סלבס שהיו עניים ומיואשים, ולא היה לאף אחד מושג

Pamela Anderson

Epsilon / Getty

צ'יפיזם הוא מגזין עצמאי. ייתכן שנרוויח עמלה במידה ותבצעו רכישות דרך הקישורים שלנו. לקרוא עוד
Pamela Anderson
Epsilon / Getty

אמידים לא עמידים

בעיות הקשורות לכספים יכולות להשפיע על כולם, אפילו על סלבס שלכאורה לא חסר להם כסף. כפי שתכף תיווכחו, גם האמידים והמפורסמים יכולים לאבד הכל ביום אחד. חלקם סבלו מכשלונות כלכליים עקב הוצאות פזיזות או בחירות עסקיות גרועות, אבל רובם הצליחו לנצח את האתגרים הכלכליים ולצאת לחיים חדשים. אלו הסלבס שהתמודדו עם בעיות כלכליות קשות, לא עלינו.

עוד בנושא: סלבס שעברו ילדות טראומטית, ולא היה לכם מושג

Michael Jackson
KMazur / Getty

מייקל ג'קסון

מלך הפופ מת בפתאומיות, רק 18 ימים לפני שסיבוב ההופעות שלו אמור היה להתחיל. בזמן מותו, היו לג'קסון חובות על סך 500 מיליון דולר, וזו הסיבה שהוא תכנן סיבוב הופעות מלכתחילה. יורשיו של מייקל וכמה ארגוני צדקה נהנו ממכירת עזבונו לאחר ששולמו חובותיו.

מייקל ג'קסון, ג'ודי גרלנד: ועוד סלבס שמתו בלי שקל

50 Cent with Val Kilmer at the 2009 American Music Awards
50 Cent with Val Kilmer at the 2009 American Music Awards by Keith HInkle (CC BY)

50 סנט

כתוצאה מכמה ליטיגציות, חוסר מזל בעבודה והשקעות גרועות, הונו של הראפר ירד ב-200 מיליון דולר. הוא מצא את עצמו עם חוב של 32.5 מיליון דולר שלא היה לו איך לשלם, אז הוא הגיש בקשה לפשיטת רגל. אבל יש סוף טוב: ההשקעה האחרונה שלו ב-Vitamin Water החזירה לו במידה רבה את עושרו. קוקה קולה רכשה את החברה הזו, ו-50 סנט הפך לפנים של התאגיד כחלק מתנאי ההסכם.

איבדו הכל: המוזיקאים שהכריזו על פשיטת רגל או הפסידו מיליונים

LindsayLohanSundance
LindsayLohanSundance by Andrew H. Walker (CC BY)

לינדזי לוהן

לינדזי לוהן החלה את הקריירה הקולנועית שלה בגיל 12 והספיקה לצבור 28 מיליון דולר. כאשר חייה האישיים הידרדרו, גם הרווחים שלה בתעשייה הידרדרו. השחקנית, ששקעה בחובות של מאות אלפי דולרים, הרוויחה רק 6,000 דולר על הסרט "The Canyons". נכון להיום, מצבה הכלכלי של לינדזי השתפר מאוד.

איפה קמרון דיאז? זה מה שעושים היום הסלבס שנטשו את הוליווד

Nicolas Cage
RB/Bauer-Griffin/Getty

ניקולס קייג'

פעם ניקולס קייג' היה כוכב ענק, אבל המציאות השתנתה במהירות. תוך זמן קצר ולמרות הונו, קייג' היה חייב 6.3 מיליון דולר. קייג' טען שהבעיות הכלליות שלו נובעות מתמיכה כלכלית באימו - הוא משלם 20,000 דולר כל חודש על טיפול בה כדי שלא תצטרך להיכנס למוסד לחולי נפש. מצד שני, הוא שרף 150 מיליון דולר על דברים כמו תמנון מחמד, 15 בתים (כולל אחוזות ענק ושתי טירות באירופה), אי משלו בבהאמה, ראשי פיגמי מכווצים וגולגולת של דינוזאור שהיה עליו להחזיר לאחר שנקבע כי היא נגנבה.

מינוס בבנק: הסלבס שבזבזו את כל הכסף שלהם על דברים מטופשים

Brendan Fraser Photo Op GalaxyCon Raleigh 2022
Brendan Fraser Photo Op GalaxyCon Raleigh 2022 by Super Festivals (CC BY)

ברנדן פרייזר

לברנדן פרייזר היה קשה עד הקאמבק שלו בסרט "לווייתן" ו"Doom Patrol". הוא לא יכול היה להופיע בסרטי קולנוע גדולים בגלל בעיות בריאותיות והוא הוציא יותר ממה שהרוויח. השחקן אפילו התקשה לשלם דמי מזונות.

עוד בנושא: הסיבות בגללן כולם חוגגים את הקאמבק של ברנדן פרייזר

Pamela Anderson
Epsilon / Getty

פמלה אנדרסון

פמלה אנדרסון הוציאה 1.8 מיליון דולר על רכישת בית ולאחר מכן 8 מיליון דולר על שיפוצים. למרבה הצער והאימפולסיביות, היא לא הצליחה לשלם עבור השיפוצים ונאלצה להכריז על פשיטת רגל. המצב המשיך להידרדר ככל שחלף הזמן, ובסופו של דבר היא נותרה עם חוב של 493,000 דולר. בשביל לשלם את החוב, היא מכרה את ביתה ועברה לחניון קרוואנים במאליבו. שלא תטעו, מדובר בחניון קרוואניים ברמה גבוהה יחסית לאדם הפשוט, אבל עדיין חניון קראוונים.

עוד בנושא: שחקניות שלא עברו אודישן בגלל המראה שלהן

MC Hammer
Jim Steinfeldt / Getty

אם סי האמר

הראפר MC Hammer, הטאלנט מאחורי "U Can't Touch This", הרוויח 30 מיליון דולר לשנה עד 1991 והיו לו, על פי הערכות, 70 מיליון דולר. אבל האמר יצא למסע הוצאות, קנה 17 מכוניות יוקרה, שני מסוקים, 21 סוסי מירוץ ומטוס פרטי. הוא קנה נכס בפרמונט, קליפורניה תמורת 12 מיליון דולר, ואז הוציא 30 מיליון דולר על שיפוצים. האמר חי את החיים של העשירים והמפורסמים עד שהגיש בקשה לפשיטת רגל באפריל 1996, מכר את ביתו תמורת 6.5 מיליון דולר ואיבד את מכוניותיו, מטוסיו וסוסיו.


Mike Tyson, Los Angeles California in June 2019 - photo by Glenn Francis of www.PacificProDigital.com
Mike Tyson, Los Angeles California in June 2019 - photo by Glenn Francis of www.PacificProDigital.com by Toglenn (CC BY-SA)

מייק טייסון

מייק טייסון צבר רווחים של לפחות 300 מיליון דולר במהלך הקריירה שלו, אבל הוא בזבז את הכל ומצא את עצמו שקוע בחובות. הספורטאי תמך כלכלית בנשותיו לשעבר ושילם הרבה מזונות, אבל פשיטת הרגל של טייסון מיוחסת להוצאות הראוותניות שלו על תכשיטים ורכוש וההתעקשות שלו להחזיק נמרים כחיות מחמד. בסופו של דבר, טייסון הצליח לצאת מהחובות והונו מוערך כעת בסביבות 10 מיליון דולר.

מינוס בבנק: הסלבס שבזבזו את כל הכסף שלהם על דברים מטופשים

Jerry Lee Lewis with His Young Wife
Bettmann / Getty

ג'רי לי לואיס

ג'רי לי לואיס הפך לאייקון רוקנרול עם הסינגלים "Great Balls of Fire" ו-"Whole Lotta Shakin' Goin' On", שהכניסו לו מיליוני דולרים לחשבון הבנק. אבל כאשר לואיס התחתן עם בת דודו בת ה-13, הקריירה שלו ספגה מכה גדולה והצלחתו דעכה. לואיס פנה למוזיקת ​​קאנטרי עם להיטים כמו "To Make Love Sweeter for You" ו-"Me and Bobby McGee". למרות הצלחתו החדשה, לואיס נתקל בבעיות עם מס הכנסה. בשנות ה-70, רשות המסים החרימה רכוש מלואיס, ואז האשימה אותו באיחור תשלומי מס של 2 מיליון דולר בשנת 1988. לואיס נאלץ להכריז על פשיטת רגל.

סליחה? הסלבס שישבו בכלא וזה לא הזיז לקריירה שלהם


Mick Fleetwood
Rick Diamond / Getty

מיק פליטווד

מיק פליטווד, המתופף של פליטווד מק, צריך להיות מולטי-מיליונר. חמשת האלבומים של Fleetwood Mac נמכרו בכ-55 מיליון עותקים, אבל פליטווד הפסיד מיליוני דולרים בגלל צריכה מרובה של סמים ורכישות אימפולסיביות של בתים, כולל נכס בהוואי בשווי 400,000 דולר וחווה של 1.8 מיליון דולר באוסטרליה. הוא הודה שהוציא 8 מיליון דולר על קוקאין לאורך השנים, ובסופו של דבר נאלץ להגיש בקשה לפשיטת רגל ב-1984.

עוד בנושא: הסלבס שרצחו או הרגו אנשים בחיים האמיתיים