Tips for Kids to Get Tidy
KatarzynaBialasiewicz/istockphoto

כך תרגילו את הילדים שלכם לאהוב סדר וארגון לפי מארי קונדו

View Slideshow
Tips for Kids to Get Tidy
KatarzynaBialasiewicz/istockphoto

הכל מתחיל בחינוך

מארי קונדו הפכה לסנסציה בזכות ספרה, 'סוד הקסם היפני' ואתם יכולים לסמוך עליה שבתור אמא לילדים היא מבינה שילדים = אושר ובלאגן. אז איך אפשר לחנך את הילדים לארגון וסדר בשיטת מארי קונדו? המשיכו לקרוא וגלו.

Start Them Early
kate_sept2004/istockphoto

התחילו מוקדם

אפשר להתחיל בגיל מאוד צעיר. ילדים בני שנתיים יכולים ללמוד שלכל אחד מהחפצים שלהם יש מקום או "בית" אליו הם חוזרים כשהם לא בשימוש (נרחיב על זה בהמשך). ילדים גדולים יותר יכולים לעזור למצוא גרביים תואמים וללמוד את הדרך הנכונה לקפל את בגדיהם.

עוד בנושא: פתרונות אחסון זולים שיהפכו את הבית שלכם למסודר ומאורגן

Lead By Example
jacoblund/istockphoto

תנו דוגמה

הדרך הטובה ביותר ללמד את ילדיכם לשמור על סדר וארגון היא להוות דוגמה אישית. השתמשו בעצמכם בשיטת מארי קונדו לארגון הבית, ואז הילדים ירגישו את השמחה שבית נקי מביא ותהיה להם מוטיבציה לארגן גם את החפצים שלהם.

עוד בנושא: טיפים של מארי קונדו לאחסון נכון בבית


Keep Your or Your Child's Favorite Works of Art
NickyLloyd/istockphoto

שמרו רק יצירות אמנות מועדפות

עברו ביחד עם הילדים על הציורים והחליטו ביחד מה כל אחד מכם הכי אוהב. שמרו רק את היצירות האהובות ביותר והציגו אותם לראווה ובגאווה - עד שהם כבר לא יעוררו שמחה ויוחלפו ע"י ציורים אהובים יותר. אם אתם מעדיפים לאחסן את הציורים הנבחרים, גלגלו אותם ואחסנו בתוך צינור.

Create Boundaries for Your Child's Things
kate_sept2004/istockphoto

קביעת מקום ייעודי

קביעת מקומות לאחסון הפריטים של הילדים היא דרך פשוטה לשמור על השליטה בכמות הפריטים שלהם. "זה מקל על ההחלטה כמה זה יותר מדי", אומרת קונדו. לכל אחת מהבנות שלה יש מגירות ייעודיות לחפציהן היקרים, וזה מונע מקונדו לקנות יותר מדי עבורם.

עוד בנושא: מתנות לאנשים שצריכים סדר וארגון בחיים

Assign Everything a Home
PeopleImages/istockphoto

לכל חפץ יש בית

כל חפץ שיש לילדים שלכם צריך שיהיה לו "בית" או מקום אליו הוא שייך. ודאו שכל פריט מוצא את דרכו חזרה לביתו לאחר כל שימוש. הילדים לא יזכרו את כל הבתים מיד, אבל אם תמשיכו לגרום להם לשים כל פריט בביתו כל יום, הם ילמדו לשים אותו שם מבלי שתבקשו.

Decide What Toys Bring Your Child Joy
kupicoo/istockphoto

החליטו ביחד אילו צעצועים מביאים אושר

שימו את כל הצעצועים באמצע החדר, בחרו כל פעם צעצוע אחד ותנו לילד להחזיק אותו. שאלו את הילד אם הוא עדיין נהנה מהצעצוע. אם התשובה חיובית - שמרו על הצעצוע. אם התשובה שלילית - הגידו תודה לצעצוע והשליכו אותו. למרות שאתם יכולים להגיד את המילה האחרונה, חשוב לתת לילדים להחליט. מה שכן, השליכו אוטומטית כל צעצוע שבור.

עוד בנושא: הצעצועים הכי מסוכנים בכל הזמנים

Sort Like Toys Together
ivanastar/istockphoto

אחסנו צעצועים דומים ביחד

אם יש מקום בו הלגו של הילד מאוחסן - לשם כל פיסת לגו הולכת. אל תאחסנו את הלגו ביותר ממקום ייעודי אחד. מה שכן, אם אין לילד הרבה חתיכות לגו, אפשר שללגו יהיה בית משותף עם צעצועים דומים אחרים.

Use Clear Pouches
Courtesy of amazon.com

אחסון שקוף

שקלו שקיות או קופסאות שקופות למיון צעצועים דומים. זה עובד טוב במיוחד עבור פריטים קטנים. השתמשו בשקיות שקופות למיון עפרונות, טושים, דבק... אחסנו את השקיות בצורה אנכית כדי לחסוך מקום ולהקל על הילד למצוא את מה שהוא זקוק לו.

Organize in Stages
Dejan_Dundjerski/istockphoto

ארגון בשלבים

אם קראתם את הספר, אתם יודעים שזה שונה מההמלצה של קונדו לסדר כל איזור בבת אחת. כאמא, קונדו מבינה שזה לא מציאותי עבור הורים לילדים צעירים. במקום זאת, היא ממליצה להתמודד עם החפצים של הילד בשלבים. לדוגמה, במקום לסדר את כל הבגדים בבת אחת, סדרו את כל החולצות בשלב הראשון.

עוד בנושא: טעויות כביסה נפוצות שאתם חייבים להפסיק לעשות

Store Baby Clothes in Boxes
Adene Sanchez/istockphoto

אחסנו בגדי תינוקות בקופסאות

קונדו מצאה כי בניגוד לבגדים למבוגרים, בגדי תינוקות לא יושבים כמו שצריך במגירה גדולה. היא מציעה לשמור את בגדי הילדים בקופסאות ואז לשים אותן בתוך המגירה או על השידה.

Store Clothes Upright
Store Clothes Upright by kudzuplanet (CC BY)

סידור בגדי הילדים זה לצד זה ולגובה

במקום לערום בגדים בערימות, אחסנו אותם במגירה כשהם אנכיים וצמודים זה לזה, כך שיהיה ניתן לראות את הכל כשפותחים את המגירה. שיטה זו תקפה גם ללארון הבגדים שלכם.

Don't Do It All for Them
PeopleImages/istockphoto

אל תעשו הכל בשבילם

ילדים צריכים ללמוד להיות אחראים לחפצים שלהם. זו הדרך היחידה בה הם יהפכו את מלאכת הסידור להרגל. כנ"ל לגבי כביסה. במקום לקפל, למיין ולאחסן להם את הבגדים, שבו ולמדו אותם כיצד לקפל ואיפה לאחסן. כל אחד צריך לעשות את חלקו בכדי לשמור על הבית מסודר, נקי ומעורר שמחה.