15 דרכים מוזרות של הגוף לסמן לכם שאתם צריכים ללכת לרופא

Weird Symptoms You Shouldn't Ignore

Monkey Business Images/shutterstock

צ'יפיזם הוא מגזין עצמאי. ייתכן שנרוויח עמלה במידה ותבצעו רכישות דרך הקישורים שלנו. לקרוא עוד
Weird Symptoms You Shouldn't Ignore
Monkey Business Images/shutterstock

סימן אזהרה רפואי

בעידן בו אנו יכולים לחפש תסמינים לאי אילו מחלות ברשת ולהתכתב עם אנשי מקצוע מתחום הרפואה בצ'אטים, נורא קל לפתח היפוכונדריה קלה. ובכל זאת, להכיר תסמינים מוזרים של בעיות בריאותיות חמורות- זה עדיין רעיון טוב. כמובן שתופעות אלו מופיעות לרוב בהיעדר מחלה קשה. עדיין, הטיפים האלו עשויים לחסוך לכם זמן רב והוצאות בניסיון להבין מה לא בסדר, ואפילו עשויים להציל את חייכם.

Sore Jaw
Alice Day/shutterstock

כאבים בלסת

הלסת קרובה ללב, ואפילו בהיעדר כאבים בחזה, כאבים פתאומיים בלסת עשויים להעיד על סתימה בלב. אם כאב הלסת מלווה בקוצר נשימה או כאב באזור הלב ומסביבו- זה יכול להיות סימן מובהק לבעיות לב אשר יש צורך לטפל בהן באופן מיידי על-ידי רופא.

Swollen Ankles
mraoraor/istockphoto

קרסוליים נפוחים

רופאים בוחנים לעיתים קרובות את הקרסוליים ובודקים אם ישנה נפיחות בכדי לקבל תובנה לגבי תפקוד הכליות. הסיבה לכך היא שירידה בתפקוד הכליות או אי ספיקת כליות גורמת לכך שהגוף יאגור יותר נתרן, מה שיוצר נפיחות, בעיקר בקרסוליים וברגליים.

Asthma
wavebreakmedia/shutterstock

אסתמה

בעיות נשימה ולחץ בחזה הם תסמינים של דברים רבים, כולל אלרגיות עונתיות וחרדות, אך גם בעיות חמורות יותר כמו התקפי לב. אם יש סתימה בעורקים, כל אזור החזה עשוי להיות מושפע, מה שיוביל לתחושה המדמה אסתמה.

Frequent Urination
aslysun/shutterstock

השתנה תכופה

טיולים תכופים לשירותים אומרים שאתם עושים עבודה מצוינת בכל הקשור לשתיית נוזלים, אך אם כמות הביקורים בשירותים מוגזמת, זה יכול להעיד גם על סוכרת מסוג 2. זה קורה מכיוון שהסוכר מצטבר בדם והאיברים עובדים שעות נוספות כדי לנקות את הכל, מה שמוביל לצורך תכוף להפעיל את הניקוז. אצל גברים, מתן שתן תכוף יכול גם להעיד על בעיה בערמונית.

Hiccups That Won't Go Away
AndresCalle/istockphoto

שיהוקים שלא חודלים

שיהוקים יכולים להיגרם מהפרעה מקומית, כמו גידול או תאים סרטניים בגרון ובסביבתו. שיהוקים שאינם פוסקים יכולים להוות אזהרה גם לבעיות במוח, כמו אינדיקציה לשבץ מוחי.

Constant Chills
racorn/shutterstock

קור בלתי פוסק

אם קר לכם כל הזמן, סימן שמשהו לא תקין. לעתים קרובות, זה מצביע על בעיות בבלוטת התריס, ובמיוחד בעיה של תת פעילות. בלוטת תריס תת פעילה מורידה את כמות האנרגיה ששורפים ולעיתים גם את טמפרטורת הגוף, מה שגורם לקור הבלתי פוסק.

Changes In Bowel Habits
Emily frost/shutterstock

שינויים בתפקוד המעיים

גם אם אתם לא אוהבים לדבר על קקי, זה עדיין אינדיקטור חשוב לבריאות. שינויים בהרגלי המעי, כמו שלשול, עצירות או דם/ ריר בצואה יכולים להצביע על מספר בעיות. חלק מהאשמים הנפוצים ביותר הם תסמונת המעי הרגיז, סרטן, טפילי מעיים וחרדה.

Sore Tongue
nicomenijes/istockphoto

לשון כואבת

לשון כואבת יכולה להעיד על מחסור בוויטמין B12, שעלול להוביל לאנמיה. כאשר הכאב מלווה בעייפות ובציפורניים חלשות או שבירות, הסיכוי לכך שאכן חסר ויטמין חשוב זה - כמעט ודאי. בדיקת דם פשוטה יכולה לקבוע רמות B12, ובמידה ויש חוסר - ניתן לטפל בבעיה באמצעות נטילת כדורי ויטמין או תזונה ייעודית.

Facial Hair and/or Male Pattern Baldness In Women
MRAORAOR/shutterstock

שיער בפנים ו/ או נקודות קירחות אצל נשים

אולי לא נעים להעלות תסמינים אלו בפני הרופא, אך הם יכולים לעזור להצביע על הגורם להם. יתכן שמדובר בתסמונת השחלות הפוליסיצטיות (PCOS). מחלה זו פוגעת במערכת האנדוקרינית, המווסתת הורמונים בכל הגוף, ויכולה להיות נוכחת עם או בלי ציסטות בשחלות.

Unquenchable Thirst
Dmitry Galaganov/shutterstock

צמא שלא ניתן להרוות אותו

סוכרת מאלצת את האיברים לעבוד קשה יותר כדי להחזיר את האיזון לדם, מה שמאותת לגוף לחסל פסולת לעיתים קרובות יותר, ומוביל לתחושת התייבשות וצמא בלתי נגמר.

Thinning Eyebrows
Alliance/shutterstock

גבות דלילות

סימפטום מאוד ספציפי זה הוא אינדיקטור חזק לבעיות בבלוטת התריס. כשמדובר בבדיקת בלוטת התריס, ישנן בדיקות מעבדה רבות ושונות שניתן לבצע. אם אתם מבחינים כי הגבות שלכם נעשו דלילות, במיוחד בקצוות החיצוניים, שאלו את הרופא שלכם לגבי בעיות אפשריות בבלוטת התריס.

Tingling Hands and Feet
Alice Day/shutterstock

עקצוץ בידיים וברגליים

סוכרת ידועה כגורמת לנזק עצבי, שעלול להתבטא כעקצוצים או כאבים בגפיים. רוב האנשים חווים עקצוצים לפני שהם חווים כאב, ותחושת עקצוץ חוזרת ונשנית בידיים וברגליים יכולה לעזור בזיהוי סוכרת אצל אנשים המפתחים את המחלה.

Loss of Taste
grafvision/shutterstock

אובדן חוש טעם

חוקרים עדיין לא יודעים כיצד פועלת מחלת האלצהיימר, אך אנו יודעים שהיא משפיעה על המוח, השולט על מערכת העצבים. אחד הסימפטומים המצערים של המחלה הוא אובדן טעם, אשר לרוב מופיע בשלבים הראשונים של המחלה, לפני שתסמינים אחרים, ברורים יותר, נכנסים לפעולה.

Itchy Skin
Kaspars Grinvalds/shutterstock

גירוד בעור

לפעמים עור מגרד הוא סימן להפרעה חמורה יותר מאשר סתם עור יבש. עור שמגרד באופן בלתי פוסק, יכול להוות סימפטום של מצבים כמו דרמטיטיס ופסוריאזיס. כמו כן, עור מגרד יכול להיות גם סימן למחלת כבד או סרטן מסוג לוקמיה או לימפומה.

Blurred Vision
Olena Zaskochenko/shutterstock

ראייה מטושטשת

ראייה מטושטשת קשורה לרוב לקוצר ראייה, שניתנת לטיפול בעזרת משקפיים או עדשות מגע. הורים עשויים לחסוך טיפולים בטווח הארוך אם רופא העיניים או האופטומטריסט יזהו ליקויים אצל ילדים בשלב מוקדם. מחקרים מראים כי אמצעים המתקנים את המצב, יכולים להאט את התקדמותן של הפרעות ראייה מסוימות. טשטוש ראייה פתאומי עלול להוביל לביקור בבית החולים, מכיוון שהוא קשור לבעיות בריאותיות חמורות יותר כמו סוכרת, אירוע מוחי וטרשת נפוצה.


סטפן ג'ונסון סייע בכתיבת הכתבה.