How Retirees Waste Money
Hispanolistic/istockphoto

13 טעויות של פנסיונרים שיגרמו להם לבזבז את כל הכסף שלהם

View Slideshow
How Retirees Waste Money
Hispanolistic/istockphoto

הוצאות לא חכמות

מזל טוב! אחרי שנים של עבודה וחיסכון קפדניים, אתם סוף-סוף יכולים להישען לאחור וליהנות מהפרישה שלכם. אבל אל תתנו לזה לסחרר את ראשכם. גמלאים עדיין צריכים להימנע משפע של מלכודות פיננסיות במהלך המעבר לשנות הזהב שלהם, ולמרות שבוודאי הרווחתם את הזכות להוציא את הכסף שהרווחתם קשה איך שתרצו ומתי שתרצו, החלטות מסוימות ישאירו אתכם במצב הרבה יותר טוב מאחרים. להלן 18 אפשרויות, גדולות וקטנות, שתרצו להימנע מהן בשביל לא לחסל את הפנסיה.

Buying Too Many Gifts for Grandkids
monkeybusinessimages/istockphoto

יותר מדי מתנות לנכדים

אנחנו יודעים, אנחנו יודעים - אתם רוצים לפנק אותם. אבל לפני שאותו צעצוע חדש או בגד חמוד קופץ לעגלה שלכם, זכרו שחיסכון כספי הוא לא הסיבה היחידה להימנע מקנייה מופרזת של מתנות. איפוק קטן יכול לסייע במניעת טינה מצד הורים שאולי לא יכולים להרשות לעצמם כל-כך הרבה. אם אתם לא יכולים להתאפק, התייעצו עם ההורים הצעירים לפני הקנייה. רוב הסיכויים שהם לא יזדקקו לבובה נוספת או עוד סוודר. 

Supporting Adult Children — Still
GCShutter/istockphoto

תמיכה בילדים מבוגרים - עדיין

זה יכול להיות קשה בחוץ עבור צעירים - השכר אינו גבוה ביחס להוצאות, כמעט בלתי אפשרי לחסוך לבית והלוואות יכולות להיות מעיקות. אבל אם אתם מוצאים את עצמכם כותבים צ'ק עבור ילד מבוגר מדי חודש, שקלו מחדש, במיוחד אם אתם מסכנים את הרווחה הכלכלית שלכם. אם אתם חייבים לתת, בחברת ההשקעות 'הרטפורד' ממליצים לעשות זאת רק באופן ספוראדי (לא סדיר). אחרת, אתם עוזרים לילדיכם לממן אורח חיים שהם לא יוכלו לקיים בעצמם.

Ignoring the Library
funstock/istockphoto

התעלמות מהספריה

עם הפרישה מגיעה מתנת הזמן. למשל, זמן לבקר בנחת בספריה הציבורית שלכם. ספריות יכולות לחסוך הרבה כסף אם אתם קונים הרבה ספרים. תוכלו ליהנות גם מספרים אלקטרוניים, ספרי שמע, Wi-Fi בחינם, ואולי אפילו מנויים לאתרי גנאלוגיה.

Skipping Senior Discounts
Rawpixel/istockphoto

התעלמות מהנחות לאזרחים ותיקים

כשאתם מקבלים כרטיס אזרח ותיק או פליירים על הנחות לפנסיונרים, זה יכול להיות רגע כואב, אבל אין שום סיבה לתת לגאווה להפריע להנחה טובה. זקוקים להשכרת רכב מוזלת? חדרי מלון? מה דעתכם על ארוחה זולה? סרט קולנוע? ישנם הרבה דברים שהם הרבה יותר זולים עבור אזרחים ותיקים, ובהפרש משמעותי. הקפידו להתעדכן בכל ההנחות הרלוונטיות לכם.

Chasing 'Bargains'
parema/istockphoto

רדיפה אחר "מציאות"

זו מלכודת קלה ליפול אליה: כעת, לאחר שיש לכם יותר זמן, מה יכול להיות יותר כיף מלבקר בשוק הפשפשים, או לבזבז כמה ימים על שופינג בחנויות יד שניה? צייד מציאות יכול להיות כיף, אבל אם לא נזהרים, זה יכול להפוך להתמכרות, שלא לדבר על דרך יקרה להעביר את הזמן. סימני אזהרה להתמכרות לקניות כוללים רכישת דברים שלעולם לא תשתמשו בהם או ויתור על זמן בילוי עם חברים ובני משפחה לטובת קניות.

Blindly Paying for Life Insurance
-Oxford-/istockphoto

תשלום ב"עיניים סגורות" עבור ביטוח חיים

תשלום עבור ביטוח חיים זה צעד פיננסי חכם. אך ככל שמתבגרים, חשוב לזכור מה באמת מטרת ביטוח החיים, וזה להבטיח שמי שתלוי בהכנסה שלכם יוכל לקיים את אורח חייו, אם תמותו. אם ילדיכם כבר גדולים ויש להם בית, חשבו באופן ביקורתי אם פוליסה חדשה זה דבר הגיוני - במיוחד מכיוון שביטוח החיים נעשה יקר יותר עם הגיל.

Maintaining a Large Home
irina88w/istockphoto

תחזוקת בית גדול

יש סיבה לכך שצמצום הפך למהלך כלכלי פופולרי בקרב קשישים. בית או דירה קטנים יותר יכולים לחסוך במיסים, חשבונות, ביטוח, משכנתא... בעוד הישארות באותו המקום יכולה להיות הגיונית בנסיבות מסוימות, שקלו אם הבית הגדול שלכם הפך לנטל יותר מברכה. תחזוקה מתישה, חדרים עמוסים עד כאב, גרם מדרגות מעייף - כל אלו יכולים להיות סימנים לכך שהגיע הזמן לפשט את הדברים. בונוס גדול נוסף: מעבר דירה יכול לתת לכם הזדמנות להתקרב יותר למשפחה.

Spending Big on Travel
stevecoleimages/istockphoto

תקצוב כסף שגוי בחופשות

אנו מסכימים שזמן הפרישה הוא זמן נהדר ללכת להחתים את הדרכון ולצאת לראות את העולם, אך הקפידו לחשוב על דרכים להקטין את ההוצאות. למשל, עם לוח זמנים גמיש, קל יותר לנסוע מחוץ לעונת התיירות הגבוהה ביעד - ככה, המחירים על טיסות ובתי מלון אינם גבוהים כל-כך. אסטרטגיה נוספת היא לתת לתקציב להיות המדריך שלכם: פריז אולי יקרה מדי, אבל בודפשט יכולה להיות בהישג יד.

Indulging All Your Vices
skynesher/istockphoto

בזבוז כסף על פגמים אנושיים

קשישים מהווים את האוכלוסייה הצומחת ביותר של מכורים להימורים, אומרים מומחים ב-AARP, אז אם אתם יוצאים לחופשה במקום בו הימורים הם חוקיים - שמרו טוב על הכיס שלכם. אתם מעשנים? מעבר לכסף המצטבר שאתם מבזבזים, אתם גורמים לנזק חמור לבריאותכם. שימוש לרעה באלכוהול ואכילת יתר כרונית יקרים גם הם בדרכים רבות יותר מאחת. בשורה התחתונה: יתכן שתרגישו שזכיתם בזכות להרפות ולהתחיל "לחיות קצת", אך מתינות היא המפתח.

Driving Two Vehicles
Wavebreakmedia/istockphoto

נהיגה בשתי מכוניות

אם כזוג אתם כבר לא מתמודדים עם נסיעות כפולות, שקלו האם תוכלו להסתדר עם מכונית אחת במקום שתיים. גם אם כבר סיימתם לשלם על המכונית, תקבלו מזומנים על המכירה ותחסכו הוצאות כמו ביטוח ותחזוקה. במיוחד אם אתם גרים באזור מטרופולין גדול, המאפשר תחבורה ציבורית נוחה ומוזלת לאזרחים ותיקים. 

Giving to Every 'Charity'
Daisy-Daisy/istockphoto

תרומת כסף לכל ארגון צדקה

אם זה בתקציב, מתן צדקה הוא דבר נפלא - במיוחד כשזה עבור מטרה הקרובה ללבכם. אבל היו ערניים אם אתם חשים שמחייבים אתכם לתרום, במיוחד כשמתקשרים אליכם טלפנים שממש לוחצים עליכם. לעתים קרובות ארגוני צדקה מזוייפים מכוונים בעיקר לקשישים, בידיעה שהם פחות נוטים להגיד "לא". חמור מכך, אמירת "כן" לארגון מפוקפק אחד יכולה להכניס אתכם למה שמכונה "רשימת פראיירים" שאפשר להעביר מיד ליד, וכך לקבל עוד ועוד פניות מזויפות.

Ignoring the Money-Saving Power of Your Smartphone
Bojan89/istockphoto

התעלמות מאפליקציות שחוסכות כסף

התנערו מכל נטייה טכנופובית והשתמשו בנוחיות של הסמארטפון או הטאבלט בשביל להוריד אפליקציות שחוסכות כסף. לדוגמה, יש אפליקציות שעוזרות למצוא טיסה זולה, כמו סקייסקאנר; אפליקציית רומר למציאת חדרי מלון בזול. אתם יכולים להוריד מחשבון צריכת חשמל בשביל לצמצם את עלויות החשמל. אפליקציית פולטנק לאיתור תחנת דלק זולה… והרשימה נמשכת.

Falling for the Timeshare
sturti/istockphoto

יחידות נופש בשיטת TimeShare

מדובר בתשלום עבור דירות נופש שנרכשות ע"י קבוצת אנשים אשר ביניהם יש הסכם לגבי מתי כל אחד מהם רשאי לשהות בדירה. קל לפתות אנשים בחופשה זולה בשבריר מהמחיר, אך כפי שצויין בעבר ע"י מנהל הכספים, דייב רמסי, "חלוקת זמנים אינה השקעה. אתם פשוט משלמים מראש את חשבון המלון במשך 20 השנים הבאות, בין אם אתם משתמשים בו או לא". חמור מכך, ישנם הרבה רמאים בתחום רכישת דירות נופש שיתופיות.