Flooding rainwater or floor heating systems, causing damage, peeling paint and mildew.
unomat/istockphoto

לא מנקזים את הדוד - ועוד טעויות נפוצות שהורסות לכם את הבית

View Slideshow
Flooding rainwater or floor heating systems, causing damage, peeling paint and mildew.
unomat/istockphoto

ביתנו הוא מבצרנו

כמובן שאתם דואגים לבית שלכם. אבל האם אתם עושים עבודה טובה? לא בטוח. למעשה, ישנן עשרות דרכים בהן תוכלו לפגוע בבית מבלי לשים לב. מהדשא ועד הגג - וכל מה שביניהם - הנה כמה הרגלים רעים שהגיע הזמן להפסיק איתם.


Cleaning Bucket
solidcolours/istockphoto

שימוש בחומרי ניקוי לא מתאימים

בין אם אתם מנקים רצפות, שיש, כיריים או משטחים אחרים בבית, צריך להתאים את חומר הניקוי. אסור, למשל, להשתמש בחומרי ניקוי כימיים על ארונות צבועים, חומר ניקוי על בסיס מים על פרקט למינציה, חומץ על גרניט, מיץ לימון על משטחי שיש וכן הלאה. פעולה זו עלולה לגרום לקהות, עיוות ושחיקה. שימו לב למשטח שאתם מנקים, ועשו איזה מחקר לפני.

עוד בנושא: מסכים, ועוד דברים שאסור לנקות עם מגבונים לחים


A leaking faucet on a domestic water heater with pipe wrench
cmannphoto/istockphoto

לא מנקזים את הדוד

עם הזמן, משקעים מגעילים המורכבים ממינרלים ופסולת יכולים להצטבר בתוך דוד המים, ולבסוף לגרום לסתימות ותפקוד לקוי. כדי להימנע מכך, רוקנו את דוד המים לפחות פעם בשנה בהתאם להנחיות המוצעות על ידי אתרים כמו The Allstate Blog (או התקשרו לאינסטלטור).

עוד בנושא: טעויות ניקיון נפוצות


Bathroom extractor, exhaust fan repair, installation. Handyman installing new bathroom vent fan, ventilation system in the house bathroom
Lex20/istockphoto

לא משתמשים בוונטה באמבטיה או פותחים חלון אחרי מקלחת

אי התייחסות ללחות בבית תגרום לנזקים כמו עיוות וצמיחת עובש וטחב. לא כיף בכלל. השתמשו במערכת הפליטה של ​​חדר האמבטיה לאחר המקלחת, ואם אין לכם ונטה - הקפידו לפתוח חלון כדי לאפשר ללחות להימלט.


Bathmat
Darren Platts/istockphoto

משאירים מגבות לחות או כביסה על רצפת האמבטיה

גם הפעם הבעיה היא הלחות. השלכת מגבות רטובות או כביסה על הרצפה על בסיס קבוע עלולה לגרום לעיוותים וכתמים. אותו דבר לגבי שטיח האמבטיה - אם הוא רטוב מדי, הקפידו לתלות אותו.

עוד בנושא: טעויות כביסה נפוצות


Gloved hand cleaning a wet spot on floor
pinstock/istockphoto

לא מנקים מיד כתמים על השטיח

במקרה הזה, טיימינג הוא הכל. רוב הכתמים על השטיח נעשים עקשניים יותר ככל שהם יושבים זמן רב יותר, ואם הם מחלחלים עמוק ונותנים להם להישאר, הם יכולים לעודד צמיחה של עובש וטחב.

עוד בנושא: איך לאתר ולהיפטר מעובש בבית


Person Cleaning Carpet With Vacuum Cleaner
AndreyPopov/istockphoto

מגזימים עם ניקוי השטיחים

לקרצף את השטיחים לעתים קרובות מדי או להשתמש ביותר מדי נוזלים כשעושים זאת - זו טעות. אם עברתם על אותה נקודה מספר פעמים כדי להסיר כתם, בדקו את השטיח עם היד לאחר מכן. אם השטיח נשאר לח, מומלץ לשאוב אותו עד שיתייבש.

עוד בנושא: חומרי ניקוי מסוכנים לבריאות


Plumber repairing drain
GregorBister/istockphoto

התעלמות מסימני לחות

לחות מתמשכת היא אחד הגורמים הגדולים ביותר לנזקים בכל בית, ולכן בדיקה קבועה של טחב, עובש, נזילות, שלוליות, טפטופים וכדומה - במקומות ברורים ולא כל כך ברורים - שווה את זמנכם.


Hand Cleaning Copper Rain Gutter
BanksPhotos/istockphoto

לא מנקים את המרזבים לעיתים קרובות מספיק

אם המרזבים מלאים בפסולת ולכלוך, הם לא יכולים לבצע את עבודתם כראוי, וגרוע מכך - הם גורמים לנזקי מים בתוך הבית. מומחים ממליצים לנקות מרזבים כמה פעמים בשנה.


Man installing asphalt roof
Bill Oxford/istockphoto

לא נעזרים באנשי מקצוע ומתעקשים לעשות לבד

אם התיקון יתבצע בצורה לא טובה או לא נכונה, סביר להניח שהוא יעלה יותר כסף בטווח הארוך. על פי ההערכות, כמעט שליש מעבודות הקבלנים נובעות מפרויקטים של 'עשה זאת בעצמך' שהסתבכו. אם פרויקט תיקון או שיפוץ נופל מחוץ למערך המיומנויות שלכם, עשו לעצמכם טובה והתקשרו למקצוען. 


Front Door of new home.
David Papazian/istockphoto

טורקים את דלתות הכניסה

דלתות שנטרקות באופן סדיר ידחקו, בסופו של דבר, את המשקוף של הדלת ממקומו - וזה יגרום לפתחים לא רצויים ויכניס הביתה לחות ואוויר קר מבחוץ. אם הפתח גדול מ-6 מ"מ, גם עכברים יוכלו להיכנס. תאלצו למצוא דרך אחרת להפגין דרמטיות.

עוד בנושא: דרכים טבעיות להיפטר ממזיקים


Cleaning Lint Trap
mphillips007/istockphoto

לא מנקים את המוך במייבש

רק בארה"ב יש כמעט 3,000 שריפות מייבש מדי שנה, מה שגורם לחמישה הרוגים, 100 פצועים ואובדן רכוש של 35 מיליון דולר. קצת יותר משליש מאותן שריפות נגרמות על ידי אי ניקוי המוך במייבש. אם זה משהו שאתם מזניחים באופן קבוע, שימו פתק תזכורת בחדר הכביסה. 


Replacing the battery in a smoke alarm
MachineHeadz/istockphoto

לא בודקים חיי סוללה של גלאי עשן

בדקו את הסוללות של גלאי העשן באופן קבוע. זוהי משימה שקל לשכוח, לכן הגדירו תזכורות בטלפון, במכשיר בית חכם או ביומן.

עוד בנושא: דרכים יצירתיות למות בקיץ


Person Walking With Muddy Footprint On Carpet
AndreyPopov/istockphoto

נועלים נעליים בתוך הבית

כן, סוליות הנעליים שוחקות יותר מאשר גרביים או רגליים יחפות ויכולות להזיק לריצוף, במיוחד בטווח הארוך. אבל הסוגיה עמוקה ומגעילה יותר. מחקר מאוניברסיטת אריזונה מצא תשעה מינים של חיידקים - כולל חיידקים צואתיים - בתחתית נעלי המשתתפים, ובמשך 14 ימים נמצאו 440,000 יחידות חיידקים על זוג נעליים בודד. פויה.


Grill on the garden
Kesu01/istockphoto
Repairman hand installing the windows with gun silicone. closeup
StepPro/istockphoto

לא מבינים כמה איטום חשוב

בעלי בתים ממעיטים באופן קבוע ביתרונות של איטום, והשימושים הרבים שלו. איטום יכול לחסוך באנרגיה, לסייע בשליטה על הלחות בבית ולהרחיק חרקים ומזיקים אחרים.


Interior of modern living room
Tom Merton/istockphoto

לעולם לא סוגרים תריסים ווילונות

חלונות פתוחים כל היום מציפים את הבית באור טבעי. זה דבר טוב - עד שהוא לא טוב. קרני UV עלולות לגרום לריצוף (במיוחד לפרקט) לדהות. גם הרהיטים לא ממש נהנים משמש ישירה כל יום.

עוד בנושא: עובדות חשובות על קרם הגנה


White extension cord with three plugs on orange background
Media Trading Ltd/istockphoto

שימוש בשקעים ותקעים פצועים

קל לזהות מפצל שעברו עליו דברים. לפח. אתם לא רוצים לשרוף את הבית. הזמינו חשמלאי שיחליף שקעים במקרה הצורך.

עוד בנושא: מיתוסים על חיסכון בחשמל


Frying pan with non-stick surface and hot oil under water tap flow in sink
Kira-Yan/istockphoto

שופכים שמן לכיור

ברגע שהשמן מתחיל להתקרר, הוא מתגבש ומתחיל לחסום צינורות. עם הזמן, הדבר עלול לגרום לבעיות אינסטלציה חמורות. שימו בתוך שקית או קופסה או כל כלי קיבול אחר שתאלתרו - ולפח.


Untidy Kitchen
gilaxia/istockphoto

ניקוי כיריים עם סקוטש ברייט גס

רוב הסיכויים שאתם צריכים להשתמש בציוד ניקיון ספציפי בהתאם לסוג הכיריים שיש לכם בבית. לדוגמה, כיריים מזכוכית דורשות פוליש מסוג מסוים, ושימוש בכרית ניקוי שמיועדת במיוחד למשטח זה יפחית את הסיכוי לשריטות.

עוד בנושא: חומרי ניקוי שלא שווים את הכסף שלכם


Hand in rubber protective glove with microfiber cloth cleaning baseboard on the floor from dust at the wall. Early spring cleaning or regular clean up. Maid cleans house.
FotoDuets/istockphoto

קרצוף משטחים עם שכבת צבע

אם יש לכם כתם עיקש על הקיר, הניחו כמה מגבות על הרצפה, ספגו את הכתם עם חומר ניקוי עדין - שום דבר עם אמוניה או אקונומיקה, למשל - ובדקו אם זה עושה את העבודה. ייתכן שיהיה צורך בניסיונות חוזרים ונשנים, ואם זה לא עובד, ערבבו מים וסודה לשתייה, מרחו על הכתם ותנו לתערובת לשבת לפני שתנגבו.


open dishwasher with clean dishes at home kitchen
ronstik/istockphoto

מתעלמים מהמדיח

כן, זה המכשיר ששוטף את הכלים שלכם, כך שזה אולי נראה הגיוני לחשוב שהוא לא צריך ניקוי בעצמו, אבל מדיח הכלים זקוק למידה מסוימת של תחזוקה, או שהוא לא יחזיק מעמד כפי שהוא באמת יכול. מומלץ לבדוק את מסנן מדיח הכלים - בערך כל חודש או חודשיים - לרוקן אותו ולשמור עליו נקי. אם אתם רוצים להגדיל ראש, נקו את אטמי הגומי עם אקונומיקה - מחקר שנערך בשנת 2018 מצא כי אלה לרוב מכילים מקורות של זיהומים חיידקיים ופטריות.

עוד בנושא: איך לנקות את הדברים שהכי מעצבן לנקות


Roof damage after storm.
C5Media/istockphoto

שוכחים מהגג

אנחנו מבינים את זה - קל לשכוח ממשהו שכמעט ולא רואים, אך הזנחת הגג יכולה להוביל לתוצאות לא רצויות כמו נזקי רטיבות, בעיות מבניות, צמיחת עובש ועוד. מומחים ממליצים לעלות לגג לפחות כמה פעמים בשנה ולבדוק אם יש רעפים חסרים או פגומים; צמחיה, אזוב או טחב וכל סימני הידרדרות אחרים.


Gardener Trimming Grass Lawn Using Electric Cordless Mower
welcomia/istockphoto

מכסחים את הדשא קצר מדי

אנשים מכסחים את הדשא שלהם כך שלא יצטרכו לכסח לעתים תכופות, אך לדברי מומחים, זו אחת הטעויות הגדולות ביותר שבעלי בתים יכולים לבצע. ב-Lawn Doctor מציינים כי פעולה זו "מגבילה את יכולת הדשא לאחסן אנרגיה (פוטוסינתטית), מגבילה את אספקת התזונה שלו ובסופו של דבר גורמת לחנק של הדשא". אם זה נעשה לעתים קרובות מדי, זה יכול "להחליש או אפילו להרוג את הדשא". 


Garden sprinkler
oxign/istockphoto

משקים את הדשא יותר מדי (או פחות מדי)

גם השקיית יתר עלולה להזיק לדשא (ולצמחים אחרים), למנוע ממנו חמצן ולהפוך אותו רגיש יותר למחלות ונזקי חרקים.


growing lawn, green lawn
Yarygin/istockphoto

שותלים רק סוג אחד של דשא

דשא שונה מגיב בצורה שונה לתנאי סביבה שונים - מחלות, מזג אוויר וכו' - כך שיותר מסוג דשא אחד במדשאה מגדיל את ההימור שאחד יישאר בריא וירוק בעוד שאחרים נפגעים.


pruning shears
hiphoto40/istockphoto

לא גוזמים עצים ושיחים

לא רק שגיזום העצים והשיחים יכול לשפר את בריאותם ואת מראהם, אלא שהוא גם מונע מהם לפגוע בגג הבית. אם קוטר הענפים קטן מ-5 סנטימטר, תוכלו לבצע את העבודה בעצמכם. אם הקוטר גדול יותר, כדאי להעסיק איש מקצוע.

עוד בנושא: דירוג מטלות בבית לפי שריפת קלוריות