, תיאטרון גשר by גדי דגון (CC BY-SA)

משה איבגי הורשע בביצוע מעשה מגונה

ב-2016 עובדת תיאטרון לשעבר התלוננה כי איבגי הטריד אותה מינית. בהמשך פורסמו עדויות של למעלה מעשר נשים שטענו שאיבגי הטריד אותן מינית. איבגי הכחיש. בינואר 2020 איבגי הורשע בביצוע מעשה מגונה בשחקנית שעבד עימה.

טל מוסרי, התמונה צולמה במסגרת הופעה בפסטיבל שירי הילדים 2009
טל מוסרי, התמונה צולמה במסגרת הופעה בפסטיבל שירי הילדים 2009 by REUVEN FRIZI (CC BY-SA)

טל מוסרי בוגד

וכמובן, השערוריה הגדולה מכולן - אחרי 18 שנים, טל מוסרי עזב את הילדים לטובת ניקלודיאון. הפייסבוק שלו הוצף בהודעות זועמות של מעריצים שבורי לב שכינו אותו "בוגד". מאז (2015) ועד היום, התואר "בוגד" עדיין מוצמד לטל מוסרי.