38 מיליארד דולר: הגירושים הכי יקרים של הסלבס

Johnny Depp and Amber Heard

Jason Merritt/TERM / Staff / Getty Images Entertainment / Getty Images North America

צ'יפיזם הוא מגזין עצמאי. ייתכן שנרוויח עמלה במידה ותבצעו רכישות דרך הקישורים שלנו. לקרוא עוד
Johnny Depp and Amber Heard
Jason Merritt/TERM / Staff / Getty Images Entertainment / Getty Images North America

נפרדנו כך

כשהחדשות על נישואי מפורסמים עולות לכותרות, חלק מחובבי הרכילות מחכים בדאגה לכותרות העסיסיות באמת - אלו שמתעדות את הגירושים, כמו גם כמה כל אחד מקבל. אור הזרקורים הוא גם ברכה וגם קללה עבור העשירים והמפורסמים, וכשנישואיהם נכשלים, הדרמה מתרחשת בפומבי לעיני כל - וברוב המקרים, אחד מבני הזוג עוזב את הזוגיות הרבה יותר עשיר ממה שהוא היה לפני. כמה ולמה? המשיכו לקרוא.

עוד בנושא: הסלבס הכי קמצנים בהוליווד

Johnny Depp and Amber Heard
Jason Merritt/TERM / Staff / Getty Images Entertainment / Getty Images North America

ג'וני דפ ואמבר הרד | 7 מיליון דולר

בגידה, התעללות, אלימות במשפחה, צווי הרחקה והתמכרות - הגירושים של ג'וני דפ ואמבר הרד היו שערורייתיים. השחקנים היו נשואים רק 15 חודשים, וכאשר השניים נפרדו, דפ הסכים לשלם להרד 7 מיליון דולר. בגלל תקופת הנישואים הקצרה, כינו את הרד "גולד דיגרית", אבל בתכלס היא תרמה את כל 7 המיליונים ל-ACLU.

מיני ג'וני דפ: ילדי הסלבס שנראים בול כמו אבא שלהם

איוונה טראמפ
איוונה טראמפ by Christopherpeterson (CC BY)

דונלד ואיוונה טראמפ | 20 מיליון דולר

טראמפ היה נשוי לאשתו הראשונה, איוונה, בין השנים 1977-1992, למרות שלאחרונה טענה שהנישואים הסתיימו במוחה ב-1989 כשהבינה שהנשיא לעתיד מנהל רומן עם מרלה מייפלס. איוונה טראמפ עזבה עם הסדר של 20 מיליון דולר ודונלד טראמפ התחתן עם מרלה מייפלס זמן קצר לאחר מכן, לפני שגם הם עברו גירושים פומביים ושנויים במחלוקת.

עוד בנושא: השערוריות הכי גדולות של הסלבס בישראל

Johnny Carson and Joanna Holland
Pictorial Parade / Staff / Archive Photos / Getty Images CC

ג'וני קרסון וג'ואנה הולנד | 20 מיליון דולר

ג'וני קרסון התחתן בחשאי עם הדוגמנית ג'ואנה הולנד בשנת 1972. הגירושים שלהם, 13 שנים מאוחר יותר, היו הכל מלבד חשאיים - הצהובונים עקבו אחריהם ללא הרף, כנראה למורת רוחו של קרסון. הולנד זכתה ב-20 מיליון דולר במסגרת ההסדר. בהתאמה לאינפלציה, זה יוצא 48.31 מיליון דולר כיום. 

עוד בנושא: הסלבס שמתו עניים וחסרי כל

Hulk Hogan
Andy Lyons / Staff / Getty Images Sport / Getty Images North America / Getty Images CC

האלק הוגאן ולינדה קלרידג' | 30 מיליון דולר

לאחר טענות על בגידה, אשתו של כוכב ההיאבקות הגישה בקשה לגירושין ב-2007 - אך נדרשו ארבע שנים של סכסוכים משפטיים בשביל להגיע להסדר. היא עזבה עם 70% מהנכסים הנזילים של בני הזוג ו-40% בעלות על החברות של האלק.

Mills, McCartney and Vladimir Putin during a tour of the Kremlin in 2003
Mills, McCartney and Vladimir Putin during a tour of the Kremlin in 2003 by Kremlin.ru (CC BY)

פול מקרטני והת'ר מילס | 49 מיליון דולר

הגירושים הארוכים, הממושכים והפומביים בין פול מקרטני להת'ר מילס הגיעו לסיומם ב-2008 כאשר השופט החליט על התנאים לאחר שבני הזוג לא הצליחו להגיע להסכמה. פול הציע כ-32 מיליון דולר ומילס דרשה כ-251 מיליון דולר. 

עוד בנושא: עובדות מפתיעות על הביטלס

Madonna and Guy Ritchie
Stephen Lovekin / Staff / Getty Images Entertainment / Getty Images North America / Getty Images CC

מדונה וגיא ריצ'י | 76-92 מיליון דולר

ב-2008 דווח כי מדונה שילמה לבעלה לשעבר, גאי ריצ'י, "עד" 92 מיליון דולר כדי להסדיר את הגירושים. אייקון הפופ ובמאי הסרטים הודיעו שהם נפרדים לאחר שמונה שנות נישואים. הונם המשותף הוערך ב-525 מיליון דולר, אך רובו יוחס לקריירה של מדונה. 

עוד בנושא: מדונה לאורך השנים

Harrison Ford and Melissa Mathison
Brenda Chase / Stringer / Hulton Archive / Getty Images CC

הריסון פורד ומליסה מתיסון | 85-118 מיליון דולר

אולי מליסה מתיסון המנוחה אינה מוכרת כמו הריסון פורד, אבל היא זו שכתבה את התסריט של 'אי. טי.' כולל השורה המפורסמת "ET phone home". היא ופורד התחתנו ב-1983 והתגרשו ב-2004 . במסגרת ההסדר, היא עזבה עם 85 מיליון דולר. מתיסון מתה מסרטן בגיל 65 ב-2015.

עוד בנושא: סרטי קאלט מומלצים

Steven Spielberg and Amy Irving
Michael Ochs Archives / Stringer / Getty Images CC

סטיבן ספילברג ואיימי אירווינג | 100 מיליון דולר

כשהבמאי המפורסם ואשתו מזה ארבע שנים, איימי אירווינג, התגרשו ב-1989, היא טענה בבית המשפט כי לא היה לה ייצוג משפטי כאשר בני הזוג ניסחו באופן לא רשמי חוזה קדם על פיסת נייר. בית המשפט צידד באירווינג, שקיבלה 100 מיליון דולר - מחצית מהונו של ספילברג וכמעט 210 מיליון דולר בהתאם לאינפלציה. 

עוד בנושא: הפרידות הכי כואבות של הסלבס

Neil Diamond and Marcia Murphey
Michael Ochs Archives / Stringer / Getty Images CC

ניל דיימונד ומרסיה מרפי | 150 מיליון דולר

ניל דיימונד היה נשוי למפיקה לשעבר, מרסיה מרפי, לפני שהתגרשו ב-1994. כשהם נפרדו, היא קיבלה 150 מיליון דולר, כמחצית מהונו של כוכב המוזיקה. היום זה בערך 263 מיליון דולר. דיימונד אמר מאוחר יותר שמרפי "שווה כל אגורה". 

עוד בנושא: הסלבס שמצאו אהבת אמת בהוליווד

Michael Jordan and Juanita Vanoy
Tim Boyle / Staff / Hulton Archive / Getty Images CC

מייקל ג'ורדן וחואניטה ואנוי | 168 מיליון דולר

למרות שחואניטה ואנוי הגישה בקשה לגירושין מהספורטאי המפורסם ביותר בהיסטוריה ב-2002, היא ומייקל ג'ורדן התפייסו פעם אחת לפני שנפרדו סופית כמה שנים מאוחר יותר. הגירושים שלהם הסתיימו ב-2007 וחואניטה עזבה עם 168 מיליון דולר בכיס. 

Photo taken at 60th Academy Awards 4/11/88. Permission granted to copy, publish or post but please credit "photo by Alan Light" if you can
Photo taken at 60th Academy Awards 4/11/88. Permission granted to copy, publish or post but please credit "photo by Alan Light" if you can by Alan Light (CC BY)

מל גיבסון ורובין מור | 425 מיליון דולר

בשנת 2017, חברתו של מל גיבסון, רוזלינד רוס, ילדה את הילד התשיעי של גיבסון. את הילד השמיני הוא הביא לעולם 8 שנים קודם לכן עם הפסנתרנית הרוסיה אוקסנה גריגורייבה, שהרתה בזמן שגיבסון עדיין היה נשוי לרובין מור, אשתו מזה 31 שנים ואם שבעת ילדיו הראשונים. בשנת 2012, הגירושים הארוכים, הפומביים והמרים שלהם - שחפפו לשורה של התמוטטויות מכוערות וגזעניות של גיבסון - הושלמו סופית. מור, אחות שיניים לשעבר, זכתה במחצית מהונו של גיבסון ומחצית מכל תמלוגי הסרטים העתידיים של גיבסון.

Tiger Woods and Elin Nordegren
Craig Jones / Staff / Getty Images Sport / Getty Images Europe / Getty Images CC

טייגר וודס ואלין נורדגרן | 750 מיליון דולר

בשנת 2009, עולמו של טייגר וודס - והיושרה הבלתי ניתנת לערעור שהניעה את דמותו הציבורית - החלו להתערער. לילה אחד באותה שנה, וודס נכנס עם הקאדילק אסקלייד שלו לתוך ברז כיבוי בזמן שניסה להימלט מאשתו, שתקפה את רכבו בעזרת מקל גולף, כיאה. החודשים שלאחר מכן חשפו טפטוף איטי ויציב של גילויים מרושעים על בגידה וחוסר תפקוד שסתרו את התדמית שכוכב העל טיפח. נותני החסות ברחו, הקריירה של וודס התדרדרה, והדוגמנית ילידת שוודיה, אלין נורדגרן, הלכה משם עם משמורת מלאה על הילדים והסדר שיא של 750 מיליון דולר.

עוד בנושא: הריבים הכי מכוערים של הסלבס

Steve and Elaine Wynn
Ethan Miller / Staff / Getty Images Entertainment / Getty Images North America / Getty Images CC

סטיב ואיליין ווין | 955 מיליון דולר

איליין ווין ידועה באופן לא רשמי כ"מלכת לאס וגאס". לאחר שעזרה לבעלה, סטיב ווין, לבנות אימפריית קזינו, נישואיהם של בני הזוג הסתיימו ב-2011 ואיליין ווין עזבה עם מניות בשווי של יותר מ -955 מיליון דולר. לאחר הגירושים, סטיב ווין התמודד עם שלל האשמות על התנהגות מינית בלתי הולמת, תקיפה מינית ותשלומי שוחד לצורך השתקת קורבנות. איליין ווין ניצלה את הרגע ודחקה את תומכי בעלה לשעבר להחזיר לה את השליטה באימפריית ווין. 

עוד בנושא: סלבס שהואשמו בעבירות מיין

Rupert Murdoch and Anna Torv
Evening Standard / Stringer / Hulton Archive / Getty Images CC

רופרט מרדוק ואנה טורב | 1.7 מיליארד דולר

איל התקשורת, רופרט מרדוק, התחתן עם אנה מריה טורב, עיתונאית צעירה שעבדה באחד מהעיתונים שלו, ב-1967. באותה שנה בדיוק התגרש מאשתו הראשונה. ב-1999 הוא התגרש מטורב, ורק 17 ימים לאחר מכן התחתן עם וונדי דנג. הם התגרשו ב-2013 וב-2016, מרדוק, כעת בסוף שנות ה-80 לחייו, התחתן עם השחקנית ג'רי הול. תנאי הגירושים שלו עם דנג לא נחשפו, אבל טורב יצאה משם עם 1.7 מיליארד דולר ב-1999, או 2.65 מיליארד דולר כעת.

עוד בנושא: סלבס שהתחתנו עם מעריצים

Alec and Jocelyn Wildenstein
rant Lamos IV / Stringer / Getty Images Entertainment / Getty Images North America / Getty Images CC

אלק וג'וסלין וילדנשטיין| 3.8 מיליארד דולר

כשג'וסלין וילדנשטיין זכתה בהסכם הגירושין ב-2.5 מיליארד דולר ו-100 מיליון דולר בשנה למשך 13 שנים, השופטת קבעה שהיא לא תוכל להשתמש בכל הכסף לניתוחים פלסטיים. גו'סלין, הידועה כ"אשת החתול" בשל התוצאות המצערות של עשרות שנים של הליכים קוסמטיים מוגזמים, הייתה נשואה במשך 20 שנה לאלק וילדנשטיין. הרגלי ההוצאות שלה של מיליון דולר לחודש ותיק הנדל"ן האדיר שלה שצבר חובות, הביאו אותה בסופו של דבר לתחתית. בשנת 2018, כשהכריזה על פשיטת רגל, היא טענה שיש לה 0 דולר בחשבון העובר ושב ושהיא חיה מקצבת ביטוח לאומי.

מינוס בבנק: הרכישות הכי מטופשות של הסלבס

Jeff Bezos and MacKenzie Scott
Jerod Harris / Stringer / Getty Images Entertainment / Getty Images North America /Getty Images CC

ג'ף בזוס ומקנזי סקוט | 38 מיליארד דולר

לג'ף בזוס היה שווי נקי של כ-150 מיליארד דולר לפני הגירושים שלו ממקנזי סקוט ב-2019. היא הלכה משם עם 25% ממניות החברה בשווי של כ-38 מיליארד דולר, מה שהפך אותה מיד לאחת הנשים העשירות ביותר על פני כדור הארץ. בזוס התאושש יפה גם כן. בשנת 2020, פורבס דיווח שהוא האדם הראשון בהיסטוריה שצבר הון בשווי 200 מיליארד דולר.

Bill and Melinda Gates
Kevin Mazur / Contributor / Getty Images Entertainment / Getty Images North America

ביל ומלינדה גייטס | לא ידוע

ביל ומלינדה גייטס הודיעו שהם מתגרשים לאחר 27 שנות נישואים. למרות שמוקדם מדי לשים סכום על פירוק הקשר הוותיק הזה, לביל גייטס יש שווי נקי של יותר מ-130 מיליארד דולר, ולמלינדה גייטס יש שווי נקי של כ-70 מיליארד דולר. בני הזוג הצהירו בטוויטר: "במהלך 27 השנים האחרונות, גידלנו שלושה ילדים מדהימים ובנינו בסיס שפועל בכל העולם כדי לאפשר לאנשים לנהל חיים בריאים ופרודוקטיביים. אנחנו... נמשיך בעבודתנו יחד בקרן, אבל אנחנו כבר לא מאמינים שנוכל לצמוח יחד כזוג בשלב הבא של חיינו."