לפני התהילה: במה עבדו הסלבס לפני שהתפרסמו? (חלק 2)

Kidman promoting Aquaman at the 2018 San Diego Comic-Con International

Kidman promoting Aquaman at the 2018 San Diego Comic-Con International by Gage Skidmore (CC BY-SA)

צ'יפיזם הוא מגזין עצמאי. ייתכן שנרוויח עמלה במידה ותבצעו רכישות דרך הקישורים שלנו. לקרוא עוד
Kidman promoting Aquaman at the 2018 San Diego Comic-Con International
Kidman promoting Aquaman at the 2018 San Diego Comic-Con International by Gage Skidmore (CC BY-SA)

לחם עבודה

לא כל הסלבס התחילו לעבוד בשואוביז כילדים, ולרובם היו עבודות רגילות (או ממש לא רגילות) בדרך לתהילה. לכל המפורסמים והמפורסמות יש סיפורי עבר על עבודות פחות זוהרות, ואלו הם הם הסיפורים הטובים ביותר. המשיכו לקרוא.
עוד בנושא: במה עבדו הסלבס לפני שהתפרסמו? חלק א'

Theron at the 2017 San Diego Comic-Con
Theron at the 2017 San Diego Comic-Con by Gage Skidmore (CC BY-SA)

שרליז ת'רון

שרליז ת'רון, שנולדה בדרום אפריקה, גדלה במקום קשה בתקופה קשה. חייה היו רוויים באלימות ואימה, והגיעו לשיא כשהייתה בת 15 ואמה הרגה את אביה המתעלל. עם זאת, ת'רון הייתה נחושה להשיג עתיד טוב יותר, אז בגיל 16 היא קיבלה חוזה דוגמנות באיטליה בזמן שלמדה בתיכון לאמנויות הבמה. הדוגמנות הייתה רק שלב בסולם עבור ת'רון, כי היא גם הייתה בלרינה. לאחר שדגמנה במשך שנה, היא ואמה עברו לניו יורק, שם למדה ת'רון בבית הספר של 'בלט ג'ופרי' המפורסם. באופן טראגי, רק שנתיים לאחר מכן, ת'רון נפצעה בברך כל כך קשה שהיא נאלצה להפסיק לרקוד ולהפוך לשחקנית זוכת פרס אוסקר במקום.
עוד בנושא: סלבס שעברו ילדות טראומטית ולא היה לכם מושג

Kidman promoting Aquaman at the 2018 San Diego Comic-Con International
Kidman promoting Aquaman at the 2018 San Diego Comic-Con International by Gage Skidmore (CC BY-SA)

ניקול קידמן

ניקול קידמן הייתה מטפלת בעיסוי לפני שהפכה לשחקנית. כשקידמן הייתה רק בת 17, אמה, אז בת 45, אובחנה כחולה בסרטן השד. אמה של קידמן נזקקה לטיפול בעיסוי כדי להקל על הכאב ולעזור לה להתאושש לאחר הטיפולים. עם זאת, עבור משפחתה של קידמן, זה היה יקר מאוד. כדי להקל על כאבה של אמה ולעזור לה להחלים, ניקול קידמן עברה קורס עיסוי. "לא היה לנו מספיק כסף, אז למדתי עיסוי", אמרה השחקנית. "ואז באמת התאהבתי בעבודה".
לא רק גל: הסלבס שלא נולדו בארה"ב ועדיין הצליחו בהוליווד

Alec Baldwin speaking at the 2016 San Diego Comic-Con International in San Diego, California.
Alec Baldwin speaking at the 2016 San Diego Comic-Con International in San Diego, California. by Gage Skidmore (CC BY-SA)

אלק בולדווין

אלק בולדווין היה מנקה שולחנות בסטודיו 54 - הדיסקוטק האיקוני של שנות ה-70 הידוע בקהל הלקוחות עטור הכוכבים שלו. זה היה המקום המושלם עבור בולדווין ליצור קשרים עם אנשים מפורסמים, ואכן הייתה לבולדווין גישה למקורבים בהוליווד עוד לפני שהחל את הקריירה שלו.
עוד בנושא: הסלבס שהם ממש לא נחמדים בחיים האמיתיים

מרקל, 2013
מרקל, 2013 by Genevieve (CC BY)

מייגן מרקל

מייגן מרקל לימדה ועסקה בקליגרפיה - אמנות הכתיבה הקישוטית- לפני שהתפרסמה. אמנם רוב הקליגרפים מגיעים מתחום התקשורת החזותית, אבל מייגן רכשה את המיומנות בבית ספר קתולי.
עוד בנושא: במה עבדו הסלבס לפני שהתפרסמו? חלק א'

דה ויטו, 2013
דה ויטו, 2013 by Gage Skidmore (CC BY-SA)

דני דה ויטו

לאחר שסיים את התיכון, דני דה-ויטו שוחח עם אחותו הגדולה, אנג'לה, שהייתה בעלת סלון יופי בניו ג'רזי. היא הציעה לדה-ויטו בן ה-18 עבודה, ושלחה אותו למנהטן כדי ללמוד איפור. מפה לשם, לדה ויטו היו הרבה לקוחות נאמנות - רובן מבוגרות - שחלקן אף ביקשו שהוא יאפר אותן לכבוד הלווייה שלהן.
עוד בנושא: עובדות מרתקות על המוות

Jennifer Lopez sings “This Land Is Your Land” and “America the Beautiful” during the 59th Presidential Inauguration ceremony in Washington, Jan. 20, 2021. President Joe Biden and Vice President Kamala Harris took the oath of office on the West Front of th
Jennifer Lopez sings “This Land Is Your Land” and “America the Beautiful” during the 59th Presidential Inauguration ceremony in Washington, Jan. 20, 2021. President Joe Biden and Vice President Kamala Harris took the oath of office on the West Front of th by Chairman of the Joint Chiefs of Staff (CC BY)

ג'ניפר לופז

כשג'יי לו הייתה בשנות העשרה שלה בסוף שנות ה-80, היא בילתה את השבתות שלה בעבודה במשרד עורכי הדין של תומס לווין, שראה בבירור את הפוטנציאל שלה. "זה נדיר שאתה יודע לפני שמישהו מדבר שאתה הולך להעסיק אותו... אבל ככה זה היה עם ג'ניפר," אמר לווין ל-Bronx Times-Reporter ב-2014. "נדהמתי ממה שהיא יכולה לקלוט בפרק זמן קצר. אני משוכנע שהיא הייתה יכולה להיות עורכת דין מצוינת".
עוד בנושא: סלבס שמצאו אהבת אמת בהוליווד וניצחו את מבחן הזמן

British actor Gerard Butler at the 2016 Toronto International Film Festival
British actor Gerard Butler at the 2016 Toronto International Film Festival by Gordon Correll (CC BY-SA)

ג'רארד באטלר

ג'רארד באטלר היה סטודנט מבריק למשפטים באוניברסיטת גלאזגו לפני שמצא תהילה. לאחר סיום הלימודים התקבל באטלר להתמחות במשרד עורכי דין יוקרתי בגלאזגו; עם זאת, הוא פוטר שבוע לפני שהוסמך כעורך דין. "חגגתי כל ערב ופיטרו אותי", אמר באטלר בראיון ל-Squaremile. "אבל גם הבוסים שלי ידעו שמשחק הוא התשוקה שלי. הם היו מאוד מציאותיים איתי ואמרו שאני צריך פשוט ללכת ולעשות את מה שאני באמת רוצה לעשות במקום לבזבז את הזמן שלי במשרד. הם צדקו".
עוד בנושא: התביעות הכי מטופשות שהגיעו לבית המשפט

פורד, 2015
פורד, 2015 by Gage Skidmore (CC BY-SA)

האריסון פורד

פורד לימד את עצמו נגרות בסוף שנות השישים (איך? עם ספרים). פורד עסק בנגרות כדי שיוכל להתפרנס ממשחק ולברור את התפקידים שלו. "באמצעות נגרות האכלתי את משפחתי והתחלתי לבחור מבין התפקידים המוצעים. יכולתי להחזיק מעמד עד שמשהו טוב יותר יגיע. אבל מעולם לא ויתרתי על השאיפה שלי להיות שחקן".
עוד בנושא: התחביבים המפתיעים של הסלבס

Hercules Premiere, Event Cinemas Sydney Australia
Hercules Premiere, Event Cinemas Sydney Australia by Eva Rinaldi Celebrity and Live Music Photographer (CC BY-SA)
ברק אובמה, 6 בדצמבר 2012
Public Domain

ברק אובמה

הרבה לפני שהיה הנשיא ה-44 של אמריקה, ברק אובמה גרף גלידה ב-Baskin Robins בהונולולו, הוואי. "עבודת הקיץ הראשונה שלי לא הייתה ממש זוהרת", אמר. "אבל היא לימדה אותי כמה שיעורים חשובים. אחריות. עבודה קשה. איזון בין עבודה לחברים, משפחה ובית ספר". אבל אחרי גביע אחד יותר מדי, אובמה סבל מכאבי מפרקים ביד ונאלץ להפסיק לעבוד בגלידה. מצד שני, התפקיד נתן לו השראה לתוכנית 'הזדמנויות קיץ 2016' שהביאה צעירים לעבודה הראשונה שלהם.
לא קניה: אלו הסלבס שהאמריקאים היו בוחרים לנשיאות

Rihanna in 2012
Rihanna in 2012 by Liam Mendes (CC BY-SA)

ריהאנה

לפני שעלתה בסולם הדרגות למעמד של אייקון תרבותי, לריהאנה היו חיים שונים בתכלית. כשריהאנה הייתה בת 14, היא שירתה כצוערת צבאית בתוכנית תת-צבאית בברבדוס עם חברתה הטובה, שונטל ליין. "היינו מסרבות לעשות שכיבות סמיכה כשנענשנו. היה כל כך משעמם לשמור על הכללים".

ברוסנן, 2019
ברוסנן, 2019 by Georges Biard (CC BY-SA)

פירס ברוסנן

לפני שהוא היה שחקן, ברוסנן היה בולע אש בקרקס. כן. ברוסנן שלט באמנות אכילת אש כנער. הוא השתתף בסדנת משחק ב-1969 כשנתקל במדריך אוכל אש שלימד את המיומנות לכיתה מלאה בנשים צעירות. כדי למשוך את תשומת הלב של אותן הנשים, הצטרף ברוסנן למדריך. הוא הפך למיומן מהר מספיק כדי להתחיל בהופעות רחוב ולבסוף הצטרף לקרקס שבו עבד במשך שלוש שנים.
אבל ברוסנן הוא לא הסלב היחיד שעבד בקרקס. אלו העבודות הראשונות של הסלבס- חלק א'.