יקר להיות סטודנט? זו העלות של לימודים אקדמיים מסביב לעולם

College Costs Around the World

andresr/istockphoto

צ'יפיזם הוא מגזין עצמאי. ייתכן שנרוויח עמלה במידה ותבצעו רכישות דרך הקישורים שלנו. לקרוא עוד
College Costs Around the World
andresr/istockphoto

השכלה גבוהה

חינוך הוא ערך עליון בכל העולם, אבל השווי שלו שונה ממדינה למדינה. אז כמה עולים לימודים גבוהים מסביב לעולם ואיפה ממוקמת ישראל ברשימה? המשיכו לקרוא וגלו. לשם העקביות, נציין עלות שנתית ממוצעת ללימודים אקדמיים לצד הכנסה שנתית ממוצעת - בדולרים.

Denmark
jacoblund/istockphoto

דנמרק

דנמרק היא מקום נהדר לחיות, לעבוד וללמוד בו. ההכנסה הממוצעת לנפש היא באיזור הגבוה של 50,000 דולר בשנה. מלבד שכר שנתי נאה, הלימודים בדנמרק הם בחינם.

עוד בנושא: כמה מורים מרווחים בשאר העולם?


Brazil
cokada/istockphoto

ברזיל

כמו עמיתיהם האקדמיים מדנמרק, סטודנטים בברזיל לא משלמים על לימודים אקדמאיים. ההבדל נמצא בתמורה לעובדים: ההכנסה הממוצעת לנפש בברזיל היא פחות מ-10,000 דולר לשנה.

עוד בנושא: הנופים היפים ביותר בעולם


Germany
RossHelen/istockphoto

גרמניה

גם בגרמניה הלימודים הם בחינם וההכנסה השנתית לא רעה: קצת פחות מ-45,000 דולר בשנה.

Finland
Tero Vesalainen/istockphoto

פינלנד

בפינלנד ההכנסה הממוצעת לנפש היא טיפ טיפה גבוהה יותר מאשר בגרמניה - כמעט 45,000 דולר בדיוק. גם בפינלנד הלימודים הם בחינם.

עוד בנושא: דרכים פשוטות לחסוך כסף כל יום


Greece
sarra22/istockphoto

יוון

סטודנטים ביוון נהנים מהיתרון של שכר לימוד בחינם במכללות, אולם הבעיה נעוצה ברמת החיים במדינה על רקע משבר כלכלי מתמשך: ההכנסה הממוצעת לנפש היא פחות מ-20,000 דולר בשנה.

Ireland
sasar/istockphoto
Mexico
DMEPhotography/istockphoto

מקסיקו

מקסיקו היא אחת מתשע המדינות ברשימה זו המתגאה בשכר לימוד חינם לחלוטין, אבל ההכנסות לנפש עדיין יקשו על פרנסה ראויה: השכר הממוצע הוא בערך 9000 דולר בשנה; סכום זעום שמציב את מקסיקו לצד המדינות העניות ביותר ברשימה זו.

Norway
MaxOzerov/istockphoto

נורווגיה

המדינות הנורדיות הן מהנדיבות ביותר עבור עובדים והזולות ביותר עבור סטודנטים - והטובה שבחבורה היא נורווגיה. עם הכנסה ממוצעת לנפש של יותר מ-80,000 דולר בשנה ולימודים בחינם - נורווגיה היא מדינה שמשתלם לגור בה.

Poland
IPGGutenbergUKLtd/istockphoto

פולין

המדינה האחרונה ברשימה זו המציעה לימודים בחינם היא פולין. אולם ההטבה הזו נשללת במידה רבה עקב השכר השנתי הדל במדינה: ההכנסה הממוצעת לנפש בפולין נמוכה מ-15,000 דולר לשנה.

France
EHStock/istockphoto

צרפת

אמנם הלימודים בצרפת הם לא חינמים, אבל הם קרובים לזה: העלות השנתית הממוצעת של שכר הלימוד שם היא פחות מ-1000 דולר. לא רע למדינה עם הכנסה ממוצעת שנתית מכובדת לנפש של כמעט 40,000 דולר.

Colombia
andresr/istockphoto

קולומביה

בקולומביה סטודנטים משלמים רק מעט יותר עבור שכר לימוד מאשר בצרפת, אבל עובדיה "נהנים" משכר מהגרועים ביותר בעולם: פחות מ-10,000 דולר לשנה.

עוד בנושא: טיפים למציאת עבודת החלומות


Austria
amriphoto/istockphoto

אוסטריה

עובדים אוסטרים מרוויחים בטווח האמצעי של 40,000 דולר בשנה, ושכר הלימוד השנתי הממוצע הוא פחות מ-1000 דולר בשנה.


Switzerland
Rafael_Wiedenmeier/istockphoto

שווייץ

סטודנטים בשוויץ משלמים על הלימודים כ-1000 דולר בשנה. זה זול בהשוואה לחלק גדול מהעולם אבל יקר בהשוואה למדינות הנורדיות, בהן הלימודים בדרך כלל בחינם. ההכנסה הממוצעת לנפש גבוהה יותר מכל מקום מלבד נורווגיה - העובדים בשווייץ נהנים מהטווח הנמוך של 80,000 דולר בשנה.

Italy
Elitsa Deykova/istockphoto

איטליה

שכר הלימוד באיטליה יקר כמעט פי 2 מאשר בשווייץ ועובדים במדינה יכולים לצפות להרוויח פחות ממחצית מהמקבילים להם בשוויץ: ההכנסה השנתית הממוצעת לנפש בקושי עובדת את רף ה-30,000 דולר.

Netherlands
Lorado/istockphoto

הולנד

בהולנד עובדים מרוויחים הכנסה ממוצעת לנפש בטווח הגבוה של 40,000 דולר לשנה, מה שמציב את המדינה בקנה אחד עם אוסטריה ופינלנד. מצד שני, במחיר של כ-2500 דולר לשנה, שכר הלימוד בהולנד כבר מתחיל להיות יקר.

China
bo1982/istockphoto

סין

בסין, שנת הלימודים עולה רק מעט יותר מאשר בהולנד - פחות מ-3000 דולר בשנה. עם הכנסה ממוצעת לנפש של פחות מ-9000 דולר בשנה, יהיה קשה לחסוך כסף ללימודים.

Israel
peterspiro/istockphoto

ישראל

שנת לימודים ממוצעת בישראל עולה כמעט 3000 דולר בשנה. למרות שזה נמוך בהשוואה למדינות היקרות ביותר, זה עדיין לא זול - במיוחד אם לוקחים בחשבון שההכנסה הממוצעת לנפש אצלנו היא בין הטווח האמצעי לגבוה של 30,000 דולר בשנה.

עוד בנושא: מה הישראלים קנו הכי הרבה במהלך הסגר? | הישראלים המצליחים ביותר בעולם


New Zealand
monkeybusinessimages/istockphoto

ניו-זילנד

הניו-זילנדי הממוצע מרוויח קרוב ל-40,000 דולר בשנה, אבל שכר הלימוד במדינה אינו זול. העלות הממוצעת לשנת לימודים היא 4000 דולר - בערך עשירית מההכנסה השנתית הממוצעת במדינה.

Australia
funky-data/istockphoto

אוסטרליה

האוסטרלים מרוויחים משמעותית יותר משכניהם בניו זילנד. ההכנסה הממוצעת לנפש במדינה היא כ-55,000 דולר בשנה, והלימודים עולים ממש מעט יותר מאשר בניו זילנד.


South Africa
jacoblund/istockphoto

דרום אפריקה

שנת לימודים בדרום אפריקה עולה כ-5000 דולר, מה שהופך אותה לאחת המדינות היקרות ביותר לסטודנטים. מה שעוד יותר מחמיר את המצב, הוא העובדה שההכנסה הממוצעת בדרום אפריקה היא בערך 6000 דולר בשנה.

Japan
recep-bg/istockphoto

יפן

גם ביפן הלימודים עולים כ-5000 דולר בשנה, אולם עובדיה מקבלים פיצוי טוב בהרבה מאלו שבדרום אפריקה: ההכנסה הממוצעת לנפש במדינה היא בערך 38,000 דולר בשנה.

עוד בנושא: מוצרים שתוכלו למצוא רק ביפן


Canada
FatCamera/istockphoto

קנדה

גם הסטודנטים בקנדה משלמים כ-5000 דולר בממוצע עבור שנת לימודים. ההכנסה השנתית שם לנפש, לעומת זאת, מעט גבוהה יותר מאשר ביפן. המשכורת הממוצעת בקנדה מתקרבת לטווח האמצעי של 40,000 דולר.


South Korea
hanhanpeggy/istockphoto

דרום קוריאה

גם שנת לימודים בדרום קוריאה עולה בערך 5000 דולר, וזה מחיר די גבוה בהתחשב בעובדה שההכנסה השנתית הממוצעת לנפש נמוכה מ-30,000 דולר.


United States
Tashi-Delek/istockphoto

ארצות הברית

אמריקאים משלמים עבור לימודים סכום מטורף של 8700 דולר לשנה בממוצע. למרות שהאמריקאים מרוויחים הכנסה ממוצעת גבוהה יחסית של יותר מ-55,000 דולר בשנה, החובות בה עבור שכר הלימוד הם הגבוהים בעולם.

עוד בנושא: בילויים חינמיים שווים בניו-יורק


United Kingdom
LeoPatrizi/istockphoto

בריטניה

רק בריטניה גובה עבור השכלה גבוהה יותר מאשר ארצות הברית: כ-9000 דולר בשנה. בנוסף, העובדים מרוויחים הרבה פחות מהעובדים האמריקאים: המשכורת השנתית הממוצעת לנפש בבריטניה היא 42,000 דולר.