השפלות, אלימות: סלבס שהתעמרו בעובדים שלהם

Jennifer Lopez at GLAAD Media Awards (cropped)

Jennifer Lopez at GLAAD Media Awards (cropped) by dvsross (CC BY)

צ'יפיזם הוא מגזין עצמאי. ייתכן שנרוויח עמלה במידה ותבצעו רכישות דרך הקישורים שלנו. לקרוא עוד
Jennifer Lopez at GLAAD Media Awards (cropped)
Jennifer Lopez at GLAAD Media Awards (cropped) by dvsross (CC BY)

דיוות

יש אנשים שחושבים שלהיות עוזר אישי של סלב הוליוודי זו עבודה חלומית, אבל חיי היומיום של העוזרים האישיים בהוליווד הם מירוץ בלתי נגמר. הם מחוייבים ב-100% לסלבס ומקרקרים סביבם 24/7. במילים אחרות, אין להם זמן או מרחב פרטיים. חלק מהעוזרים זוכים ליחס ראוי, בעוד חלקם - ממש לא. המשיכו לקרוא על הסיפורים של עוזרי הסלבס שחוו התעמרות חמורה בעבודה.

דיוות: הסלבס שאף אחד לא רוצה לעבוד איתם

קמפבל, 2015
קמפבל, 2015 by Georges Biard (CC BY-SA)

נעמי קמפבל

לורד בל, מייסד חברת יחסי ציבור, כינה את נעמי קמפבל "דוגמנית האופנה הכי לא נעימה בעולם". כולם יודעים שזה סיוט לעבוד איתה. בשנת 2001, קמפבל תפסה את העוזרת שלה בזרועותיה, השליכה אותה על ספה וזרקה עליה טלפון. רק שנה קודם לכן, דוגמנית העל הואשמה בשימוש באלימות פיזית כלפי עוזרת אחרת.

דיוות: הסלבס שאף אחד לא רוצה לעבוד איתם (חלק ב')

Taryn Manning at Paley Fest promoting Orange is the New Black
Taryn Manning at Paley Fest promoting Orange is the New Black by Dominick D (CC BY-SA)

טארין מנינג

לטארין התווכחה עם העוזרת שלה, הולי הרטמן, בשעת לילה מאוחרת. הוויכוח הסלים והשחקנית היכתה באגרופים וחנקה את העוזרת שלה. בסופו של דבר, מנינג התמודדה עם אישומי תקיפה וביצעה רק יום אחד של עבודות שירות במסגרת עסקת טיעון.

חרם הוליוודי: הסלבס שלא יקבלו עוד תפקיד, לעולם

Love, pictured in 2015, with her leg supported on the monitor, noted by critics as one of her signature stage moves[101][374]
Love, pictured in 2015, with her leg supported on the monitor, noted by critics as one of her signature stage moves[101][374] by Andrea Fleming (CC BY)

קורטני לאב

ג'סיקה לברי, העוזרת האישית לשעבר של קורטני לאב, עבדה מעל 60 שעות בשבוע בלי לקבל תשלום על שעות נוספות. בנוסף, הכוכבת הבטיחה מלגה מלאה לאוניברסיטת ייל עבור לברי כחלק מהסכם העבודה, אך מעולם לא עמדה בהבטחה שלה.

עוד בנושא: סלבס שביצעו פשעים חמורים ולא היה לכם מושג

ליידי גאגא בהשבעה של ג'ו ביידן לנשיאות ארצות הברית בשנת 2021
ליידי גאגא בהשבעה של ג'ו ביידן לנשיאות ארצות הברית בשנת 2021 by Carlos M. Vazquez II - 210120-D-WD757-1720 (None)

ליידי גאגא

בשנת 2013, העוזרת של ליידי גאגא, ג'ניפר אוניל, תבעה את הזמרת בגין אי תשלום עבור שעות נוספות. במסמכי בית המשפט, אוניל אמרה שהיא הייתה סביב הכוכבת 24/7 ולעתים קרובות ישנה איתה באותה מיטה מכיוון שמעולם לא היה לה חדר משלה בזמן סיבובי הופעות.

לא רק אלן דג'נרס: סלבס שמתברר שהם ממש לא נחמדים בחיים האמיתיים

Jennifer Lopez at GLAAD Media Awards (cropped)
Jennifer Lopez at GLAAD Media Awards (cropped) by dvsross (CC BY)

ג'ניפר לופז

לדיווה האולטימטיבית יש כללים מוזרים שהצוות שלה צריך להקפיד עליהם. למשל, ג'יי לו אוסרת על צוות העובדים לדבר או ליצור איתה קשר עין. לפי הדיווחים, עוזרת של לופז קיבלה את הדרישות הללו: "עליך להיות חיננית תחת לחץ, להיות בעלת עור עבה ובעלת תושייה במדינות זרות. את תהיי בכוננות 24/7... את צריכה להחליף חיתולים, לעבוד אחרי שינה מועטה ולבשל אם המשרת לא יכול. את חייבת לדעת מתי לג'יי לו יש זמן לנשנש. היא לא תגיד שהיא רעבה, אלא מצפה שתביאי לה אוכל".

עוד בנושא: הסלבס שמצאו אהבת אמת בהוליווד וניצחו את מבחן הזמן

LindsayLohanSundance
LindsayLohanSundance by Andrew H. Walker (CC BY)
Sharon Stone on the red carpet at Muhammad Ali's Celebrity Fight Night XXIII at the J W Marriott Desert Ridge Resort and Spa in Phoenix, Arizona, 18 March 2017
Sharon Stone on the red carpet at Muhammad Ali's Celebrity Fight Night XXIII at the J W Marriott Desert Ridge Resort and Spa in Phoenix, Arizona, 18 March 2017 by Gage Skidmore (CC BY-SA)

שרון סטון

היום כולם יודעים ששרון סטון נוראית כלפי הצוות שלה. אנג'ליקה קסטילו, אחת מהעוזרות לשעבר של סטון, קיבלה המלצה מהרופא לקחת תקופה קצרה של מנוחה, אבל סטון דחתה את הבקשה ודרשה מקסטילו לבוא לעבודה כבר באותו יום. היא אפילו כינתה את קסטילו "משוגעת" ו"טיפשה" כשהיא אמרה לה שהיא סובלת מכאבים.

עוד בנושא: סלבס שהרגו אנשים בחיים האמיתיים

Katherine Heigl at 27 Dresses Premiere 6
Katherine Heigl at 27 Dresses Premiere 6 by www.lukeford.net (CC BY-SA)

קתרין הייגל

מקור על הסט של '27 שמלות' חשף כי הייגל סירבה להתחיל לצלם כי היא חיכתה שהסייעת ההריונית שלה תביא לה קולה זירו. השחקנית גם סירבה לאכול ארוחות צהריים ליד אנשים אחרים או שמישהו ידבר איתה.

Christian Bale Quel treno per Yuma Premiere Los Angeles 2007 1
Wikipedia

כריסטיאן בייל

זה מה שהריסון צ'ונג, עוזרו האישי של כריסטיאן בייל במשך למעלה מעשור, כתב בביוגרפיה שלו: "הייתי עושה הכל, החל מלרחרח את בתי השחי של כריסטיאן רגע לפני השטיח האדום ועד לרוץ להשיג גרביים למקרי חירום בהם נגמרו לבייל כל הגרביים נקיים. לפעמים העבודה הייתה מרגשת, כמו נסיעה לפסטיבלי קולנוע, ולפעמים משעממת - כמו צפייה בכריסטיאן גולש למקרה שאצטרך לעשות משהו על החוף".

עוד בנושא: העבודות הכי שוות בעולם

File:Anna Wintour Paris Fashion Week Autumn Winter 2019.jpg cropped to show just Wintour's head and arms
File:Anna Wintour Paris Fashion Week Autumn Winter 2019.jpg cropped to show just Wintour's head and arms by Myleskalus (CC BY-SA)

אנה וינטור

אנה וינטור, ההשראה ל"השטן לובשת פראדה", ידועה ביכולתה להרוס לחלוטין את חייהם של העוזרים האישיים שלה. היא תוארה פעמים רבות כאישה קרה ומתנשאת עם נטייה להתפרצויות שמעמידה דרישות בלתי אפשריות ושרירותיות בפני העובדים שלה. עוזר שלה אמר בעבר, "היא זורקת אותך למים: או שתטבע או שתשחה". 

Martha Stewart
Martha Stewart by Gage Skidmore (CC BY-SA)
Armstrong finishing third in Sète, taking over the Yellow Jersey at Grand Prix Midi Libre.
Armstrong finishing third in Sète, taking over the Yellow Jersey at Grand Prix Midi Libre. by de:Benutzer:Hase (CC BY-SA)

לאנס ארמסטרונג

בזמן שעבד כעוזרו האישי של לאנס ארמסטרונג, מייק אנדרסון התבקש לחתום על הסכם לפיו עליו לשלם קנס מאוד גדול אם רק יזכיר אפילו שהוא עובד עבור ארמסטורנג. זה היה לפני שנחשף שרוכב האופניים השתמש בסמים בכל זכיותיו בטור דה פראנס.

לא רק אלן דג'נרס: סלבס שמתברר שהם ממש לא נחמדים בחיים האמיתיים