פנג שואי: דרכים פשוטות לשפר את זרימת האנרגיה בבית עוד היום

Bohemian living room interior - 3d render

CreativaStudio/istockphoto

צ'יפיזם הוא מגזין עצמאי. ייתכן שנרוויח עמלה במידה ותבצעו רכישות דרך הקישורים שלנו. לקרוא עוד
Bohemian living room interior - 3d render
CreativaStudio/istockphoto

זרימה אנרגטית בבית

בין אין זה קשור ספציפית לפנג שואי או לא, מחקרים הראו ששיפור האסתטיקה של הבית באמצעות עיצוב פנים יכול להשפיע רבות על מצב הרוח והרווחה. למעשה, אפילו שינויים קטנים יכולים לשנות את האיזון וזרימת האנרגיה בחלל הבית. אז נצלו את סוף השבוע הקרוב כדי ליישם כמה עקרונות פנג שואי ונקו, על הדרך, את העומס הרוחני והרגשי. המשיכו לקרוא.

לא מנקזים את הדוד - ועוד טעויות נפוצות שהורסות את הבית

Front Door Entrance To House With White Cabinets And Coat Hanger In Corridor.
onurdongel/istockphoto

התמקדו בכניסה לבית

המומחים אומרים שהזמנת הרמוניה לבית מתחילה בפתח הבית. האנרגיה שזורמת דרך הבית שלכם (הצ'י) נכנסת דרך דלת הכניסה ואז מתפזרת בחלל. כדי להקל על הצ'י להיכנס, ודאו שהמסדרון בכניסה שלכם לא עמוס, מואר היטב ופתוח מספיק כדי לאפשר לכל הצ'י הטוב להיכנס. עצבו את המבואה בצורה ברורה ומזמינה. זה יכול לכלול הוספת שטיחון, ארגון הנעליים ויצירת מוקד של אמנות או צמחים.

לא מנקזים את הדוד? 26 דרכים להרוס את הבית מבלי לדעת

Luxury Dressing Room With Closet, Armchair And Hassock
onurdongel/istockphoto

רככו זוויות חדות

שינוי מהיר נוסף שאתה יכול לעשות כדי להזמין יותר אנרגיה חיובית לתוך הבית הוא לרכך את כל הזוויות הקשות בחלל המגורים. אלו עשויות לכלול ארון מגושם, שולחן עבודה גדול או אפילו אדן אח מסיבי. הפינות החדות הללו יוצרות אנרגיה שלילית ואגרסיבית, וכדי לרכך אותן מעצבי פנים מציעים לשלב רהיטים מעוגלים. עם זאת, לפתרון מהיר, אפשר לרכך פינות חדות על ידי כיסוי עם בד, הוספת וילונות או צמחים גבוהים.

עוד בנושא: אחסון חכם בבית לפי שיטת מארי קונדו

the glazier picks up the mirror from the table in the glass factory
Andrzej Rostek/istockphoto

סדרו מחדש את המראות

סידור מחדש של המראות בבית יעזור לשנות ולהרחיב חזותית את החלל תוך זמן קצר ולשפר במהירות את זרימת האנרגיה בבית. הסתכלו היטב מה המראות בבית משקפות, כי התמונה שהן משקפות תוכפל. אז ודאו שהן לא משקפות ערימה של מסמכים או את הטלוויזיה, אלא משפרות את האור הטבעי ואת הנוף מהחלון. על פי כללי הפנג שואי, מראות מסמלות את יסוד המים, המייצג עושר ושפע. השקיעו במראות בבית.

עוד בנושא: אלו הדברים שאסור לכם להכניס למדיח הכלים, ואתם עדיין עושים את זה

Close up on tray with decorative items.
VisualCommunications/istockphoto

אזנו בין חמשת האלמנטים

דרך פשוטה נוספת לעצב את הבית לפי הפנג שואי היא להביא חפצים המשלבים את חמשת האלמנטים: עץ, אש, אדמה, מתכת ומים. לפי המומחים, הכללת ייצוגים של כל אחד מהם תעזור לאזן את האנרגיה של הבית. רוב הסיכויים שכבר יש לכם חלק מהאלמנטים בבית, כלומר; ניתן להתחיל בבדיקת מלאי של מה יש ומה חסר. לדוגמה, תוכלו לאזן את החלל בסלון על ידי הוספת שולחן קפה מעץ (עץ), נר (אש), עציץ (אדמה), מנורת מתכת (מתכת), או תמונה של נהר (מים).

עוד בנושא: איך לנקות את הדברים שאפילו לא ידעתם שאתם צריכים לנקות

Time to clean this house from top to bottom
Moyo Studio/istockphoto

נקו וסדרו את הבית

אם אתם מתכננים לעשות רק דבר אחד בשביל החלל בבית בסופ"ש הקרוב, עשו ניקוי וסידור יסודיים. פנג שואי שם דגש רב על זרימת האנרגיה ברחבי החלל. העומס יכול לעכב את הזרימה הזו, ולהוביל לקיפאון ולאנרגיה שלילית. הקדישו סוף שבוע לסילוק של פריטים מיותרים וניקיון הבית ומיד תרגישו שינוי מרענן. אפילו משהו פשוט כמו ניקוי החלונות יכול להכניס אנרגיה טובה יותר לבית. החלונות מייצגים את העיניים, אז אם אתם רוצים לראות בבירור (מילולית ומטאפורית) - נקו אותם.

רוצים בית מסודר? אלו הדברים שאתם צריכים לזרוק לפח, עכשיו

Man taking care of her potted plants at home
PIKSEL/istockphoto

הכניסו טבע

פנג שואי עוסק כולו בהגברת ההרמוניה בינינו לבין הסביבה, וזו הסיבה שמומחים ממליצים לשלב את הטבע בחלל המגורים (אבל לא בחדר השינה). הציגו צמחים ופרחים כדי לחזק אנרגיה של חיוניות וצמיחה, לטהר את האוויר ולספק אווירה מרגיעה ומרעננת. צמחים מייצגים את אלמנט העץ ומאמינים שהם מביאים צמיחה ושגשוג. עם זאת, יש לשמור עליהם בריאים מכיוון שצמחים גוססים יכולים ליצור אנרגיה שלילית. המקום בו אתם מציבים את הצמחים יכול להשפיע על האופן בו הם משפיעים על המזל שלכם. ההמלצה היא למקם צמחים במזרח בשביל בריאות, ודרום מזרח בשביל עושר.

עוד בנושא: טעויות ניקויון נפוצות

African couple placing new modern armchair in light living room
fizkes/istockphoto

סדרו מחדש את הרהיטים

מקמו רהיטים באופן שמקדם זרימה חלקה של תנועה ומאפשר אינטראקציה קלה בין הדיירים. זה מאזן את זרימת אנרגיה ומעודד מערכות יחסים הרמוניות. בדקו אם קיימת אסימטריה כלשהי שגורמת לתחושת חוסר יציבות או חוסר איזון. למשל, שידות ליד המיטה שאינן אחידות בגודל ובצורה עלולות ליצור מתחים בזוגיות. אם האנרגיה משני צידי המיטה לא מאוזנת, זה יגרום לחוסר איזון גם בחיי האהבה שלכם.

עוד בנושא: דברים שאתם צריכים להעיף מחדר השינה

Modern bedroom interior - stock photo
CreativaStudio/istockphoto

התמקדו במיטה

מיקום המיטה במיקום הנכון חשוב במיוחד, ויכול להביא לשינה טובה יותר, אנרגיה טובה יותר בבית, ואפילו מערכת יחסים טובה יותר בין בני זוג שחולקים את המיטה. החוקים הם פשוטים: אסור שראש המיטה יהיה צמוד לקיר בו ממוקמת הדלת או מתחת לחלון. שניהם מעבירים אנרגיה אקטיבית ותנועה מתמדת, מה שלא תורם לשינה רגועה. זכרו, כשאנחנו ישנים, אנחנו נמצאים במצב מאוד פגיע. יש למקם את המיטה בעמדה שמאפשרת לכם "לשלוט" בחדר. זה אומר שאתם צריכים לראות את הדלת בצורה ברורה, אבל לא להיות מולה. זה ייתן לכם תחושת ביטחון ושליטה על החלל.

לעוד דרכים לסדר את הבית לפי הפנג שואי לחצו כאן

Bohemian living room interior - 3d render
CreativaStudio/istockphoto