Apartments for Less
George Rudy/shutterstock

דירה להשכיר: כך תשיגו את הדירה שחלמתם עליה במחיר נמוך משווי השוק

View Slideshow
Apartments for Less
George Rudy/shutterstock

מציאה של דירה

מחירי השכירות אינם חקוקים באבן, ולא חסרות שיטות לחיפוש דירה שווה להשכרה במחיר הוגן. להלן כמה מהטיפים המובילים המבטיחים הנחה בשכר דירה, כמו גם טקטיקות למי שכבר שוכר.

Make the Most of an Open House
Photographee.eu/shutterstock

בקשו להגיע מוקדם יותר

אם אתם מעוניינים בדירה שהיא לא פחות ממציאה, היו בטוחים שאתם לא היחידים. במקרים בהם הרבה אנשים מעוניינים בדירה אחת, בעל הדירה מציע בדרך כלל זמן ספציפי (יום ושעה) בשביל להראות את הדירה לכל המעוניינים בבת אחת. הטריק הוא פשוט: בקשו להגיע 10 דקות לפני הזמן שבעל הדירה קבע, כך שתהיו הראשונים שמגיעים. ברוב המקרים, הראשון שמגיע הוא זה ש"חוטף" את הדירה.


Do Your Research When Apartment Hunting
marvent/shutterstock

חקרו על בעל הדירה

הקדישו זמן לחקר בעלי הדירות של הנכסים בהם אתם מעוניינים, כולל בדיקת פרופיל הלינקדאין שלהם, חיפוש בגוגל וקריאת כל הרשומות הציבוריות הזמינות באופן מקוון. נסו להבין אילו דברים משותפים לכם ולבעל הדירה - האם למדתם באותו בית ספר, התנדבתם באותו מקום... כך שכאשר תפגשו את בעל הדירה תוכלו לדבר איתו בשפה משותפת, לגרום לו לתעדף אתכם על שאר המועמדים ולאחר מכן - להוריד משכר הדירה.

עוד בנושא: מדריך לקריאת שפת גוף

Guide the First Conversation
ESB Professional/shutterstock

חפשו נקודות למשא ומתן כבר בשיחת הטלפון

מלבד להישמע נחמדים ואמינים, המטרה של אותה שיחה ראשונה היא להשיג כמה פיסות מידע מרכזיות שיהוו חלק מהמשא ומתן בהמשך. יש שני דברים שאתם צריכים לדעת: ראשית, בררו איך בעל הדירה רואה את הדייר האידיאלי. שנית, שאלו על דיירים מהעבר - דברים שהם אהבו ולא אהבו בדירה. כל המידע הזה ישמש אתם בשלב המשא ומתן.

עוד בנושא: בתים של סלבס שתוכלו לרכוש בזול

Follow Up With a Cover Letter
Goran Bogicevic/shutterstock

הסקת מסקנות

קחו את כל מה שלמדתם במהלך השיחה עם בעל הבית וכתבו לכם נקודות רלוונטיות. האם בעל הבית הזכיר שלדייר הקודם הייתה חיית מחמד שהרסה את המקום? הבהירו לו שאתם אחראיים הרבה יותר והציעו דוגמאות. אפשר אפילו להראות תמונות מדירות קודמות ששכרתם בשביל להוכיח ששמרתם על המקום.

עוד בנושא: טרנדים עכשוויים לעיצוב הביתGet Your Landlord to Like You
Antonio Guillem/shutterstock

גרמו לבעל הדירה לחבב אתכם

המטרה האמיתית היא לגרום לבעל הבית לחבב אתכם, לסמוך עליכם ולרצות לקבל אתכם כשוכרים. זכרו: הדרך הטובה ביותר להשיג הנחה בשכר הדירה היא לגרום לו לחבב אתכם. יש עוד שיטות, כמובן, עליהן נדבר בשקופיות הבאה.

עוד בנושא: הבתים הכי יקרים של הסלבס בכל הזמנים

Sign a Longer Lease
Ralf Kleemann/shutterstock

חתמו על חוזה ארוך יותר

טקטיקה נוספת שמעודדת לעתים קרובות את בעלי הדירות להוריד את שכר הדירה החודשי היא לחתום על חוזה ארוך יותר ממה שהם ביקשו. בעל הבית מבקש חוזה שכירות לשנה? הציעו לחתום על חוזה שכירות לשנתיים. אחד הנטלים הכספיים הגדולים ביותר שעומדים בפני בעל הבית הוא נכס ריק. חתימה על חוזה שכירות ארוך יותר מקלה על בעיה זו.

עוד בנושא: דברים שצריך לדעת לפני ששוכרים אייר בי אנד בי 

Offer To Pay Cash Up Front
bluedog studio/shutterstock

הציעו לשלם מזומן מראש

שום דבר לא מדבר היטב כמו מזומנים. אם יש לכם כסף לשלם על כמה חודשי שכירות מראש, במזומן, בעל הבית עשוי להיות מוכן להציע הנחה. אם מתאפשר לכם, הציעו לשלם על חצי שנה מראש בתמורה להנחה.

עוד בנושא: כך תחסכו כסף כל יום

Pay a Deductible for Repairs
kurhan/shutterstock

הציעו לשלם על התיקונים הקטנים בבית

גישה ייחודית נוספת: אתם יכולים להציע לשלם השתתפות עצמית על כל תיקון עתידי במהלך השכירות. לא לשכוח, כמובן, להגביל את התשלום ואת סוג התיקונים. זה מקל על הטרחה הגדולה עבור בעלי הדירות לדאוג לתיקונים קטנים. החיסרון, לעומת זאת, הוא שאתם יכולים בסופו של דבר לתקן דברים רבים יותר מכפי שתיכננתם. בדקו היטב את הנכס לפני שתציעו סוג זה של הסכם.


Pay Rent Early Each Month
FuzzBones/shutterstock

הציעו להקדים את מועד תשלום שכר הדירה

אפשרות נוספת שעשויה לגרום לבעל הבית לגלות נדיבות היא להציע לו לשלם את שכר הדירה הרבה לפני המועד המבוקש.

living room
FollowTheFlow / iStock

בדקו אפשרות לסאבלט

האם הנכס כולל חדר שלא תשתמשו בו? תוכלו להשכיר את החדר מפעם לפעם דרך Airbnb, או להציע את כל הדירה כשאתם בחופשה. כעיקרון, החוק מתיר לכם להעביר את הזכות לעשות שימוש בנכס לצד שלישי, אלא אם כן לבעל הדירה יש סיבות הגיוניות למנוע זאת או תנאים הגיוניים לאפשר לכם לעשות זאת.

Mowing the Lawn
Maxim Blinkov/shutterstock

ברטר

האם בעל הבית זקוק למישהו שינקה את הבית שלו אחת לשבוע? יכסח לו את הדשא? הציעו לעשות זאת. אולי לבעל הבית יש אתר שהוא רוצה לקדם? או שהוא או היא זקוקים לשירותי מעצב גרפי? אם יש לכם את הזמן הפנוי ואת הכישורים, האפשרויות לעבוד בתמורה להנחה הן אינסופיות.

עוד בנושא: מטלות הבית ששורפות הכי הרבה קלוריות 

Ask for the Discount
thodonal88/shutterstock

טיפים נוספים

כשאתם באים לראות את הדירה, ודאו שאין ריח של עובש מתחת לכיור, שלחץ המים תקין וכו'. עברתם היטב על החוזה וחתמתם? קודם כל, מזל טוב. שנית כל, צלמו את כל הליקויים בדירה לכל מקרה של ויכוחים עתידיים בנוגע לפגיעה בנכס. שלא יאשימו אתכם סתם. וזכרו: לגרום לבעל הדירה לחבב אתכם זה הטיפ הכי טוב.