חומרי ניקיון חסרי תועלת שהם בזבוז כסף מוחלט

Cleaning Products That Are a Waste of Money

mariakraynova/istockphoto

צ'יפיזם הוא מגזין עצמאי. ייתכן שנרוויח עמלה במידה ותבצעו רכישות דרך הקישורים שלנו. לקרוא עוד
Cleaning Products That Are a Waste of Money
mariakraynova/istockphoto

חיסכון בניקיון

הסופרמרקטים עמוסים בשפע של חומרי וכלי ניקוי מיוחדים שמבטיחים להפוך את מטלות הבית לפחות מייגעות. אבל כמו כל-כך הרבה דברים אחרים שלא צריך לקנות, מוצרי ניקוי רבים פשוט לא עובדים טוב, פוגעים יותר מאשר מועילים או שניתן לוותר עליהם לטובת פתרון זול בהרבה. הנה 19 מוצרים שעדיף להשאיר על המדפים.

Air Fresheners
Smikey26/istockphoto

מטהרי אוויר

למה לא: בטווח הארוך, מילוי שמן ריחני למטהר אוויר חשמלי עולה לנו לא מעט כסף, מה גם שלעיתים קרובות מטהרי האוויר עובדים פחות טוב לאחר שבועות בודדים. חמור מכך, כמעט 20% מהאנשים אומרים כי מטהרי אוויר גורמים להם לכאבי ראש, בעיות נשימה או בעיות בריאות אחרות.

נסו זאת במקום: פתחו חלון, או נטרלו ריחות באופן טבעי בעזרת סודה לשתייה וכמה טיפות של שמנים אתריים.


Automatic Toilet Cleaners
Grigorev_Vladimir/istockphoto

סבון לניאגרה

למה לא: אינסטלטורים מזהירים כי לסבוני ניאגרה, הנמכרים לעתים קרובות בצורת טבליות, יש למעשה כימיקלים שיכולים לשחוק חלקים בתוך מיכל האסלה. מה גם שרוב האסלות החדשות מצויידות בניאגרה נסתרת או מסובכת לפתיחה/ סגירה.

נסו זאת במקום: חומץ לבן מזוקק. שופכים חצי כוס בתוך המיכל וחצי כוס בתוך צינור הציפה במרכז המיכל.

Laundry Detergent Pods
ssuaphoto/istockphoto

טבליות למכונת הכביסה

למה לא: ראשית, זה יקר יותר. שנית, מומחים מצאו שטבליות לא מנקות טוב כמו חומר ניקוי נוזלי, ולפעמים אפילו משאירות כתמים ושאריות.

נסו זאת במקום : סבון כביסה נוזלי.

Swiffers
FotoDuets/istockphoto

מטליות רצפה חד-פעמיות עם סבון

למה לא: בטח, זה נוח, אבל האם חשבתם אי-פעם על כמה מטליות אתם זורקים לפח מדי שבוע? גם אם הרעיון הסביבתי פחות נוגע לכם, אז אולי העלות כן. זה יקר. 

נסו זאת במקום: השקיעו במטאטא שהוא גם שואב שמתאים לשטיח ולרצפות, או במגב ישן וטוב. 

Ionic Air Purifier
SWInsider/istockphoto

מטהרי אוויר יוניים

למה לא: אף אחד לא רוצה לנשום אוויר מלוכלך, אך מטהרי אוויר נטולי פילטר המסתמכים על מייננים לא לוכדים אלרגנים ביעילות. גרוע מכך, הם משחררים רמות נמוכות של גז אוזון העלול להזיק לנשימה.

נסו זאת במקום: השתמשו במטהרי אוויר שיש בהם פילטר שתופס אלרגנים. אמנם צריך להחליף את המסננים מעת לעת, אך זה עדיין מומלץ. הרעיון הוא ליצור סירקולציה באוויר, שעובר סינון תוך כדי התהליך.

Lint Rollers
Tatomm/istockphoto

רולר להסרת מוך

למה לא: גלילי מוך עשויים להיראות מוצר חובה לכל מי שצריך לנקות שיער, מוך או פרווה של חיות מחמד מבגדים וריפודים. אבל בדרך כלל צריך המון מהניירות הקטנים והדביקים כדי לבצע את העבודה, ואחרי זמן קצר תזדקקו למילוי נוסף, שיגיע גם הוא לפח האשפה.

נסו זאת במקום: אפשר לעטות כפפת גומי, לשפשף את הרהיט או הבגד (לייצר חשמל סטטי) ולנקות ידנית. אפשרות נוספת היא להשקיע במברשת ניקוי איכותית ורב-פעמית.

Steam Mops
Manuel-F-O/istockphoto

מגבי אדים

למה לא: רוב מגבי הקיטור שנבדקו על-ידי דוחות הצרכנים לא הצליחו להרשים, ופשוט הזיזו את הלכלוך. למעשה, מגבי קיטור יכולים לפגוע ברצפה, בעיקר מעץ קשה ולמינציה, על-ידי החדרת לחות. חלק מיצרני הריצוף אפילו מבטלים את האחריות אם משתמשים במגב אדים לניקוי.

נסו זאת במקום: השתמשו בסמרטוט ומגב רצפה רגילים. זה יעיל וזול יותר.

Laundry Scent Boosters
PeopleImages/istockphoto

מבשם כביסה

למה לא: זה מוצר מיותר שדוחפים לשגרת הכביסה שלכם. זה לא הופך את הכביסה לנקיה או רכה יותר. זה פשוט עושה ריח נחמד. מה גם שיש אנשים שהריח הזה עושה להם כאב ראש.

נסו זאת במקום: חומר הניקוי הרגיל צריך להשאיר את הבגדים ריחניים או נטולי ריח, תלוי בסוג. אם ריח טוב הוא חובה, הוסיפו כדורי צמר למייבש ביחד עם טיפה או שתיים של שמן אתרי.

Disinfecting Wipes
smartstock/istockphoto

מגבוני חיטוי

למה לא: כמו מטליות חד-פעמיות, גם זה מוצר נוחות שתשלמו עליו ביוקר ותזרקו כמויות ממנו לפח. 

נסו זאת במקום: אם מטלית רב-פעמית היא יותר מדי טרחה, תוכלו להכין מגבונים משלכם בעזרת מטליות ישנות, מים, אלכוהול וסבון כלים.

Robotic Vacuums
coffeekai/istockphoto

שואב אבק רובוטי

למה לא: אם יש לכם בית עמוס שהשואב לא יכול לנווט בו בקלות, אז שואב רובוטי פחות אידיאלי בשבילכם. מה גם שבסופו של דבר אתם משלמים יותר כסף על שואב אבק שהוא פחות עוצמתי משואב רגיל.

נסו זאת במקום: שואב לא רובוטי יכול לעשות עבודה הרבה יותר טובה במסגרת זמן הרבה יותר קצרה. מצד שני, אם הבית שלכם נוח לניווט השואב הרובוטי, פשוט השקיעו בשואב רובוטי איכותי.

Feather Dusters
AntonioGuillem/istockphoto

מאבק נוצות

למה לא: המאבקים האייקוניים האלה יהיו קיימים לנצח מכיוון שהם עושים עבודה טובה, נכון? לא. מומחים אומרים שכל מה שהם באמת עושים זה להזיז את האבק או לשלוח אלרגנים לאוויר במקום ללכוד אותם.

נסו זאת במקום: כל מה שצריך זה בד מיקרופייבר מעט לח.

Disposable Toilet Brush
GCShutter/istockphoto

מברשות אסלה חד-פעמיות

למה לא: מברשות חד-פעמיות מייצרות פסולת נוספת, כולל האריזה שלהן. מה שגם שהן לא טובות במיוחד.

נסו זאת במקום: היצמדו למברשת האסלה המיושנת ומנקה האסלה המועדף עליכם.

Paper Towels
Eerik/istockphoto

מגבות נייר

למה לא: הן קשות למחזור מכיוון שלעתים קרובות הן שומניות וכבר עשויות מסיבים ממוחזרים שהם בסוף תוחלת החיים שלהם. וכמובן, יש את העלות המצטברת.

נסו זאת במקום: קנו כמה מטליות ניקוי מיקרופייבר זולות לשימוש חוזר.

Natural Cleaners
jfmdesign/istockphoto

חומרי ניקוי טבעיים

למה לא: רוב הסיכויים שכל חומר ניקוי שכותרתו "טבעי" יעלה יותר מאשר המקביל הרגיל שלו. לעיתים קרובות, תקנות תיוג רופפות פירושן שאתם מקבלים את אותם החומרים הפעילים, גם אם הם מבוססים על צמח; מה שאומר שהם לא באמת בטוחים או בריאים יותר.

נסו זאת במקום: הכינו חומרי ניקוי משלכם. לדוגמה, מים, חומץ ואלכוהול לחלונות נוצצים. חומץ, וודקה, מים וכמה טיפות של שמן אתרי יכולים להוות חומר חיטוי יעיל.

Baby Laundry Detergent
97/istockphoto

סבון ומרכך כביסה לתינוקות

למה לא: לתינוקות יש עור עדין, אך אלא אם כן יש להם אלרגיות קשות, אקזמה או מצב עור אחר כלשהו, ​​אין צורך לקנות חומר ניקוי ספציפי לתינוק. זה יקר יותר, ומכיוון שהחומר הוא עדין, הכתמים והריחות עלולים להישאר על הבגדים.

נסו זאת במקום: חומר ניקוי רגיל ללא צבע וריח כמו Tide Free & Gentle אמור לעבוד מצוין. ותרו על תוספות כמו דפי ריכוך או מגבירי ניחוח כדי להימנע מהחדרת חומרים העלולים לגרום לגירוי.

Drain Cleaner
BanksPhotos/istockphoto

חומר ניקוי לניקוז

למה לא: מומחים אומרים כי חומצה הידרוכלורית הכלולה במנקים אלו עלולה לפגוע בצנרת, כמו גם להרוס את האמיל וגימורי אמבטיה אחרים.

נסו זאת במקום: השתמשו בכוח במקום בכימיקלים. קנו פומפה שתוכננה במיוחד לנקזי כיור ואמבטיה. חוטר "נחש" לניקוז יכול גם לעשות עבודה נהדרת בחילוץ שיער ממורד הצנרת.

Toothbrush Sanitizers
Amazon

מחטא מברשות שיניים

למה לא: זה נראה מגניב - מכניסים את מברשת השיניים למארז קטן ושימושי, ואז צופים באור אולטרה סגול הורג את כל החיידקים הרעים. אולם איגוד השיניים האמריקני אינו מתרשם ומזהיר כי אין הוכחות כי מכשירים אלה ישפרו את בריאות הפה.

נסו זאת במקום: אל תחלקו את מברשת השיניים, שטפו אותה היטב לאחר השימוש, אחסנו אותה זקופה וחשופה והחליפו אותה כל כמה חודשים.

Oven Cleaner
Jevtic/istockphoto

חומר לניקוי התנור

למה לא: יש היום תנורים עם תוכניות לניקוי עצמי. אם זה המקרה, מרבית היצרנים מזהירים להתרחק מחומרי ניקוי מסחריים לתנור, שעלולים לפגוע בפנים התנור. אם התנור שלכם אינו מנקה את עצמו ואתם נוטים לבעיות נשימה, גם עדיף לכם לוותר על המוצר הזה. 

נסו זאת במקום: הכינו משחה עם סודה לשתייה ומים ותנו לה לנוח לילה בתנור. יום למחרת נגבו ורססו חומץ על השאריות.

Screen Cleaner for Electronics
ipopba/istockphoto

חומר לניקוי מסכים

למה לא: מנקה מסך איכותי יעשה את העבודה שלו. העניין הוא שיש כאלו שנמכרים ביוקר, שלא לצורך.

נסו זאת במקום: השתמשו במעט מים על מטלית מיקרופייבר; זה יעבוד מצויין. למרות שחלק עשויים להמליץ ​​להוסיף מעט אלכוהול, ב-CNET מזהירים כי עדיף להימנע אם המכשיר מכיל ציפוי דוחה שמן נגד טביעות אצבע (נפוץ בסמארטפונים).