Ways to Sell Your Clutter Online
Monkey Business Images/shutterstock

19 טיפים למכירת פריטי יד שניה באינטרנט בקלות ובמהירות

View Slideshow
Ways to Sell Your Clutter Online
Monkey Business Images/shutterstock

יד שנייה, כמו חדש

אין הרגשה טובה יותר מלזרוק מהבית פריטים לא נחוצים; אבל לפני שממהרים להשליך לפח - למה שלא תרוויחו מזה קצת כסף? בעזרת 19 הטיפים הבאים תוכלו למכור פריטי יד שניה בקלות ובמהירות.

Try Facebook First
Denys Prykhodov/shutterstock

פרסמו בפייסבוק

לפני שאתם ניגשים לאתרי יד שנייה יעודיים, פרסמו ב-Marketplace בפייסבוק. בנוסף, הצטרפו לקבוצות של מכירת פריטי יד שניה כדי למצוא קהל ספציפי יותר - אם זה קבוצות לאנשים שמתעניינים רק ברהיטים, רק בציוד לתינוקות או פריטי נישה אחרים.

Time Is Money
NakoPhotography/shutterstock

זמן = כסף

מכירה אורכת זמן, אז השתמשו בזמן בחוכמה. התמקדו תחילה במכירת פריטים בעלי ערך רב כמו רהיטים, מוצרי אלקטרוניקה במצב טוב או פריטי אספנות. אם אתם מפרסמים מספר פריטים, שקלו ליצור תבנית שניתן להעתיק ולהדביק. 

עוד בנושא: איך לחסוך כסף בכל יום

Give Items Some TLC
ConstantinosZ/shutterstock

נקו את הפריטים

הקפידו על ניקוי חפצים או כיבוס בגדים. שימו לב - אם מדובר בעתיקות, הניקוי עלול לגרום לנזק, אז מומלץ לבדוק היטב כיצד לנקות אותן.

עוד בנושא: טעויות ניקיון נפוצות שכולם עושים

Plan Ahead
Olena Yakobchuk/shutterstock

קבעו מחיר ראליסטי

מעטים האנשים שישלמו 1000 ש"ח עבור אייפד יד שנייה - גם אם בקושי נעשה בו שימוש - אם הם יכולים לשלם רק קצת יותר עבור מכשיר חדש. בדקו מה אחרים מבקשים (ומקבלים) עבור פריטים דומים לפני שתקבעו מחיר. קחו בחשבון גם את מצב הפריט. כל סדק או שריטה מורידים משמעותית את המחיר.

עוד בנושא: טיפים לרכישה אונליין שיחסכו לכם הרבה כסף

Pictures Are Everything
Pop Paul-Catalin/shutterstock

תמונות זה הכל

דברים שצולמו בצורה גרועה (או גרוע מכך - כלל ללא תמונה) לא ימשכו קונים. התמקדו בתאורה טובה. אור טבעי הוא הטוב ביותר ורקע נקי ולא עמוס הוא חובה, כמו גם תמונות מרובות מכמה זוויות שונות. אל תשתמשו בפלאש שיכול ליצור צללים.

Details, Details, Details
Elena Elisseeva/shutterstock

פירוט

תארו את הפריט ביסודיות ככל האפשר. מלבד פרטים טכניים, הקפידו לכלול את משך הבעלות, האם יש פגמים כלשהם, למה אתם מוכרים, איזה סוג שימוש החפץ עבר… מובן שהמידות חשובות, במיוחד עבור פריטים גדולים כמו רהיטים. מענה לשאלות אלו יחסוך לכם התכתבויות מיותרות, הסברים ועצבים.

Use Important Keywords
Jirsak/shutterstock

מילות מפתח

השתמשו במילים הנפוצות ביותר המשויכות לפריט, כולל מונחי חיפוש חלופיים. יש אנשים שיחפשו "שידות לחדר השינה" ויש שיחפשו "שידות לילה". תיאורים כמו "חדש", "כפרי", "מודרני" או "מעוצב" יכולים לעזור גם הם.

עוד בנושא: טיפים לחיפוש בגוגל

Bundle Related Items
Dino Osmic/shutterstock

מכרו ביחד פריטים מאותו הסוג

אם יש לכם הרבה פריטים קטנים כמו תקליטורי DVD או צעצועים, עדיף שתמכרו את כולם ביחד. מכירת כל פריט בנפרד ב-10 שקלים ליחידה תיקח זמן רב יותר. מכרו את כל הפריטים בהנחה כמותית.

Be a Good Communicator
Steve Debenport/istockphoto

תקשורת

לקונה נלהב יהיו שאלות, אז ענו לו מיד - או הסתכנו באובדן מכירה. אם אתם מעדיפים שקונים יצרו קשר בדרך מסוימת, כגון שיחת טלפון, הודעת טקסט או דוא"ל - הקפידו לציין זאת.

Stay Flexible
Dmytro Zinkevych/shutterstock

הישארו גמישים

פרסמו פריטים למכירה רק בימים בהם תוכלו לשמור על לוח זמנים גמיש. ציינו בפני קונים פוטנציאליים מקום מפגש מועדף כדי שיוכלו להחליט אם הנסיעה שווה להם.

Expect Haggling
Castleski/shutterstock

צפו למיקוח

בעת מכירת מוצרים משומשים, סביר שהקונים ינסו להציע פחות מהמחיר המבוקש, ולכן לעיתים מומלץ להציע מעט יותר מהמחיר הסופי שלכם. אם התמקחות אינה באה בחשבון, כתבו מראש שהמחיר הוא סופי. אם אתם גמישים במחיר, ציינו זאת.

Honesty Is the Best Policy
Thor Jorgen Udvang/shutterstock

כנות

אם המחשב הנייד הישן שלכם עובד בסדר גמור, למעט זה שהוא נכבה באופן אקראי כמה פעמים בשבוע, אז הוא לא עובד בסדר גמור. חשוב לגלות את כל הפגמים בעת מכירת פריט, במיוחד את אלו שאינם נראים מיד לעין. 

עוד בנושא: השקרים הכי נפוצים

Follow the Rules
racorn/shutterstock

השמעו להוראות

לחלק מקבוצות המכירה של פייסבוק יש חוקים ספציפיים מאוד וחשוב לעבור עליהם. גם ל-EBay יש רשימת כללים שיש לבדוק לפני הפרסום.

Don't Delete the Listing Too Fast
fizkes/istockphoto

אל תמחקו מהר מדי את הפרסום

לאחר שסגרתם מכירה טלפונית, זה עשוי להיות מפתה להסיר את הפרסום כדי שלא יפנו אליכם עוד אנשים. במקום זאת, ערכו את המודעה וציינו שהמכירה בהמתנה. כך יהיה לכם קל להעמיד את הפריט למכירה אם הקונה מתחרט ברגע האחרון. ברגע שהמזומן נמצא ביד, מחקו.

Women exchanging cash
DepositPhotos.com

בקשו מזומן

בקשו מהקונים להביא מזומן למפגש. אמנם צ'קים בהחלט עלולים להיות נוחים יותר עבור קונים מסויימים, אבל אין סיבה שתקחו סיכון. כמו כן, דרשו תשלום מדויק למקרה שתהיה בעיה עם העודף.

Guard Personal Info
Amy Walters/shutterstock

שמרו פרטים אישיים לעצמכם

לעולם אל תתנו מידע מעבר לנדרש. בפייסבוק, ודאו כי אין מידע רגיש שחשוף לציבור בפרופיל שלכם. אל תמסרו כתובת מדויקת, אלא אם כן זה הכרחי. ציינו רק את השכונה עד שהמכירה תהיה קונקרטית.

Meet In Public
Monkey Business Images/shutterstock

היפגשו באיזור ציבורי

מטעמי בטיחות, פגשו קונים במקום ציבורי. אם הפריט גדול מכדי להפוך פגישה ציבורית למעשית, ודאו שהקונה יגיע רק כאשר יש יותר מאדם אחד בבית.

Recognize Scammers
David Evison/shutterstock

זהו רמאים

הקפידו לשמור על ספקנות בריאה בעת מכירה מקוונת. שימו לב לדגלים אדומים נפוצים כמו קונים המסרבים להיפגש באופן אישי, מציעים לשלם באמצעות העברה מספר ימים לאחר המסירה או מנסים לנתב את התשלום דרך צד שלישי.

עוד בנושא: סימנים שמרמים אתכם בזמן רכישות באינטרנט

Donate Leftovers
SpeedKingz/shutterstock

תרמו את מה שלא הצלחתם למכור

תרומה אינה דורשת זמן רב כמו מכירת פריטים בודדים, ולעיתים היא גם מוכרת במס. תרמו לעמותה לגיטימית, שמרו את הקבלה ואל תנפחו את ערך הפריטים. 

עוד בנושא: אופציות להתנדבות בזמן הקורונה