Sean Connery
carrie-nelson/shutterstock

הכוכבים שאיבדנו: הסלבס שהלכו לעולמם בשנת 2020

View Slideshow
Sean Connery
carrie-nelson/shutterstock

כוכבים נופלים

שנת 2020 התחילה עם מותו של קובי בראיינט והמשיכה עם פטירתה של לוחמת הצדק, רות ביידר, ועוד רבים וטובים. אלו הכוכבים שהלכו לעולמם השנה והשאירו מאחוריהם מורשת מפוארת.

Kobe Bryant
DepositPhotos.com

קובי בראיינט

בבוקר ה-26 בינואר שחקן הלייקרס לשעבר ובתו, ג'יאנה, טסו במסוק לאימון כדורסל של ג'יאנה. על המסוק היו תשעה אנשים: בראיינט, ג'יאנה, חברותיה לקבוצת הכדורסל והוריהן, המאמנת והטייס. בשל מזג אוויר סוער, המסוק פונה דרומה וכעבור זמן מה התרסק בצלע הר ועלה באש. כל הנוסעים נהרגו.

עוד בנושא: עובדות מפתיעות על הסלבס

יהודה בארקן, יוני המנחם וזאב רווח על סט הסרט "מבעד לעיניים"
יהודה בארקן, יוני המנחם וזאב רווח על סט הסרט "מבעד לעיניים" by Yael Klupman - Yoni S. Hamenachem (CC BY-SA)

יהודה בארקן

במהלך יום הכיפורים חלה הידרדרות במצבו של בארקן בן ה-75 לאחר שנדבק בקורונה. הוא טופל בהדסה עד שנפטר ב-23 באוקטובר. בשנת 2014 בארקן זכה בפרס מפעל חיים על תרומתו לתרבות הישראלית וקיבל, למעשה, הכרה מאוחרת על יצירותיו המוקדמות.

עוד בנושא: הסלבס שחזרו בתשובה שלמה

Chadwick Boseman speaking at the 2017 San Diego Comic-Con International in San Diego, California
Chadwick Boseman speaking at the 2017 San Diego Comic-Con International in San Diego, California by Gage Skidmore (CC BY-SA)

צ'דוויק בוזמן

כוכב הסרט 'הפנתר השחור' מת ב-28 באוגוסט. צ'דוויק אובחן לפני 4 שנים עם סרטן המעי הגס שלב 3 ובסופו של דבר הסרטן ניצח אותו. הוא היה רק בן 43.

עוד בנושא: סלבס שעברו ילדות קשה ולא היה לכם מושג

Stiller and Meara
Stiller and Meara by Unstated - eBay (None)

ג'רי סטילר

בן סטילר הכריז על מות אביו ב-11 למאי: "הוא היה אבא וסבא נהדר, והבעל הכי מסור לאן במשך 62 שנים. הוא ייחסר לנו מאוד". ג'רי, שהיה מוכר בעיקר בזכות גילום אביו של גו'רג' קוסטנזה, הלך לעולמו בנסיבות טבעיות כשהוא בן 92.


Ruth Bader Ginsburg
Wikimedia Commons

רות ביידר גינסבורג

ב-18 בספטמבר, גינסבורג נפטרה מסיבוכים של סרטן הלבלב. היא הייתה בת 87. "האומה שלנו איבדה משפטנית היסטורית", אמר השופט הראשי ג'ון רוברטס ג'וניור. "היום אנו אבלים, אך בביטחון כי הדורות הבאים יזכרו את רות ביידר גינסבורג כפי שהכרנו אותה - אלופת צדק בלתי נלאית".

עוד בנושא: היהודים המשפיעים ביותר בעולם

יעקב (יענקלה) אגמון ורעייתו השחקנית גילה אלמגור
יעקב (יענקלה) אגמון ורעייתו השחקנית גילה אלמגור by נחום עסיס (CC BY-SA)

יעקב אגמון

אגמון נפטר ב-16 בדצמבר 2020 בגיל 91 בתל השומר כתוצאה מקריסת מערכות. אגמון היה מהדמויות המשפיעות ביותר על התיאטרון, התרבות והבידור בישראל.


A young woman in a black fitted suit smiling and holding an award statuette in each hand
A young woman in a black fitted suit smiling and holding an award statuette in each hand by Hispanic Lifestyle/ Richard Sandoval (CC BY-SA)

נאיה ריברה

שחקנית Glee בת ה-33 טבעה למוות ביולי האחרון. גופתה נמשתה מאגם בקליפורניה ב-13 ביולי, לאחר שהוכרזה כנעדרת חמישה ימים קודם לכן. ריברה דווחה לראשונה כנעדרת כאשר היא איחרה להחזיר את הסירה שהשכירה במהלך טיול עם בנה בן ה-4, ג'וזי. הסירה אותרה יחד עם ג'וזי באותו אחר הצהריים, אך ריברה לא נמצאה בשום מקום.

עוד בנושא: השערוריות הכי גדולות של הסלבס

ניקו ניתאי
ניקו ניתאי by karov - karov teather (None)

ניקו ניתאי

חלוץ תיאטרון השוליים הישראלי, המוכר לרבים בזכות תוכנית הילדים 'קשת וענן', הלך לעולמו בגיל 88 בבית החולים איכילוב. ניתאי אושפז בעקבות שבץ מוחי שאירע שבוע קודם לכן.

Kirk Douglas
Kevin Winter/Getty Images

קירק דאגלס

בגיל 103, קירק דאגלס נפטר בביתו כשהוא מוקף במשפחתו. דאגלס החליט להוריש את הונו, בסך 61 מיליון דולר, לצדקה. לאורך כל חייו הוא התגאה ביהדותו ואף היה תומך נלהב של מדינת ישראל.

מירית הררי
מירית הררי by mirit_harari (None)

מירית הררי

מירית נאבקה במשך שנתיים בסרטן הלבלב, עד שהמחלה הכריעה אותה. מירית שיתפה את כולם במסע שלה אל עבר המוות באופטימיות, עוצמה וחיוך והפכה להשראה גדולה וסמל לתקווה. כשהבינה שסופה קרב, החליטה לסיים את חייה בביתה, כשהיא מוקפת בבני משפחתה.

מראדונה בשנת 2012
מראדונה בשנת 2012 by Doha Stadium Plus Qatar (CC BY)

דייגו מראדונה

שחקן הכדורגל האגדי נפטר ב-25 לנובמבר בגיל 60. הספורטאי לשעבר, שכבש את "שער יד האלוהים" במהלך מונדיאל 1986, לקה לפי הדיווחים בהתקף לב שלושה שבועות לאחר שעבר ניתוח להוצאת קריש דם מראשו.

עוד בנושא: עובדות מרתקות על המוות

Sean Connery
carrie-nelson/shutterstock

סר שון קונרי

זוכה פרס האוסקר וגלובוס הזהב שנודע בזכות גילום דמותו של ג'יימס בונד נפטר באוקטובר כשהוא בן 90. ככל הנראה, מותו נגרם בעקבות דלקת ריאות בשילוב של בעיות לב.


Israeli actress Ilana Rovina at the Maskit Shop in Tel Aviv, April 19, 1963
Israeli actress Ilana Rovina at the Maskit Shop in Tel Aviv, April 19, 1963 by משה פרידן (None)
Little Richard performing at the University of Texas Forty Acres Festival in 2007.
Little Richard performing at the University of Texas Forty Acres Festival in 2007. by Anna Bleker (None)

ליטל ריצ'רד

אגדת הרוקנרול, הידוע בעיקר בזכות הלהיטים 'טוטי פרוטי' ו-'לוסיל' מת ב-9 למאי בגיל 87 מנסיבות לא ידועות.

Lloyd smiling
Lloyd smiling by BrokenSphere (CC BY-SA)

סם לויד

לויד, שגילם ב'סקראבס' את עו"ד טד באקלנד, מת בגיל 56 מסרטן המוח. לויד גם היה חלק מלהקת א-קפלה בשם 'The Blanks'. לא מכירים? תתחילו עם מחרוזת השירים הזאת.

מרדכי ארנון (השוטר פליקס) מימין בסצנה מן הסרט 999... עליזה מזרחי. שושיק שני (ציפורה פומרנץ) במרכז ואורי זוהר (סמל מתיתיהו בר דרומה) משמאל
מרדכי ארנון (השוטר פליקס) מימין בסצנה מן הסרט 999... עליזה מזרחי. שושיק שני (ציפורה פומרנץ) במרכז ואורי זוהר (סמל מתיתיהו בר דרומה) משמאל by נסים לאון (None)

מרדכי (פופיק) ארנון

הזמר והשחקן הרב מרדכי "פופיק" ארנון נפטר בתחילת 2020 כשהוא בן 78. ארנון התפרסם כאחד מחברי 'שלישיית התאומים', ביחד עם חנן גולדבלט ואושיק לוי. בעקבות מלחמת יום הכיפורים והגירושין שעבר, ארנון החל בחיפוש עצמי וחזר בתשובה.