Basenji dog hiding under coverlet while playing in hide and seek game
Yurikr/istockphoto

גזעי כלבים קטנים ובינוניים שלא משירים פרווה

View Slideshow
Basenji dog hiding under coverlet while playing in hide and seek game
Yurikr/istockphoto

איך להמנע מבלאגן גדול ושעיר

כלבים הם חיות מחמד מדהימות ויש הרבה סיבות להביא כלב הביתה, אבל פרווה אינה אחת מהן. אם אתם מחפשים כלב שאינו מכונת נשירה, אל תדאגו - יש לכם אפשרויות. האמת, כל הכלבים שיש להם פרווה, משירים במידה מסויימת - אבל חלקם משירים כמות כה קטנה של פרווה שכמעט בלתי אפשרי להבחין בה. אל תטעו במחשבה שכלבים שלא משירים הרבה אינם דורשים טיפוח או שהתחזוקה שלהם נמוכה וידידותית לתקציב. אבל אם אתם מבינים בגזעי כלבים, אתם יכולים למצוא חבר חדש ששומר על פרוותו לעצמו ואינו מגרה את האלרגיות שלכם. הכירו גזעים שמשירים מעט או אינם משירים כלל, שחלקם היפואלרגנים וקלים לטיפוח.

Poodle
sestovic/istockphoto

פודל

רק שישה גזעים בכדור הארץ פופולריים יותר מהפודל הנערץ, המגיע בשלוש וריאציות: טוי (Toy), ננסי וסטנדרטי. פודלים חכמים, פעלתנים וצייתנים להפליא. בנוסף, הם היפואלרגניים והם כמעט ולא משירים. עם זאת, ה"סוודר" הצפוף שלהם דורש טיפוח מקצועי ומשמעותי - במיוחד אם אתם רוצים לגדל אחד שיזכה בתחרויות.

Australian Silky Terrier
mphillips007/istockphoto

טרייר סילקי אוסטרלי

יחסית לכלבים עם פרווה ארוכה, כלבי טרייר סילקי אוסטרליים משירים מעט, והם גם קלים מאוד לתחזוקה. מכיוון שהפרווה שלהם כל-כך ארוכה, היא נוטה להסתבך וליצור קשרים, אז אל תשתמשו בנשירה נדירה כתירוץ להזניח הברשה יסודית פעמיים או שלוש בשבוע.

Lagotto Romagnolo
UroshPetrovic/istockphoto

לגוטו רומניולו

ללגוטו אומניולו יש פרווה כל-כך צפופה וצמרית, עד שזה גורם לתהות איך הם בכלל רואים משהו. אבל למעשה, "מעילי" הפרווה המתולתלים שלהם משירים לעיתים רחוקות מאוד, והם היפואלרגניים. הם לרוב בגדול בינוני, הם כלבים נוחים ואפשר לסמוך עליהם שיהיו אנרגטיים, אך לא היפראקטיבים. 

Affenpinscher
f8grapher/istockphoto

אפנפינצ'ר

מבט אחד בכלב הזה מספיק בשביל להבין מדוע יש כאלו שמכנים אותו "כלב קוף". מעבר להיותו חמוד, הנשירה שלו היא מינימלית ועונתית. הוא לא זקוק להרבה טיפוח, אך מומלץ להבריש אותו פעמיים בשבוע ולקצץ פעמיים בשנה.

Basenji
Yurikr/istockphoto

בסנג'י

בסנג'י הוא כלב ציד אפריקאי בגודל בינוני בעל שיער קצר ונאה הדורש טיפוח מינימלי בלבד. הבסנג'י הוא עירני, אנרגטי והוא אחד ממאה הגזעים הפופולריים ביותר, וזה כנראה קשור לשקט ולשלווה שמגיעים עם גזע זה - בסנג'ים לא נובחים.

Bedlington Terrier
GavinD/istockphoto

בדלינגטון טרייר

האם זו כבשה? טלה? לא, זה בדלינגטון טרייר, והוא ידוע באישיותו העדינה והמקסימה ובפרוות הכותנה ההיפואלרגנית שלו. הטיפול והטיפוח היומיומי שלהם הוא מאוד קל. עם זאת, הם דורשים גיזום מקצועי מדי פעם וטיפוח נוסף.

Bichon Frise
f8grapher/istockphoto

בישון פריזה

בתרגום מילולי מצרפתית, פירוש שמו הוא "כלב לבן ורך". הצרפתים לא השאירו הרבה לדמיון - התיאור הזה די מסכם את זה. לא רק שהפרווה שלו כמעט ולא משירה, אלא שהיא גם היפואלרגנית. לכלב הלבן והרך הזה יש שיער ולא פרווה, אז זה אומר שתצטרכו להבריש אותו באופן קבוע כדי למנוע קשרים.

Bolognese
sssss1gmel/istockphoto

בולוני

הגזע הזה הוא קטן, ידידותי, בריא, פעלתן וקל לאילוף; הוא משיר לעיתים נדירות והוא קל לטיפוח. בונוס נוסף - הוא נוטה לא להזיל ריר. כלבי בולוני שייכים למשפחת הבישונים, ושמם מגיע מאיזור באיטליה, לשם משוייכת שושלת היוחסין שלהם בעלת מאות השנים.  

Border Terrier
GlobalP/istockphoto

בורדר טרייר

בורדר טרייר הוא גזע פיקח ואינטליגנטי עם פרווה מלאה, שעלולה להטעות ולגרום לכם לחשוב שהוא משיר הרבה. הוא לא. העניין הוא שכלבים מגזע זה אוהבים לבלות בחיק הטבע, והפרווה הארוכה שלהם היא מגנט ללכלוך. אל תדאגו לגבי נשירה, אך הקפידו להבריש אותם באופן קבוע כדי לוודא שכל הלכלוך שהם אספו ירד.

Brussels Griffon
CaptureLight/istockphoto

גריפון בריסלי

כלבים מגזע גריפון בריסלי יכולים להגיע במגוון צבעים והפרווה שלהם יכולה להיות גסה או חלקה. לא משנה מה תבחרו, תוכלו לסמוך על כך שהכלב הזה מנשיר רק באופן מינימלי ועונתי.

Cairn Terrier
GlobalP/istockphoto

קאירן טרייר

מעט גזעים בהיסטוריה מזוהים באופן מיידי כמו קאירן טרייר, שאתם מכירים אותו בתור טוטו מ'הקוסם מארץ עוץ'. מומלץ להבריש באופן קבוע את הכלבים הסקרנים והעסוקים האלה - בערך פעם בשבוע. מעבר לכך, יש לצפות לנשירות עונתיות ומינימליות בלבד.

Chinese Crested
GlobalP/istockphoto

סיני מצויץ

זה כמעט בטוח שתחיו חיים שלמים מבלי להתבלבל בין סיני מצויץ לגזע אחר. כלבי הצעצוע האלה הם חסרי פרווה, אז אם אתם אוהבים כלבים קירחים, תצטרכו לעשות מאמץ בכדי למנוע כוויות שמש, לשמור על נקיונם ולהגן עליהם מהקור. אף-אחת מהגרסאות של הכלב הזה, שידוע שהוא מתנהג יותר כמו חתול, אינן מגיעות עם אחריות טיפוח רבה.

Scottish Terrier
MorePixels/istockphoto

סקוטיש טרייר

כלבי סקוטיש טרייר ידועים בזקנים והגבות השעירים שלהם, המעניקים להם את הסימן המסחרי שלהם. הסקוטיש טרייר נועדו לצייד שועלים והם קומפקטיים וחסונים. הם אכן זקוקים לטיפוח קבוע כדי לשמור על המראה הייחודי שלהם, אך הנשירה שלהם היא עונתית ומועטה.

Coton De Tulear
Bigandt_Photography/istockphoto

קוטון דה טוליאר

קוטון דה טוליאר הוא כלב קטן ושמח עם תכונות היפואלרגניות, שמשיר מעט ובאופן עונתי, וידוע בתור הכלב המלכותי של מדגסקר. הפרווה היבשה, הלבנה והארוכה שלו דורשת הברשה במברשת עם שיניים מיוחדות בכדי לשמור על הברק והנפח.

Havanese
Dorottya_Mathe/istockphoto

הוואנז

הפרווה הארוכה והרכה כמשי של ההוואנז, שיכולה להגיע ב-16 צבעים, כמעט ולא משירה, והכלב הזה מושלם לאנשים הסובלים מאלרגיות. בנוסף, הוא דורש טיפוח סטנדרטי. הם ארוכים מעט ביחס לגובהם, והגמישות הבלתי ניתנת להכחשה שלהם מעניקה להם מקום בין 25 הגזעים הפופולריים ביותר.

Lhasa Apso
fotojagodka/istockphoto

להאסה אפסו

מלבד פרוותם הארוכה והיפה, כלבי להאסה אפסו הם פעלתנים, אך רגועים. הם כלבי תצוגה פופולריים והם נוטים להיות בריאים מאוד. יתרון נוסף הוא שהם משירים לעתים רחוקות מאוד. עם זאת, הפרווה הארוכה שלהם דורשת טיפוח רב.

Maltese
Laures/istockphoto

מלטזי

למלטזים יש מוניטין של כלבים שובבים, מלאי חיבה וחסרי פחד ביחס לגודלם הקטן. הגזע הזה מפורסם בגלל הפרווה הלבנה והאלגנטית שלו. הם משירים קלות ולעיתים רחוקות, אך לא תטעו לחשוב שהם לא דורשים טיפוח רב. הברשה יומיומית וטיפוח תכוף נדרשים לשמירה על פרוותם הארוכה עד הרצפה, וכן, אל תדאגו, יש שם רגליים איפשהו.

American Hairless Terrier
lenanet/istockphoto

טרייר אמריקאי חסר שיער

טרייר אמריקאי חסר שיער הוא מלא חיבה וחסר פחד, ולמעשה, לא תמיד חסר שיער. אבל גם הזנים בעלי הפרווה הם היפואלרגניים ומשירים את פרוותם הקצרה לעיתים נדירות. מספיק להבריש אותם פעם בשבוע עם מברשת בעלת שיניים רכות.