גזעי חתולים שכמעט ולא משירים פרווה

Burmese

scaliger/istockphoto

צ'יפיזם הוא מגזין עצמאי. ייתכן שנרוויח עמלה במידה ותבצעו רכישות דרך הקישורים שלנו. לקרוא עוד
Burmese
scaliger/istockphoto

לא צריך שואב אבק

יש הרבה סיבות לגדל חתול, ופרווה בכל הבית אינה אחת מהן. אמנם אי אפשר להימנע לחלוטין מפרווה, אבל יש גזעים מסויימים של חתולים שמשירים כמות מינימלית של פרווה שכמעט ולא תבחינו בה. הכירו 21 גזעי חתולים שמשירים מעט או לא משירים כלל.

עוד בנושא: גזעי כלבים שכמעט ולא משירים פרווה

020617_expensive_pets_to_own_slide_14_fs
Minerva Studio/shutterstock

סיאמי

מלבד עיניים כחולות שיחדרו לכם לנשמה, חתולים סיאמים הם קולניים, חכמים וזקוקים לתשומת לב רבה מצד בני אדם וחיות אחרות. התחזוקה שלהם קלה בכל הקשור לטיפוח והפרווה הקצרה שלהם נמצאת בטווח התחתון של מדד הנשירה.

עוד בנושא: איך לשמור על הניקיון בבית עם חיות מחמד


Russian Blue
Drazen_/istockphoto

רוסי כחול

החתול השרמנטי הזה הוא בחירה ידידותית לסובלים מאלרגיות - לא רק כי הפרווה שלו משירה מעט מאוד, אלא גם כי הוא מייצר פחות מהחלבון Fel-d1 שמעורר תגובות אלרגיות. בנוסף, רוסי כחול נוטה להתבייש מזרים והוא מאוד נאמן לבעליו.

Canadian Sphynx
Patrick Matte/Getty Images

ספינקס

הספינקס חסר השיער הוא בהחלט מועמד ראוי לבעלים פוטנציאליים שלא רוצים להתמודד עם פרווה. עם זאת, צריך לרחוץ חתולי ספינקס כל כמה שבועות כדי להיפטר מעודפי שומן. מלבד מראה ייחודי, מדובר בחתול מאוד חברתי ומתפנק שמעריץ אנשים וחיות מחמד אחרות.

עוד בנושא: החיות החכמות בעולם


Bombay
Ed-Ni-Photo/istockphoto

בומביי

אם אתם רוצים לגדל פנתר שחור קטן, עירני ומלא חיבה -  בומביי הוא החתול שלכם. לחתול השרירי זהוב העיניים הזה יש פרווה שחורה, מבריקה ומאוד צפופה - כך שהוא כמעט ולא משיר פרווה.

020617_expensive_pets_to_own_slide_2_fs
Kyselova Inna/shutterstock

אביסיני

אם אתם רוצים חתול עם אופי של כלב, האבסיני המלכותי הוא הבחירה האידיאלית. הם סקרנים, שובבים ואוהבים תשומת לב מבני אדם. הפרווה הקצרה והעבה שלהם משירה מעט מאוד והם גם לא זקוקים ליותר מדי טיפוח.

עוד בנושא: אנשים שקנו כלב "גזעי" ונפלו בפח


Cornish Rex
Okssi68/Getty Images

קורניש רקס

אם ראיתם חתול ספינקס עם פרווה, ראיתם קורניש רקס. רזה ואתלטי, עם עיניים גדולות ואוזניים גדולות עוד יותר - החתול הזה יסובב ראשים. למרבה המזל, פרוות המשי הקצרה שלו משירה מעט מאוד ולא דורשת כמעט טיפוח. מצד שני, החתול האנרגטי הזה דורש הרבה תשומת ולא אוהב שמתעלמים ממנו.

עוד בנושא: טריוויה בנושא עולם החי


Bengal
photo by Volchanskiy/Getty Images

בנגלי

הבנגלי הוא חתול פרא חתיך, שובב ואתלטי שמתיימר להיות מבויית. פרוותו הקצרה משירה מעט והוא ישמור על עצמו מטופח עם מעט עזרה אנושית.

LaPerm
oxico/istockphoto

לה פרם

למרות הפרווה השופעת שלהם, חתולי לה פרם משירים באופן מינימלי, במיוחד כאשר דואגים להבריש אותם לעיתים תכופות. הם חתולים מאוד חכמים וחטטניים המפקחים על פעולות בעליהם בתשומת לב מרובה וממקומות גבוהים בבית. 


עוד בנושא: מיתוסים נפוצים בטיפוח השיער


Peterbald Cat
Sasa Klepac/Getty Images

פטרבולד

הספינקס הוא לא החתול הקירח היחיד. אף על פי שיש חתולי פטרבולדס עם פרווה קצרה מאוד, לרבים מהם אין שיער כלל - וזה אומר מעט נשירה או אפס נשירה. בדומה לספינקס, צריך לרחוץ אותם כדי למנוע הצטברות שמנונית. בתמורה, תקבלו חבר נאמן, חברתי ומלא חיבה.

Ocicat
Nynke van Holten/Getty Images

אוסיקט

החתול המנומר הזה עשוי להיראות פראי, אבל הוא חתול בית מכל הבחינות - הוא ידידותי, מלא חיבה, נאמן וחכם. מצד שני, מדובר בחתול אלפא שיפגין דומננטיות גם בבית עם כלבים. בזכות הפרווה הקצרה והחלקה שלו לא תאלצו להתמודד עם נשירה מרובה, במיוחד עם הברשה מפעם לפעם. 

עוד בנושא: טעויות ניקיון נפוצות


Exotic Shorthair
Wutlufaipy/Getty Images

אקזוטי קצר שיער

חתול אקזוטי קצר שיער הוא שקט, טוב לב ומשיר פרווה באופן עונתי ולא מוגזם. כמובן שהוא דורש הברשה כחלק משגרת הטיפוח. כעיקרון, הוא אידיאלי למי שאוהב חתולים פרסים, אבל לא רוצה להתמודד עם כמויות עצומות של פרווה.

עוד בנושא: טעויות נפוצות המזיקות לשיער שלכם


Burmese
scaliger/istockphoto

בורמזי

כמו קרוב משפחתו, הסיאמי, גם לבורמזי יש פרווה קצרה ורכה שמשירה מעט מאוד והוא ישאר מטופח למשעי בעזרת הברשה מפעם לפעם. בורמזים הם חתולים אתלטים למדי שנוטים לקפץ ברחבי הבית ומאוד אוהבים להיות בחברת הבעלים שלהם ובעלי חיים אחרים.


Japanese Bobtail
fuiyau yap/istockphoto

אמריקאי קצר זנב (בובטייל יפני)

לחתול אמריקאי קצר זנב (או ג'פניז בובטייל באנגלית) יש פרווה רכה באורכים משתנים שמשירה מעט מאוד. חתולים אלו נבדלים לא רק בזכות הזנב הקצר שלהם, אלא גם בזכות האינטליגנציה שלהם - הם יכולים ללמוד את שמם ולהחזיר לכם מקל או כדור שתזרקו להם. חוץ מזה, הם מאוד מתוקים.

Birman
Kufner-Foto/istockphoto

בירמן

בירמן הוא חתול רגוע ואינטליגנטי שאוהב את בעליו כאילו היו ההורים שלו. למרות הפרווה הארוכה באופן יחסי, הוא משיר מעט, אבל סירוק יכול לעזור. לא מומלץ לשחרר את הבירמן אל מחוץ לבית כי הוא חתול מבוית מאוד שלא תמיד מודע לסכנה הנשקפת לו.

Devon Rex
CasarsaGuru/istockphoto

דבון רקס

דבון רקס הוא חתול קטן עם אוזניים גדולות ופרווה קצרה ומתולתלת שכמעט ולא משירה ולא צריכה הברשה. חתולים חכמים אלו אוהבים לקפוץ, לשחק ולהתרועע עם בעליהם וחיות מחמד אחרות.

Oriental Shorthair
Erika Parfenova/istockphoto

אוריינטלי קצר-שיער

נראה לכם מוכר? האוריינטלי קצר השיער זכה לתהילה לאחרונה כי הוא מאוד דומה לשחקן אדם דרייבר. בכל אופן, מדובר בחתול עם פרווה דקה שמשירה מעט מאוד. בדומה לחתול רוסי כחול, הוא מייצר רמות נמוכות של חלבון Fel-d1 העלול לגרום לאלרגיות. מעבר לזה, מדובר בחתול חכם שיכול ללמוד טריקים והוא יקבל בשמחה את כל תשומת הלב שתתנו לו.


Turkish Van
Christopher Ames/istockphoto

ואן טורקי

לוואן טורקי יש פרווה רכה (מאוד) באורך בינוני שמשירה מעט מאוד ודורשת הברשה אחת לשבוע. בניגוד לרוב המוחלט של החתולים, ואן טורקי אוהב מים. ועוד דבר - הוא לא מסוג החתולים שאוהבים להתפנק על הברכיים שלכם, אבל השובבות שלו מבדרת.

Singapura
Viktor/istockphoto

סינגפורה

סינגפורה הוא אחד מגזעי החתולים הקטנים ביותר - חתול בוגר שוקל כ-3 ק"ג בממוצע. הגוף שלהם שרירי, האוזניים בולטות ואת העיניים הגדולות שלהם קשה לפספס. הפרווה הקצרה שלהם משירה מעט והם דורשים הברשה לעיתים רחוקות. לחתולים הזעירים האלו יש אישיות סקרנית ונמרצת והם אוהבים להיות בחברת המשפחה וזקוקים לתשומת לב רבה.

Korat
Parinya Thippayawareewong/istockphoto

קוראט

הקוראט הוא חתול נאמן, נבון, שקט ועדין שאוהב מאוד לשחק עם בעליו. פרוותו הכחולה-כסופה צפופה, מבריקה ומשירה מעט.

Turkish Angora
Anna Volgina/istockphoto

אנגורה

זה אולי נראה כאילו כדור הפרווה הזה משאיר אחריו פרווה בכל מקום, אבל לפרוותו האקסטרה רכה אין שכבה תחתונה והוא משיר יחסית מעט. מה שכן, צריך להבריש אותו מדי שבוע כדי לשמור על רכות פרוות המשי שלו. בכל הנוגע לאישיות, חתולי אנגורה מאוד שובבים ויאלצו אתכם להיות דרוכים.

Colorpoint Shorthair
~UserGI15613517/istockphoto

קצר שער כהה-חודים

מה מקבלים כשמערבבים חתול קצר שיער טיפוסי עם סיאמי? קצר שער כהה-חודים, כמובן. לחתול החזק הזה יש פרווה קצרה שמשירה ממש מעט, אבל הוא דורש ואוהב הברשה תכופה ויסודית. הוא גם מאוד אוהב את בעליו ודורש מהם חיבה רבה, אבל הוא מחזיר הרבה בתמורה.