"האישה שלא יכולה לתבוע": ועוד עובדות היסטוריות שנשמעות כמו שקר

Violet Jessop

Public Domain

צ'יפיזם הוא מגזין עצמאי. ייתכן שנרוויח עמלה במידה ותבצעו רכישות דרך הקישורים שלנו. לקרוא עוד
Violet Jessop
Public Domain

סיפורים ואנשים מעניינים בהיסטוריה

מאמר זה פורסם במקור ב-mediafeed ומופץ על-ידי צ'יפיזם
כל יום קורים דברים מוזרים, וההיסטוריה מלאה בתקריות הזויות מתועדות. לאורך השנים, אנשים עשו אינספור דברים מוזרים, מה שהוביל לרשימה הנוכחית הזו של אירועים היסטוריים שנשמעים כמו שקר, אבל הם אמיתיים. המשיכו לקרוא.

נפוליאון לא היה נמוך- ועוד שקרים שלמדתם בבית הספר

Nakam
Wiki Commons

הנוקמים המקוריים

הנוקמים המקוריים חברו כדי להרעיל 2,283 שבויי מלחמה גרמנים. במקור הקבוצה נקראה "נקם", והיא הייתה מורכבת ממתנקשים יהודים שצדו פושעי מלחמה נאצים לאחר מלחמת העולם השנייה. מאמינים שהם הרעילו שבויי מלחמה גרמנים במהלך שנות פעילותם.

עוד בנושא: היהודים המשפיעים בעולם

Vesna Vulović
Wiki Commons

הדיילת ששרדה התפוצצות מטוס

וסנה וולוביץ' הייתה דיילת בחברת התעופה היוגוסלבית לשעבר, JAT. ב-26 בינואר 1972, כשהייתה בת 22, היא שובצה בטעות בסיטה שלא הייתה אמורה לעבוד בה בגלל בלבול עם דיילת אחרת שגם לה קראו וסנה. בכל אופן, היה תיק עם פצצה על הסיפון והמטוס התפוצץ באוויר. היא הייתה הניצולה היחידה של טיסת ג'אט 367 לכיוון קופנהגן, והיא האדם היחיד הידוע בהיסטוריה ששרד נפילה של 33,000 רגל (בערך 10,000 מטרים).
עוד בנושא: תקריות אוויריות חמורות שיגרמו לכם לא לרצות לטוב יותר, לעולם

Samuel John Stump
Samuel John Stump / Art UK / Wiki Commons

המנתח הגרוע בעולם

רוברט ליסטון, מנתח משנות ה-1800, היה ידוע כאחד המנתחים המהירים ביותר בעולם. עם זאת, לפעמים מהירות היא לא דבר חיובי, מכיוון שהוא מעולם לא הציל אף מטופל ולמעשה הרג שלושה אנשים. במהלך כריתת רגל, הוא חתך שתיים מאצבעותיו של עוזרו, והמטופל וגם העוזר מתו מנמק מאחר שהמסור בו השתמש לא היה נקי. הקורבן השלישי שלו היה רופא עמית. ליסטון ביצע ניתוח כאשר סכין המנתחים שלו חתך בטעות את החליפה של הרופא השני, שטעה לחשוב שהוא נדקר, נכנס להלם ומת מהתקף לב.
המנתח כרת את הרגל הלא נכונה: מקרי רשלנות רפואית מזעזעים

Violet Jessop
Public Domain
Unsinkable Sam
Wiki Commons

לחתול הזה בהחלט היו 9 נשמות

"סם הבלתי ניתן להטבעה", שלמעשה נקרא אוסקר, היה חתול ממלחמת העולם השנייה שמצא את עצמו על ספינת הצי הנאצי. מאוחר יותר הוא נלקח לספינה בבעלות הצי המלכותי הבריטי. במהלך המלחמה שרד שלוש ספינות טובעות: הספינה הנאצית ביסמרק ב-1941, ממנה חולץ על ידי הבריטים; ספינה בריטית בשם Cossack, בה נהרגו 159 אנשי צוות; וה-HMS Ark Royal, שטורפדה על ידי צוללת נאצית. אוסקר פרש ב-1955, 14 שנים לאחר טביעת הביסמרק.
עוד בנושא: חתולים נדירים שלא שמעתם עליהם

Alexander the Great
Wiki Commons

אלכסנדר הגדול נקבר בעודו בחיים

ליתר דיוק, הוא נקבר בחיים בטעות. אחת התיאוריות הפופולריות לגבי מותו טוענת שהוא סבל מתסמונת גייאן-ברה, שהותירה אותו משותק פיזית, אבל מודע וער בזמן שהכריזו על מותו.

סובלים מהתסמינים הבאים? רוצו לרופא

Roman gladiators
Jean-Léon Gérôme / Wiki Commons

גלדיאטורים שימשו כפרזנטורים

לפני שספורטאים הופיעו על קופסאות דגנים ומשקאות אנרגיה, גלדיאטורים רומאים קידמו לעתים קרובות מוצרים לטיפוח העור ושמן. הגלדיאטורים האלה אפילו הפכו ל"דמויות פעולה" מחימר לילדים. נשים חשבו שזיעה של גלדיאטורים היא אפרודיזיאק, אז הן היו מערבבות אותה במוצרי הטיפוח שלהן כדי לפתות גברים.


Aischylos Büste
Public Domain

צב הרג את אבי הטרגדיה

"אבי הטרגדיה", אייסכילוס, מת מוות קומי ומוזר לאחר שנשר הפיל צב על ראשו. הנשר ניסה לשבור את שריון הצב כדי להגיע לבשר. אייסכילוס לא שרד, ומותו הוא עדיין המקרה המתועד היחיד של מוות אנושי שהתרחש בגלל צב.

incendiary bomb
Ian Dunster / Wiki Commons

כלבת דני ענק עצרה פצצה במלחמת העולם השנייה

כלבת דני ענק בשם ג'וליאנה קיבלה מדליית צלב כחול במהלך מלחמת העולם השנייה. ההישג שלה? היא כיבתה פצצת תבערה באמצעות השתן שלה.

עוד בנושא: גזעי הכלבים הגדולים בעולם

Leicester Hemingway
GoodReads.com

אחיו של ארנסט המינגווי "הקים" מדינה

לסטר המינגווי, אחיו הצעיר של ארנסטס, החליט לייסד מדינה משלו על גבי רפסודה במים בינלאומיים קרוב לג'מייקה. הוא קרא למדינה/ רפסודה ניו אטלנטיס, וגודלה היה בערך 2.5 על 9 מטרים כשחצי ממנה היה עצמאי וחצי נוסף היה שייך לארה"ב תחת חוק איי הגואנו משנת 1856. כל זה היה תרגיל פרסומי לגייס כסף למתקן מחקר אוקיינוגרפי, שהוא קיווה הרפסודה תשמש, אבל הרפסודה נהרסה במהלך סערה טרופית ב-1966.
עוד בנושא: לעוד עובדות היסטורית שלא ידעתם עליהן

Salem witches
William A. Crafts / Wiki Commons
knocker-uppers
Nationaal Archief

מעוררים

חושבים שהשעון המעורר שלכם מעצבן? עד שנות השבעים של המאה הקודמת, אנשים שנקראו  knocker-uppers נהגו להסתובב ולהעיר אנשים לעבודה על ידי דפיקה על החלונות. הם השתמשו באמצעים כמו מקלות, פטישים, רעשנים וירי של אפונה כדי להעיר את הלקוחות שלהם.

עוד בנושא: העבודות הכי מוזרות בעולם

Charlie Chaplin
National Portrait Gallery

ענק הסרטים האילמים מת בשנה בה נוסדה אפל

צ'רלי צ'פלין, מלך הקומדיה והסרטים האילמים, מת ב-1977, באותה שנה שבה נוסדה אפל. אפשר אפוא לומר שמותו של צ'פלין סימן את סופו של עידן טכנולוגי אחד ותחילתו של אחר.

לעוד עובדות היסטוריות שלא הכרתם