Dream Job Search Tips
jacoblund/istockphoto

20 טיפים סודיים שיעזרו לך למצוא את עבודת החלומות שלך

View Slideshow
Dream Job Search Tips
jacoblund/istockphoto

ג'וב מהחלומות

בשוק עבודה הנשלט על ידי דה-הומניזציה של פורטלי עבודה מקוונים, סינון קורות חיים של בינה מלאכותית ותחרות אינטנסיבית, קבלה לעבודה מהחלומות יכולה להיראות, לעיתים קרובות, כמו משימה בלתי אפשרית. בכדי לסייע לכם באתגר זה, שוחחנו עם מנהלי משאבי אנוש, מגייסים, יועצי קריירה ואפילו כמה מנהלים ומנכ"לים, שחלקו איתנו את הטיפים המובילים שלהם בנושא.

Define Your Dream Job
SeventyFour/istockphoto

הגדירו מהי עבודת החלומות שלכם

קחו את הזמן לחשוב היטב ולהגדיר מה תהיה עבודת החלומות שלכם. "אולי זו האחריות היומיומית, התרבות ואורח החיים, או המטרה ו/ או המוצר שאתם תומכים בו", אומרת טוניה סלרנו, האחראית והמנהלת בחברת ייצוג הטאלנטים 'WinterWyman'. "זה מתחיל מהבנה של מה אתם רוצים ומדוע התפקיד הזה אידיאלי עבורכם."

Determine the Skills Required
Anchiy/istockphoto

קבעו מהם הכישורים הנדרשים

"כדי לזהות את הכישורים הנדרשים, הסתכלו היטב בפרופילי לינקדאין של אנשים שכבר עובדים בעבודת החלומות שלכם", אומר קטן קאפור, מנכ"ל ומייסד שותף ב-'Mettl', פלטפורמת הערכה מקוונת. 

 אם אתם לוקים בחסר, נסו לרכוש מיומנויות אלה על-ידי השתתפות בקורס/ תכנית הכשרה, או אפילו חיפוש אחר מנטור שידריך אתכם.

Shape Up Your LinkedIn
seewhatmitchsee/istockphoto

צרו פרופיל לינקדאין

אחד הדברים הראשונים שעושים מעסיקים פוטנציאליים, הוא להסתכל בפרופיל הלינקדאין שלכם. "אם יצרתם את הפרופיל לפני זמן רב ולא נגעתם בו מזה עידנים, זה ישקף אתכם באופן שלילי", אומרת יועצת הקריירה, אמנדה אוליבר. "ודאו שפרופיל הלינקדאין שלכם כולל תמונה עדכנית וגם תמונת רקע. צריך גם כותרת בולטת שתאפשר למעסיקים לדעת איזו עבודה אתם צדים. בנוסף, ודאו כי תקציר הפרופיל שלכם יציג את כישוריכם ואת הרקע שלכם. תיאורי משרות עבר צריכים להיות עדכניים ולכלול נתונים או קישורים במידת האפשר".

Grow Your Network
robas/istockphoto

הגדילו את הרשת האינטרנטית שלכם

"הפניות הן אחת הדרכים הטובות ביותר להיכנס לחברה שאתם מעוניינים בה", אומרת ג'נה הויליסטון, אחראית ומנהלת צוות בחברת 'WinterWyman'. "תחזקו רשת מסועפת של קשרים עם אנשים בתחומכם באמצעות לינקדאין, פייסבוק וטוויטר, ומנפו את הרשת הזו כשאתם מחפשים עבודה", היא אומרת. "שמרו על קשר, אפילו על-ידי שיתוף מאמרים בענף או פרסום נתוני שוק רלוונטיים. אתם יכולים אפילו לכתוב הודעה קצרה רק כדי לומר שלום. ככה, כשאתם מתחילים לחפש, אתם לא מתחילים מאפס."

Brighten Up Your Resume
fizkes/istockphoto

ציינו עובדה מסקרנת בקורות החיים

"מעסיקים רבים מחפשים פרטים בלתי צפויים בקורות החיים שלכם בכדי להבין את האישיות והפוטנציאל מעבר למה שהתפקיד דורש", אומר קטן קאפור מ-'Mettl'. "הזכירו עובדה אחת מחייכם שלא רק מנצנצת ומוארת בקורות החיים שלכם, אלא גם מסקרנת מספיק בכדי ליצור שיחה וקשר מיידי עם המראיין. זו יכולה להיות הנטייה שלכם לאמנות, ספורט, התנדבות, סיפור על טיול או אפילו סיפור על כישלון. ככל שהמראיין מקבל יותר תובנות על האישיות שלכם, כך הסיכויים שלכם טובים יותר. "

Don't Hide Your Feelings
FG Trade/istockphoto

אל תסתירו את הרגשות שלכם

סוף-סוף זומנתם לראיון לעבודת החלומות שלכם? אל תתביישו להראות עד כמה אתם נרגשים. "אם אתם מתנהגים כאילו זה ראיון כמו כל ראיון אחר, המראיינים לא ידעו מה אתם מרגישים בנוגע להזדמנות שניתנה לכם", אומרת שרה קונורס ממחלקת משאבי האנוש של 'WinterWyman'. "השתמשו בדוגמאות ספציפיות וידעו את המראיין או המראיינת מדוע אתם מתלהבים מהתפקיד המוצע. האנרגיה שלכם יכולה להפוך למדבקת, ותוכלו לבלוט מבין שאר המתמודדים."

Talk to Strangers
mixetto/istockphoto

דברו עם זרים

לעולם לא תדעו אילו דלתות יפתחו ברגע שתפנו לאנשים זרים. "לפעמים, הדרך הטובה ביותר למצוא את העבודה המושלמת מגיעה מספונטניות מחושבת", אומרת רנה קמפבל,  מנחת 'חלומות בתנועה'. "מצאתי שלפעמים ההזדמנויות הטובות ביותר מגיעות מאנשים זרים לחלוטין. אתגרו את עצמכם ופתחו בשיחה עם לפחות חמישה אנשים זרים מדי שבוע. זה ישתלם לכם".

Don't Limit Your Networking
Ridofranz/istockphoto

אל תגבילו את הרשת האינטרנטית שלכם

אל תפסיק את החיפוש אחר אנשי קשר בלינקדאין. "אם יש לכם הזדמנות, הצטרפו לארגונים מקצועיים רלוונטיים ופגשו אנשים אחרים בענף שאתם חושקים בו", אומר רובין שוורץ, מומחה משאבי אנוש ב'מכון ארמסטרונג'. "לעתים קרובות, ארגונים אלה מקיימים אירועים שהמטרה היחידה שלהם היא להתערבב ולדון בנתיב העבודה והקריירה. תמיד יהיו כמה מנהלים או בכירים המחפשים כישרון חדש."

Connect With the Right People
asiseeit/istockphoto

הקיפו את עצמכם באנשים הנכונים

צרו רשת חברתית עם מליצי יושר אמינים לצד אנשי קשר בחברה אותה תרצו לשים כמטרה. "זה לא שאתם חייבים מאה אנשים שיתנו לכם המלצות חיוביות; ממליץ אחד המגבה את הכישורים שלכם כראוי יכול לעשות את כל ההבדל," אומר קטן קאפור. "גשו למורי דרך ולמרצים מהאוניברסיטה שלכם, או נסו אפילו ליצור קשר עם אנשי מפתח מרכזיים בחברת החלומות אליה תרצו להצטרף, במטרה לעבור את הראיון בהצלחה יתרה".

Go Beyond the Job Boards
djiledesign/istockphoto

חפשו מעבר ללוח הדרושים

"אל תהססו לפנות למגייסי עבודה", אומר רובין שוורץ ממכון ארמסטרונג. "מגייס יכול להציב את כף רגלכם בדלת המובילה למשרות שאינן מוצגות בלוחות דרושים ציבוריים, ושאין לכם איך לדעת עליהן." למגייסים חזקים יש את היכולת הייחודית לשווק מועמדים לתפקידים שאולי לא נראה שיש לכם קשר ישיר אליהם.

Have a Strong Elevator Pitch
fizkes/istockphoto

פרזנטציה אישית חזקה

בעודכם מדברים עם אנשים, היו מסוגלים לשלוף, בכל מצב, את הפרזנטציה האישית שלכם: "מי אתם, מה מייצג אתכם ומה אתם מחפשים הם פרטים שאתם צריכים להיות מסוגלים להציג בכל רגע ומול כל אדם", מציינת רנה קמפבל. באנגלית יש ביטוי שנקרא 'נאום מעלית', כלומר שאורך הפרזנטציה אמור להיות שווה ערך לזמן שלוקח לעלות/ לרדת במעלית - בין 30 שניות ל-2 דקות.  

Divide Your Time
PeopleImages/istockphoto

חלקו את הזמן שלכם

"כשאתם רודפים אחר העבודה המושלמת, השקיעו 50% מהזמן בחידוד הכישורים שלכם ובמחצית השנייה של הזמן ביצירת קשרים שיכולים להעיד ולערוב לכישורים והכישרונות שלכם. כדאי גם ליצור קשר עם עובדים קיימים בחברת החלומות שלכם דרך לינקדאין. הצטרפו לקבוצות ופורומים שבהם הם מסתובבים על-מנת לפתח את מערכות היחסים האלו ולהשיג יתרון בעת פנייה לחברה", מייעץ קטן קאפור.

Understand Your Dream Job Market
BartekSzewczyk/istockphoto

הבינו את שוק העבודה של משרת החלומות שלכם

לא משנה מהי משרת החלומות שלכם, חשוב לדעת היכן תוכלו למצוא תעסוקה, כולל איזה סוג של חברות מציעות את התפקיד הזה. "קחו את הזמן לעשות מחקר מקוון על תחומי העניין שלכם ובררו איפה שוק העבודה עומד בזמן המסוים הזה," מסביר רובין שוורץ. 

Hack the Interview
Delmaine Donson/istockphoto

פצחו את הראיון

ראיון עבודה הוא הרבה יותר מסתם כיסוי היבטים טכניים של עבודה," טוען קטן קאפור. "חשוב להתאמן וללמוד טריקים במטרה לשמור על רמות הלחץ והחרדה שלכם תחת שליטה במהלך הראיון. אתם תרצו גם להיות מטופחים ולהציג שפת גוף חיובית ובטוחה".

Don't Be Afraid to Follow-Up
laflor/istockphoto

אל תפחדו לברר מהו הסטטוס שלכם

מועמדים רבים פשוט לוחצים על "הגש מועמדות" בעת הגשת קורות חיים דרך פורטל מקוון וממתינים ליצירת קשר; אבל אתם יכולים לבצע מעקב", אומר ג'יימס הו, מייסד ומנכ"ל 'Jobscan'. "כדי למצוא דרך מי לבצע מעקב, בדקו ברשת הלינקדאין אנשי קשר שעובדים באותה חברה", ממליץ הו. "בדקו את אתר החברה או את עמוד הלינקדאין. תיאור התפקיד יכול לעזור לכם לזהות את הצוות שאליו התפקיד משוייך."

Do Your Homework
Eva-Katalin/istockphoto

עשו שיעורי בית

כשנקבע זמן לראיון, לא רק שאתם צריכים לחקור על החברה, אתה צריכים גם לחקור על האדם מולו אתם הולכים להתראיין. "מצאו איזושהי דרך משותפת", אומר ג'יל קפונרה, מנהל שכיר ב-'Promocodes' . באשר לחברה, חפרו בלינקדאין וזהו את סוגי הרקעים שיש לעובדים. בדקו גם את כל המדיות החברתיות הקשורות למעסיק וקראו מאמרי עיתונות אקטואליים כדי ללמוד על יוזמות או התרחשויות שתוכלו לדון בהן במהלך הראיון.

Become an Expert in Your Field
PeopleImages/istockphoto

הפכו למומחים בתחום שלכם

"עשו מאמץ להתבלט בענף שלכם", אומר יועץ הקריירה, מארק אנתוני דייסון. "כתבו עבור בלוגים מובילים בתעשייה ומצאו דרכים ליצור קשר עם מנהלי עובדים ומגייסים." על ידי ביצוע הדברים האלו, אתם תפנו לפחות משרות, ועם זאת תגדילו את ההזדמנויות למצוא עבודה טובה. היו אסטרטגיים לגבי כתיבת פרסומים במקומות שבהם חברת החלומות שלכם עשויה לחפש.

Connect With People Who Already Have Your Dream Job
jacoblund/istockphoto

צרו קשר עם אנשים שכבר יש להם את עבודת החלומות שלך

זהו אנשים שכבר יש להם את המשרה, ופנו אליהם לקבלת ייעוץ. "הם יכולים לתת לכם טיפים, לידים, ייעוץ ותמיכה", אומרת רונדה אנסטד, יועצת קריירה ומייסדת 'Be To Change Career Consulting'. "בדקו אם יש אנשים שאתם כבר מכירים שעובדים בעבודה הזאת. יתכן שיש מישהו שלמד איתכם באוניברסיטה." במידה והחיפוש יניב תוצאות, זה יעזור לכם במתן עצות מועילות מאנשים שאתם כבר מכירים.

Don't Be Scared to Take a Lesser Job
PeopleImages/istockphoto

אל תפחדו לקחת עבודה קטנה יותר

לפעמים תצטרכו להיכנס לתפקיד זוטר יותר ממה שקיוויתם בכדי להציב את כף רגלכם בחברה שחלמתם לעבוד בה. "הדרך הישנה של להתחיל ב'חדר הדואר' ולעבוד את דרככם מעלה היא עדיין תקפה מאוד", אומרת דונה שאנון, מאמנת קריירה. "עם זאת, אתם תצטרכו לעשות יותר מאשר סתם למיין דואר. תפקידים מסוג זה מאפשרים לכם להכיר את כולם בארגון, וזה חיוני לצורך הקידום הבא שלכם."

Stay in Demand
skynesher/istockphoto

הישארו בביקוש

בשנת 2020, מחפש עבודה כבר לא יכול להרשות לעצמו להתנתק לחלוטין מחיפוש עבודה לאחר שהתקבל למשרה. "לוכדי משרת חלומות מצליחים נשארים עסוקים בארגוניהם המקצועיים ועדיין נותרים גלויים ברשת", אומר יועץ הקריירה מארק אנתוני דייסון. "זה לא מספיק טוב להיות שייך לארגון. עליכם להיות פעילים ונראים לעין באמצעות הצטרפות לוועדות, השתתפות ודיבור בכנסים ומדיות, יצירת קשר עם אנשים, כולל אלו הנחשבים למשפיעים בענף.