הסלבס היהודים והלא יהודים שתומכים בישראל על רקע המלחמה

Amy Schumer

Amy Schumer by Mario Santor (CC BY-SA)

צ'יפיזם הוא מגזין עצמאי. ייתכן שנרוויח עמלה במידה ותבצעו רכישות דרך הקישורים שלנו. לקרוא עוד
Amy Schumer
Amy Schumer by Mario Santor (CC BY-SA)

עומדים לצד ישראל

מאז אירועי ה-7 באוקטובר ומלחמת חרבות ברזל, ידוענים רבים גינו את התקפות החמאס. אלו הם חלק מהסלבריטאים היהודים והלא יהודים ששיתפו את תמיכתם בישראל. המשיכו לקרוא.
עדו בנושא: הסלבס שלא ידעתם שהם יהודים


The band onstage
The band onstage by Remy (CC BY)

בונו

U2 הקדישו את ההופעה שלהם ב-8 באוקטובר בלאס וגאס לנרצחים במסיבה ברעים. הלהקה שינתה את מילות השיר "Pride" כדי לכבד את החיים שאבדו. לאחר הקדמה מרגשת, בונו שר את המילים: "בוקר מוקדם, 7 באוקטובר, שמש זורחת בשמי המדבר. מגני דוד, הם לקחו את החיים שלכם, אבל הם לא יכלו לקחת את הגאווה שלכם".
עוד בנושא: הסלבס שלא ידעתם שהם יהודים

Jessica Seinfeld and Jerry Seinfeld at the Vanity Fair party celebrating the 10th anniversary of the Tribeca Film Festival
Jessica Seinfeld and Jerry Seinfeld at the Vanity Fair party celebrating the 10th anniversary of the Tribeca Film Festival by David Shankbone (CC BY)

ג'רי סיינפלד

הקומיקאי היהודי שיתף תמונה באינסטגרם עם הכיתוב "I Stand With Israel", וכתב על חוויותיו מהחיים בארץ. "גרתי ועבדתי בקיבוץ בישראל כשהייתי בן 16 ומאז אני אוהב את המולדת היהודית שלנו. הלב שלי נשבר מההתקפות והזוועות האלה. אבל אנחנו עם חזק מאוד בליבנו ובמוחנו. אנחנו מאמינים בצדק, חופש ושוויון. אנחנו שורדים ופורחים ויהי מה. אני תמיד אעמוד לצד ישראל והעם היהודי".
עוד בנושא: הסלבס שברחו מהכנסייה הסיינטולוגית

Hercules Premiere, Event Cinemas Sydney Australia
Hercules Premiere, Event Cinemas Sydney Australia by Eva Rinaldi Celebrity and Live Music Photographer (CC BY-SA)

דוויין "דה רוק" ג'ונסון

דה רוק הביע את צערו וכעסו בפני 391 מיליון עוקביו באינסטגרם, וכתב: "אני שבור לב, כועס ומלא בחילה מהרציחות והחטיפות האכזריות של יהודים באמצעות המעשים הנוראיים של קבוצת הטרור חמאס. האובדן ההולך וגובר של חייהם של ישראלים ופלסטינים חפים מפשע צובט את הלב כשהמלחמה הזו מסלימה לממדים עצומים… אני מגנה ומוקיע את הטרור, וברגע הרסני זה, ליבי עם כל הקורבנות התמימים והמשפחות המתאבלות על יקיריהם האבודים".
איראן חזקה מישראל? אלו הצבאות החזקים בעולם

LeBron James
LeBron James by Keith Allison (CC BY-SA)

לברון ג'יימס

לברון ג'יימס גינה את חמאס וכתב עם שותפו העסקי, מאבריק קרטר, "ההרס בישראל הוא טרגי ובלתי מתקבל על הדעת. הרצח והאלימות של חמאס כלפי חפים מפשע הם טרור… כולנו חייבים לפעול כדי להבטיח שהטרגדיה הזו לא תפיץ עוד יותר שנאה, גזענות ואנטישמיות".
עוד בנושא: אסונות הטבע הקטלניים בהיסטוריה

Kim Kardashian West, Parramatta Westfield Sydney Australia
Kim Kardashian West, Parramatta Westfield Sydney Australia by Eva Rinaldi (CC BY-SA)

קים קרדשיאן

קים קרדשיאן שיתפה עם 364 מיליון עוקביה: "הודעה לחברים ולבני משפחתי היהודים. אני אוהבת אתכם. אני תומכת בכם. שמעתי כמה אתם מפחדים במהלך התקופה הזו, ואני רוצה שתדעו שאתם לא לבד. הלב שלי נשבר מלראות את הסרטונים של התינוקות והמשפחות האלה נרצחים לעיני כל העולם! כבני אדם עם לב, איך מישהו לא יכול להיות הרוס מהתמונות הנוראיות האלה?"
עוד בנושא: הסלבס שמרוויחים הכי הרבה על פוסט בודד באינסטגרם

Генеральны дырэктар «Facebook» Марк Цукерберг аб’яўляе аб плане зрабіць «Facebook» больш шчаслівым на канферэнцыі распрацоўшчыкаў «Facebook» 30 красавіка 2019 года.
Генеральны дырэктар «Facebook» Марк Цукерберг аб’яўляе аб плане зрабіць «Facebook» больш шчаслівым на канферэнцыі распрацоўшчыкаў «Facebook» 30 красавіка 2019 года. by Anthony Quintano (CC BY)

מארק צוקרברג

מנכ"ל Meta, מארק צוקרברג, גינה את התקפות חמאס בפייסבוק וכתב: "התקפות הטרור של חמאס הן רוע טהור. לעולם אין הצדקה לביצוע פעולות טרור נגד חפים מפשע. הסבל הנרחב שנוצר הוא הרסני. ההתמקדות שלי נשארת בבטיחות העובדים שלנו ובני משפחותיהם בישראל ובאזור".

Gad at the 2010 Streamy Awards
Gad at the 2010 Streamy Awards by The Bui Brothers (CC BY-SA)

ג'וש ג'ד

השחקן היהודי ג'וש גד שיתף באינסטגרם את צערו על הקורבנות בישראל. "אין לי מילים. אני מתפלל עבור בני משפחתי הרבים בישראל. איזה מעשה פחדני", כתב. "מה שאנחנו עדים לו בזמן אמת כרגע הוא חסר תקדים מאז מלחמת יום הכיפורים. ליבי נשבר עבור המשפחות שאיבדו את יקיריהם, ועל בני הערובה שנלקחו. איזה יום נורא."
עוד בנושא: מצעד השנים הנוראיות בהיסטוריה

Amy Schumer
Amy Schumer by Mario Santor (CC BY-SA)

איימי שומר

מאז המתקפה שומר שיתפה תוכן החושף את הזוועות לצד פוסטים המביעים תמיכה בישראל. "אנשים יהודים הם הקבוצה היחידה שאסור לה להגן על עצמה. אין לזה שום קשר לכיבוש. חמאס לא רוצה סוף לכיבוש, הם רוצים למגר את ישראל. הם ממומנים על ידי איראן, שמנסה להרוס את הסכם השלום". תמונה אחת ששיתפה הייתה תמונה של משפחה ישראלית עם הכיתוב "משפחה נמחקה. אין צד אחר. חמאס הוא ארגון טרור. תפסיקו לשבת בבית ולתהות איך להיות דיפלומטים. הם רוצים לרצוח את כל היהודים", הוסיפה שומר.
עוד בנושא: היהודים הכי משפיעים בעולם

Caitlyn Jenner
Chelsea Guglielmino / Getty Images

קייטלין ג'נר

ג'נר כינתה את מעשי הזוועה של חמאס כ"נאציזם מודרני". היא שיתפה תמונה של מפגין פלסטיני מציג צלב קרס, וכתבה: "אם אתם שותקים אל מול מעשי הטרור הקשים של ארגון הטרור המיליטנטי חמאס, שהרג את מספר היהודים הגבוה ביותר ביום אחד מאז השואה, אתם שותפים למעשה… זה בדיוק מה שאנחנו נלחמים נגדו. הנאציזם המודרני של ימינו".
עוד בנושא: הסלבס שהרגו (או רצחו) אנשים בחיים האמיתיים

Actor Barbra Streisand visited the NIH on May 15, 2018 to give the annual J. Edward Rall Cultural Lecture, where she highlighted the issue of women's cardiovascular health. Pictured l-r: NIH Director Dr. Francis Collins, Ms. Streisand, and NIAID Director
Public Domain

ברברה סטרייסנד

"זו מתקפה ברוטאלית ללא אנושיות או חמלה", כתבה סטרייסנד. "ההתקפה הזו היא אכזריות ללא כל אנושיות או חמלה. אין מילים להסביר את הטירוף של מה שקורה ואת העצב שעתיד לבוא מזה. אני מתאבלת על כל האמהות והאבות שאיבדו את ילדיהם".
עוד בנושא: הסלבס שביצעו פשעים חמורים ולא היה לכם מושג 

Comedian Sarah Silverman introduces singer Paul Simon during the Democratic National Convention in Philadelphia, July 25, 2016. (A. Shaker/VOA)
Public Domain

שרה סילברמן

סילברמן, שאחותה גרה בארץ, העלתה מספר פוסטים וסרטונים, כולל תמונה של נועה ארגמני, וכתבה: "חמאס הוא ארגון טרור שהמטרה שלו היא לרצוח יהודים. העולם הזה שובר את לבי".  סילברמן הוסיפה כי ללא קשר לדעותיה על הסכסוך הישראלי-פלסטיני, כולם צריכים לגנות את חמאס. "הילחמו למען פתרון שתי המדינות… יש בזה כל כך הרבה מורכבות, אבל אל תטעו - חמאס הוא ארגון טרור שהמשימה שלו היא להרוג את כל היהודים".
עוד בנושא: היהודים הכי משפיעים בעולם

Natalie Portman speaking at the 2019 San Diego Comic Con International, for "Thor: Love and Thunder", at the San Diego Convention Center in San Diego, California. Please attribute to Gage Skidmore if used elsewhere.
Natalie Portman speaking at the 2019 San Diego Comic Con International, for "Thor: Love and Thunder", at the San Diego Convention Center in San Diego, California. Please attribute to Gage Skidmore if used elsewhere. by Gage Skidmore (CC BY-SA)
Madonna Rebel Heart Tour 2015 - Stockholm
Madonna Rebel Heart Tour 2015 - Stockholm by chrisweger (CC BY-SA)

מדונה

מדונה שיתפה סרטון של ירי רקטות לעבר ישראל וגופות שנותרו לאחר התקיפה. הזמרת כתבה שזה "בלתי נתפס" לדמיין ילדים מותקפים ונרצחים והוסיפה, "לבי עם ישראל. עם המשפחות והבתים שנהרסו. הילדים שאבדו. הקורבנות החפים מפשע שנהרגו. לכל מי שסובל או יסבול מהקונפליקט הזה, אני מתפללת בשבילך. בואו כולנו נתפלל בשביל ישראל. לשלום. עבור העולם."

חדיד, 2018
חדיד, 2018 by Georges Biard (CC BY-SA)

הסלבס שספגו ביקורת על שתיקתם

קיילי ג'נר חטפה ביקורת מצד תומכי ישראל על כך שפרסמה פוסט פרו-ישראלי באינסטגרם ומחקה אותו לאחר גל של תגובות פרו-פלסטיניות. ג'נר איבדה יותר ממיליון עוקבים לאחר שפרסמה את הפוסט. הדוגמנית בלה חדיד, מבקרת קולנית נגד ישראל, שמרה על שתיקה. מעריציה של חדיד מתחו עליה ביקורת על כך שלא דיברה.
עוד בנושא: הצלקות של הסלבס והסיפור מאחוריהן

Amy Schumer
Amy Schumer by Mario Santor (CC BY-SA)