Lies Bosses Tell
pick-uppath/istockphoto

30 שקרים שבוסים אומרים לעובדים שלהם

View Slideshow
Lies Bosses Tell
pick-uppath/istockphoto

עבודה בעיניים

בוסים גרועים יוצרים שיבושים במקום העבודה גם כשהם כנים לחלוטין. כשהם משקרים, זה אפילו גרוע יותר - מנהל גרוע יכול להוריד את המעורבות של העובדים שלו ב-70% ולגרום להם לבלות 13 שעות שבועיות מזמן העבודה (ו-6.2 שעות בסופי השבוע) בדאגה מה יגידו או יעשו בהמשך. שקרים הם חלק גדול מהדאגות הללו, ואלו הם השקרים הנפוצים ביותר שנאמרים על-ידי בוסים במקום העבודה.

We Can't Pay You More
agrobacter/istockphoto

אנחנו לא יכולים לשלם לך יותר

זה לא שהבוסים שלך לא יכולים לשלם לך יותר: הם פשוט לא רוצים. לדברי ג'פרי ג'יימס, מחבר הספר 'Business Without the Bullsh*t' ('עסקים בלי הבולשיט'), חברה עם תזרים מזומנים, תשתמש בכסף לדברים שהיא רואה בעדיפות. זה בדרך כלל לא המשכורת שלך. ג'יימס אמר ל-'Business Insider': "מכיוון שהמשכורת שלך תמיד משקפת את המינימום שהבוס שלך מאמין שתקבל, כשאתה שומע את השקר הזה, זה איתות לכך שאתה צריך לשוחח מחדש על הסכם הפיצויים שיש לך עם הבוס שלך".

Your Job is Safe
Nattakorn Maneerat/istockphoto

התפקיד שלך בטוח

קרול קינסי גורמן, מחברת הספר 'האמת על שקרים במקום העבודה', שיתפה סיפור של עובד הטוען שזה השקר השערורייתי ביותר שבוס יכול לספר: "הבוס שלי הבטיח לי שהמיקום שלי בטוח - ואז הוא בטעות כיתב אותי בדוא"ל שבו הוא כתב שהוא מראיין את המחליף שלי". אם אתם מרגישים שהתפקיד שלכם בעבודה עומד על שטח רעוע, או אם שמעתם שפיטורים מתקרבים, צפו לשמוע שקר מהבוס, שככל הנראה נלחם על הקריירה שלו, מתבקש לעשות את העבודה המלוכלכת של ההנהלה הבכירה, ועלול להיות האדם האחרון שיפוטר. "אם אתם שומעים על משהו כזה, עליכם להפעיל מיד את תוכנית הבריחה שלכם," מוסיף ג'יימס.

My Hands are Tied
stav krikst/istockphoto

הידיים שלי כבולות, אין מה לעשות

קשה לבטוח בבוס שמבטיח הבטחות שהוא או היא לא יכולים לקיים. לין טיילור, מ'לין טיילור ייעוץ', ציינה בפני 'Business Insider': "אולי הובטח לך סדרת קידומים, אחריות מוגברת או העלאה, אבל כל מה שתקבל זה שתיקה. לעיתים קרובות, אם דיונים אחד על אחד לא מגיעים לשום מקום, ניתן לחתור לאמת באמצעות דוא"ל. אם התגובות לא מגיעות באמצעות דואר אלקטרוני, או בכלל, היו זהירים." העברת אשמה יכולה להיות קלה יותר מאשר לבצע את העבודה שאמורה לגרום לדברים לקרות, אבל בוס שאומר "אין לי מה לעשות, הידיים שלי כבולות", לא אמור לסיים כך את הדיון. "במקום לוותר כשאתם שומעים את השקר הזה, לחצו חזק יותר לכיוון מה שאתם רוצים," אומר ג'יימס.

You'll Get an Annual Bonus
AndreyPopov/istockphoto

תקבל בונוס שנתי

אתם תשמעו את זה מתואר כ"שיתוף רווחים" או "חלוקת רווחים", אך לעולם אין לתאר זאת כבונוס שנתי. אם אתם לא מקבלים קריטריונים ומטרות לבונוס שלכם בכתב לפני שאתם מתקבלים לעבודה, צפו לתנודות כלכליות שיכתיבו אם ומתי יגיע הבונוס. ג'ייקוב שריאר, מנהל שיווק, אמר ל-Monster.com שזה לא תמיד שקר מכוון: "זו רק הבטחה שהופכת לשקר כאשר הרווחים של החברה נופלים".

That's Fair Pay
AndreyPopov/istockphoto

זה שכר הוגן

חברות מסוימות לא אוהבות עובדים שאומרים בקול רם מה השכר שלהם או משתפים מידע, מכיוון שמישהו, בהכרח, ירגיש מופלה. "הבוסים משקרים ואומרים שהשכר הוגן, מכיוון שהם חוששים שאם הייתם יודעים כמה משלמים לעובדים אחרים, הייתם עוזבים בכעס," אומר ג'יימס.

I'm Not Wrong
Cecilie_Arcurs/istockphoto

אני לא טועה

אם הבוס שלך מסרב להודות שהוא או היא טועים לאחר מקרה שאכן הם טעו בו - הם לא רק משקרים, אלא גם פוגעים בהלך הרוח של כל מקום העבודה. מחקר של לין טיילור מצא כי 91% מהעובדים טוענים כי מנהל הלוקח אחריות על טעויות, תורם לשביעות הרצון בעבודה. "הודאה בטעויות מעבירה מסר לעובדים שזו סביבה בטוחה לקחת בה סיכונים חכמים - ובלי זה, אתם מונעים חדשנות", אומרת טיילור.

This Is a 9-5 Job
cyano66/istockphoto

זו משרה מלאה

מאפריל 2018, שבוע עבודה מחושב לפי בסיס של 42 שעות, כאשר בפועל, הרבה אנשים עובדים יותר. עבור שכירים, יש לחץ מתמיד לעבוד יותר מ-40 שעות, אז היו סקפטיים כשאתם שומעים את השקר הזה - וצפו לכך שתאלצו לעבוד שעות נוספות ללא תוספת תשלום. "אתם יכולים לצאת מהעבודה בשעות נוספות שלא שולמו", אומר ג'יימס. "אם אתם מנהלים נכון את הזמן שלכם, אתם תגיעו ליותר הספק מאנשים שנאלצים לעבוד שעות ארוכות."

You'll Have Work-Life Balance
Morsa Images/istockphoto

יהיה לך איזון בין העבודה לחיים

זה שקר הרבה יותר חכם מהשקר של משרה מלאה, מכיוון שהוא אף-פעם לא מבטיח להוריד שעות או להגדיל את זמן החופשה - זה רק אומר שיהיה לכם זמן לארוחת ערב בבית כל לילה, סופי שבוע עם המשפחה ואולי חופשת קיץ. ואם הכלכלה קורסת? מארק דה בור, מנכ"ל לשעבר והנשיא הנוכחי של 'A Better Interview', אמר ל-Monster.com: "חברות רבות יודעות שהעובדים שלהן יעבדו מעל 60 שעות בשבוע כאשר יש אי ודאות כלכלית".

I Won't Call On Your Day Off
AfricaImages/istockphoto

אני לא אתקשר ביום החופשי שלך

מכשירים ניידים ותקשורת מקוונת מקשרים היטב בין העובדים למשרד, גם לאחר שעות העבודה. אם זה מטריד אתכם, הציבו גבולות וספקו אזהרה וגיבוי כאשר אתם עוזבים את המשרד. "הדבר הכי נכון לעשות עם בוס תובעני הוא להשרות תחושת נוחות", אומרת טיילור.

We're One Big Family
in4mal/istockphoto

אנחנו משפחה אחת גדולה

לא, זה מקום עבודה. זריקת המילה "משפחה" מאפשרת לבוסים להשליך צעקות, הטרדות, ביקורות, הונאות ואכזריות של ילדות אומללה. משפחות טובות לא שומרות סודות, וכולם חולקים הכל באופן שווה. "הדבר הכי טוב לעשות הוא לשלול בשקט את כל הנחת היסוד של השקר ולזכור שזה לא אישי, זה עניין של עסקים", אומר ג'יימס.

Your Response is Confidential
leventince/istockphoto

התגובה שלך תישמר בסוד

יש סיבה לכך שעובדים בדרך-כלל לא בוטחים בסקרים שמבקשים מהם ביקורת על החברה או ההנהלה. רג'ייב פשבוארה, מחבר הספר 'מנהיגות בקוד פתוח', אומר: "אין דבר כזה אנונימי. אם ההנהלה באמת רוצה לגלות מי אמר מה, הם יכולים לברר בקלות." התגובות לא ישותפו באופן פומבי, אך הן משותפות עם מישהו. "אם אתם נשאלים 'בסודיות' אם הבוס שלכם עושה עבודה טובה, אל תגידו משהו כמו 'הוא קופץ מעל הפופיק', אומר ג'יימס. "תגידו משהו תמים כמו, 'הבוס שלי עובד קשה מדי'."

Participation is Voluntary
vitranc/istockphoto

זו משימה בהתנדבות

אין דבר כזה "התנדבות" בעולם התאגידים. זה כמעט תמיד קוד ל"חובה"; אז ודאו שאתם הראשונים שנרשמים  לפעילות "מרצון" והאחרונים שנשמעים מתלוננים על כך. "נוכחות בישיבה חשובה, גם אם מתנהלת על חשבון הפסקה, היא בגדר התנדבות רק אם אתם מתכוונים להתפטר בהתנדבות," אומר ג'יימס.

Our Relationship Will Work Out
LightFieldStudios/istockphoto

מערכת היחסים שלנו תעבוד בסדר גמור

נתונים שנלקחו מ-'CareerBuilder', חשפו שבארה"ב 22% מהעובדים יצאו עם הבוס שלהם (27% מהעובדות, לעומת 16% מהעובדים). 30% אומרים שהם יצאו עם מישהו בעמדה גבוהה יותר בחברה. רק 31% מהקשרים הרומנטיים בעבודה הובילו לנישואים. בנוסף, 24% מהזוגות שהכירו בעבודה, ניהלו רומן עם עמית נשוי; 6% נאלצו לעזוב את מקום העבודה כי מערכת היחסים הדרדרה. אל תצאו עם הבוס.

Employees are the Greatest Asset
jeffbergen/istockphoto

העובדים הם הנכס הגדול ביותר שלנו

לא, נכסים נוטים להיות הנכס הגדול ביותר של החברה. עובדים הם עלות, וחברות נוטות, כמובן, להגדיל הכנסות הרבה יותר מעלויות. לדעתו של ג'יימס, מדובר בשקר מגוחך במיוחד: "זה סוג של אמירה שטחית, יותר משזו אמירה שמעודדת את העובדים, כשלמעשה, הבוס משכנע אותם שלא ניתן לסמוך עליו שיגיד את האמת."

I Don't Play Favorites
fizkes/istockphoto

אין לי מועדפים

סקר שנערך באוניברסיטת ג'ורג'טאון מצא כי 92% מהמנהלים הבכירים בעסקי התאגידים הגדולים בארה"ב, טוענים שהעדפה אישית של עובד אחד על פני האחר ממלאת תפקיד בקידומים, כולל בחברות שלהם (84%). כרבע (23%) הודו בעצמם כי הם נהגו כך, כאשר 56% החליטו מראש איזה מועמד הם יקדמו. "עם 83% שמודים כי העדפה מובילה להחלטות קידום לקויות, ישנה השפעה שלילית על מקום עבודה שלם", אומר מנהל המחקר, ג'ונתן גרדנר. "מלבד קידום שגוי, העדפה ואפליה הורגות את המורל בעבודה".

My Cousing Was Best Qualified
nortonrsx/istockphoto

בן הדוד שלי הכי מתאים לתפקיד

נפוטיזם מקשה על עבודת מחלקת משאבי האנוש. זה מבהיר כי חברה מעדיפה עובדים מסוימים על פני אחרים, מרסק את המורל ומוריד את הציפיות לכך שהעבודה הקשה תתוגמל. נפוטיזם אינו חוקי, והעובדים מבינים מה קורה כשהם רואים זאת והם אינם משועשעים כאשר הבוס משקר בעניין.

We Have a Five-Year Plan
x-reflexnaja/istockphoto

יש לנו תכנית של 5 שנים

באמת? בקשו עותק מהתכנית של חמש השנים האחרונות של החברה. לדברי ג'יימס, תגלו שמעט מאד חברות עובדות על מחזורים של חמש שנים. סדרי עדיפויות והחלטות יכולים להשתנות משנה לשנה, בהתאם לביצועים, ואפילו זה נראה כמו מותרות. "ככל הנראה, מדובר בתכנית של שלושה עד 18 חודשים, כמו אצל כולם", אומר ג'יימס.

You'll Go Far Here
nd3000/istockphoto

את/ה תגיע/י כאן רחוק

פוטנציאל הקידום מושך עובדים לחברה, במיוחד אם הבוס מציע שישקיעו בכם לקראת תפקיד ספציפי. אם הבטיחו לכם הכנות ומשאבים שלא התממשו, יתכן ששיקרו לכם. סטייסי לינדנברג, הבעלים של 'Talent Seed Consulting', אמרה ל-Monster.com: "על העובדים לתת לבוס שלהם צ'אנס להסביר: ציינו שוב מהם היעדים שלכם ושאלו על הקידום מבחינת לוח הזמנים. אם הבוס מסתייג או מתחמק, ​​ייתכן שהגיע הזמן לשקול מהלך".

I'm Listening
baona/istockphoto

אני מקשיב

בוס שטוען שהוא "כולו אוזן", אך מוכיח במעשיו שעקשנות מצד העובדים מהווה בעיה - יכול להקשות רבות על העובדים. ישנן דרכים להתווכח מבלי להיות מרדנים. מצאו נקודות להתפשר בהן ותעדו כל שלב בוויכוח לאורך הדרך. "הימנעו מהפיתוי להילחם שוב ושוב באותם קרבות", אומרת טיילור. "פשוט אל תנצחו בקרב והפסידו במלחמה."

My Job is to Make You More Successful
PeopleImages/istockphoto

התפקיד שלי הוא להפוך אותך למוצלח/ת יותר

תקוותו של הבוס היא שהעובד יצליח יותר; העבודה שלו היא להשיג את העובד עם הביצועים הטובים ביותר. זה אולי יעזור לבוס להשיג קידום, אבל זה לא יהפוך את העובד למוצלח יותר. "אם מישהו חושש לגבי הקידום שלו, יותר מאשר שהוא דואג לשרת את עובדיו, הוא בהכרח ייצור טינה כאשר המעשים שלו לא יהיו תואמים למילים היפות שלו", אומר ג'יימס.

I Have a Great Idea
pixdeluxe/istockphoto

יש לי רעיון נהדר

בוס שגונב רעיון נהדר או לוקח את הקרדיט? זה קורה לעתים קרובות יותר מכפי שניתן לדמיין. עם זאת, אל תסתבכו עם זה: תעדו את העבודה שלכם, דברו עם הבוס על זה, ואם זה ממשיך להתרחש - דברו עם משאבי האנוש או שקלו לעבור מקום עבודה. "זה מלחיץ ומרתיע את העובד מלעשות מאמצים נוספים", אומרת טיילור ל'פורבס'. "עבור מרבית העובדים, הכרה בביצועים טובים חשובה לא פחות מהתגמול הכספי. רק ודאו שאתם מבינים את חומרת או אי חומרת המצב ובחרו את הקרבות שלכם".

You Can Tell Me Anything
FatCamera/istockphoto

את/ה יכול/ה לספר לי הכל

כריס מאטיצ'יק, יועץ תוכן, פרסום ושיווק בחברת 'Howard Raucous', טוען כי הצהרה זו נכונה רק באופן חלקי. "אתם יכולים להגיד לבוס שלכם כל דבר, אבל אתם לא צריכים לצפות שזה יהיה חסוי. כל מה שתגידו לבוס שלכם טומן בחובו סיכון", הוא אומר."בוסים סוחרים במידע. ככל שהם מאמינים שיש להם יותר מידע, כך הם חושבים שיש להם יותר כוח".

You Know He Drinks, Right
Wavebreakmedia/istockphoto

את/ה יודע/ת שהוא אלכוהוליסט, נכון?

רכילות עשויה להיראות כמו דרך נהדרת להתחבר עם הבוס, אבל הבוס עשוי להפיץ מידע כוזב על כפוף שהוא או היא לא אוהבים - וזה מסכן את המוניטין שלכם. "אתם עלולים למצוא את עצמכם מתנכרים לאחרים שלא במתכוון, אם השמועה תתפשט", אמרה לין טיילור ל-'Business Insider'.

I'm Decisive
Deagreez/istockphoto

אני מחליט

האם הבוס שלך אומר דבר אחד ביום ראשון ודורש לעשות משהו אחר לחלוטין ביום חמישי? יכול להיות. בוס הפכפך מקשה על פרודוקטיביות ומוריד את המורל. ויקי אוליבר, מחבר הספר 'בוסים רעים, עמיתים לעבודה ואידיוטים אחרים במשרד', אומר שיש דרך קלה לסיים את ההרגל המתסכל הזה: "בחרו את הפרויקט שהכי מועיל לכם והמשיכו בכיוון זה... לעולם אל תבקשו רשות. במקום זאת, פשוט ידעו את הבוס על הכוונות שלכם. אם יש לו בעיה עם אחת מההחלטות שלכם, הוא יודיע לכם".

I'm in Your Corner
MangoStar_Studio/istockphoto

אני בצד שלך

"השקר הזה אומר שאתם לא תקבלו את מה שאתם רוצים", אומר מאטיצ'יק. הבוס רוצה שתאמינו לו שהוא נלחם בשבילכם, אך העובדה היא שלעתים קרובות הוא לא מעורב בהחלטות יותר מכם. "סביר יותר להניח שהבוס הלך לסמנכ"ל הכספים ואמר: 'דני שוב מציק לי לגבי העלאה. מה אני אגיד לו?" מוסיף מאטיצ'יק. "וסמנכ"ל הכספים ישיב לו: 'שנלחמת קשה עבורו, אבל זה לא עבד'."

I'm Too Busy Right Now
Yuri_Arcurs/istockphoto

אני עסוק מדי כרגע

מנהל טוב מפנה זמן. בוס המתנער מעובדיו וסוגר את הדלת כדי לקבל קצת שקט, מעביר מסר רע ומצטייר כבוס גרוע. "נטיות אנטי-חברתיות הן סימן למישהו עם יכולות תקשורתיות גרועות", אומר מייסד ומנכ"ל WorkItDaily.com, ג'.ט או'דונל.

There Are No Stupid Questions
jeffbergen/istockphoto

אין דבר כזה שאלות טיפשיות

זה אומר ששאלת שאלה מטופשת. 'Resourceful Manager' ערך מחקר, על-פיו 47% מהמנהלים אמרו זאת לעובד בשלב מסוים. ליבם נמצא במקום הנכון: זהו שקר שנאמר כדי לעודד עובדים ולגרום להם להרגיש טוב יותר עם עצמם, או לפחות פחות נבוכים. 

Everyone Made the Same Mistake
PeopleImages/istockphoto

לא נורא, כולם עושים את הטעות הזאת

לא, הם לא. 36% מהבוסים שנסקרו על-ידי 'Resourceful Manager' אמרו שזו בערך הדרך היפה ביותר שהם יכלו לנסח את המשפט "אתה טיפש מוחלט." בין אם יצרתם תצוגת זיקוקין משרדית על ידי הנחת מגש אלומיניום במיקרוגל של המטבחון או ששכחתם לגבות מסמך חשוב, "כולם עשו את זה" בדרך כלל מתרגם ל"מעולם לא חשבתי אי-פעם בחיי שמישהו יעשה את זה."

I'll Get Back to You On That
SteveLuker/istockphoto

אני אחזור אליך לגבי זה

במקרה הגרוע ביותר, זו דרך להתחמק מאחריות לבקשה או הבטחה שלא מולאה. עם זאת, במקרה של 29% מהמנהלים שנסקרו על ידי 'Resourceful Manager', זה פשוט אומר "אין לי ממש מושג על מה אתה מדבר ואני מקווה שאתה פשוט תשכח מזה אחרי שיחלוף זמן מה."

I Was Just About to Call You
PeopleImages/istockphoto

בדיוק באתי להתקשר אליך

זהו המקום הראשון ברשימת השקרים הלבנים הקטנים שבוסים אומרים. על פי אתר Resourceful Manager, כמעט אחד מכל שני בוסים (49%) השתמש בשקר הזה. בין אם הם איחרו 10 דקות לשיחת ועידה מכיוון שהם ממש נהנו בארוחת הצהריים או שהם התקשרו לספק באיחור של יום כי הם ידעו שזה הולך להיות לא נעים - בוסים אוהבים ליצור את הרושם שהם בדיוק התכוונו להתקשר ולהודיע, אחרי שאתם התקשרתם אליהם במקום. האמירה שהם עמדו להתקשר אליך, במוחם, היא עדיפה על כך שתדעו על ההשתהות שלהם.