110515 how to reduce heating costs 1 728

15 דרכים לקצץ בעלויות החשמל החורף

View Slideshow
110515 how to reduce heating costs slide 0 fs

מחממים וחוסכים

מזג אוויר חורפי וסוער הוא שם נרדף לסוודרים נעימים, קקאו חם וחשבונות חשמל גבוהים. אין זו הפתעה שהפעלת מערכות חימום ללא הפסקה מעלה את העלויות החודשיות לשמיים, אבל אין שום סיבה להוציא כל-כך הרבה כסף על חימום. להלן 15 טיפים חסכוניים באנרגיה שיהפכו את חשבונות החימום למכבידים פחות.

110515 how to reduce heating costs slide 1 fs

הנמיכו מעט את החימום

על-פי חברת החשמל, כל מעלה נוספת מייקרת את עלות הפעלת המכשיר בכחמישה אחוזים, כך שאולי זה מה שישכנע אתכם להוריד מעלה או שתיים. בלילה, פשוט לבשו פיג'מה חמה יותר או התכרבלו תחת שמיכה נוספת.

110515 how to reduce heating costs slide 2 fs

התקינו תרמוסטט עם אופציה לקביעת תכנית

מי שחושש שהוא לא יזכור לכבות את החימום לפני היציאה מהבית או השינה, צריך לשקול להתקין תרמוסטט שניתן לתכנות. מכשירים אלה שולטים על הטמפרטורה המקורה 24/7 ויניבו את החיסכון הרב ביותר אם אף-אחד לא יתעסק עם ההגדרות כשקריר לו. לבשו סוודר במקום.

110515 how to reduce heating costs slide 3 fs

צמצמו פתחים המאפשרים בריחת אוויר

עפ"י נתונים ממחלקת האנרגיה בארה"ב, ניתן לחסוך עד 30 אחוז בחשבונות האנרגיה על-ידי כיסוי ואיטום חלונות ודלתות עם פתחים המאפשרים בריחת אוויר. מגבת מגולגלת היא דרך קלה וזולה לעצור בריחה. בחללים קטנים עם פתחים הפונים לחוץ, ניתן לשים מתחת לדלת צעיף או חתיכת בד. את החלונות ניתן לכסות בניילון מבודד בכדי לשמור על החום בפנים.

110515 how to reduce heating costs slide 4 fs

התקינו חלונות ודלתות עמידים לסערות

זו דרך קבועה יותר לקצץ בבריחת אוויר כתוצאה מחלונות ודלתות לא יעילים. אתר ImproveNet מפרט את היתרונות והחסרונות של פרויקט זה, וטוען שהוא יכול לשפר את יעילות האנרגיה של הבית ב-45 אחוזים.

110515 how to reduce heating costs slide 5 fs

החלפת מסננים

מסננים מלוכלכים יכולים להגביל את זרימת האוויר ולגרום למערכת החימום לעבוד קשה יותר, מה שבסופו של דבר יכול להעלות את חשבונות החשמל. יש לנקות את המסננים או להחליף אותם מדי חודש בתקופות שהם פועלים הרבה. בנוסף, ככל שהפילטר יעיל יותר, כך הוא לוכד יותר אלרגנים ופסולת ובכך מונע את מהחומרים המגרים הללו להסתובב באוויר.

110515 how to reduce heating costs slide 6 fs

הפעלת המאוורר ברוורס

למאווררי תקרה רבים יש מצב חורף, שלמעשה משנה את כיוון פעולת הסיבוב. שינוי זה יכול לקצץ עד 10 אחוז מהוצאות החימום החודשיות. שינוי מאוורר התקרה למצב חורף הופך את הסיבוב המסורתי המייצר רוח קרירה, לסיבוב הפוך שדוחף אוויר חם חזרה ומכניס אותו לסירקולציה.

110515 how to reduce heating costs slide 7 fs

בדקו את הטרמוסטט של הבוילר

המעלות הרצויות לכיוון הטרמוסטט של הבוילר נעות בין 45 ל-60 מעלות. אם תורידו את התרמוסטט לטווח הנמוך שעדיין מחמם מספיק, זה יכול לצמצם את עלויות האנרגיה בשיעור של 6 עד 10 אחוזים. כמובן שדוד שמש עשוי להשפיע באופן קיצוני יותר, אך זה דורש השקעה ראשונית.

110515 how to reduce heating costs slide 8 fs

הקפידו על תחזוקה

בדיוק כמו כל מכשיר מרכזי אחר, תנור חימום זקוק לכוונון קבוע. שמירה על ניקיון וכוונון נכון יעזרו לו לפעול ביעילות ולהאריך את חייו. יש לפנות לחברת שירות מקומית או ליצרן התנור לגבי בדיקות שנתיות - חלקם מציעים שירות מעין זה ללא עלות. תכננו קדימה כך שלא תזדקקו לטכנאי ככל שמזג האוויר מתקרר.

110515 how to reduce heating costs slide 9 fs

השתמשו בחומרים ומוצרים המשמשים לאיטום

חלונות ודלתות אינם המקומות היחידים שדרכם אוויר חם בורח מהבית. שימו לב למקומות בהם נפגשים שני סוגים של חומרי בניין - פינות, ארובות וסביב צינורות וחוטים. בדקו דליפות על-ידי נפנוף במקל קטורת סביב הבית וסמנו אזורים שבהם העשן נישא ברוח. עשו סיבוב מחוץ לבית עם מייבש שיער וכוונו אותו אל איזורים בעייתיים, כמו חלונות; אם נר שדולק בפנים מהבהב  או נכבה, יש דליפה. כך תדעו אילו איזורים בבית יש לאטום בעזרת סרטי איטום או עזרים אחרים.

110515 how to reduce heating costs slide 10 fs

אטמו את תעלות האוורור

מחלקת האנרגיה מזהירה שכ-20 אחוז מהאוויר המחומם יכול לברוח דרך תעלות האוורור בבית. יש להעריך את התעלות על-ידי איש מקצוע כדי לקבוע אם יש צורך באיטום או בשיפור אחר. למרות שיש עלות לתיקונים אלו, החיסכון השנתי יכול להצטבר. תעלות אטומות כראוי גם מגנות טוב יותר מפני אבק ועובש.

110515 how to reduce heating costs slide 11 fs

שימו עין על השימוש במים החמים

כולם אוהבים מקלחת ארוכה וחמה בחורף, אך ככל שזרם המים מפוזר יותר, כך נדרש יותר מאמץ לחימום המים. התקנת ראש מקלחת בעל זרימה נמוכה חוסכת כסף בשתי דרכים: זה מקטין את צריכת האנרגיה וגם את השימוש במים. בידוד מיכל המים מניב חיסכון גדול עוד יותר.

110515 how to reduce heating costs slide 12 fs

הסתכלו בשעון

אנרגיה היא זולה יותר בטווח שמחוץ לשעות השיא; כלומר, בערך לפני 7 בבוקר ואחרי 11 בערב, תלוי בשירות המקומי. הגדירו את התרמוסטט כך שיחמם את הבית זמן קצר לפני ואחרי שהשעות הזולות מתחילות ומסתיימות וכבו כאשר תגיעו לטמפרטורה הרצויה. בית אטום היטב ישמור על החום עד שכולם יצאו מהבית או ילכו לישון. 

110515 how to reduce heating costs slide 13 fs

חממו שטח קטן יותר

מדוע לחמם את שאר הבית כשאתם משתמשים רק בחדר אחד? קנו מחמם חלל זול ומקמו אותו באזור המשומש ביותר בבית. אם אתם מרכזים את החום בנקודה אחת, תוכלו להנמיך את התרמוסטט. למרות שלתנור נייד יש עלות לא נמוכה, זה עשוי להיות זול יותר מאשר לשמור על הבית כולו בטמפרטורה חמימה.

110515 how to reduce heating costs slide 14 fs

יש לכם ארובה? חסמו אותה

שלב פשוט זה ימנע מאוויר חם לברוח מהבית דרך הארובה. היתרונות הכספיים ניכרים ולא דורשים השקעה נוספת.

110515 how to reduce heating costs slide 15 fs

לבודד את עליית הגג והמרתף

אולי הם מחוץ לטווח הראייה, אך האוויר הקריר בחלקים הלא מבודדים של הבית תורם לעלות הכוללת של החימום. על-פי תוכנית Energy Star, בידוד עליית הגג, קירות המרתף והרצפה מעל המרתף יכול להפחית את עלויות החימום בממוצע של 15 אחוזים. למרות שמחיר הבידוד עלול להיות יקר, ההשקעה תחסוך כסף בטווח הארוך.