פתחו את היחסים: הסלבס שלא מאמינים במערכת יחסים מונוגמית

2021 AFI Fest: Closing Night Premiere Of Warner Bros. "King Richard" - Arrivals

Axelle/Bauer-Griffin/Getty Images

צ'יפיזם הוא מגזין עצמאי. ייתכן שנרוויח עמלה במידה ותבצעו רכישות דרך הקישורים שלנו. לקרוא עוד
2021 AFI Fest: Closing Night Premiere Of Warner Bros. "King Richard" - Arrivals
Axelle/Bauer-Griffin/Getty Images

פותחים את היחסים

ישנם סוגים רבים ושונים של מערכות יחסים, ומונוגמיה היא רק סוג אחד (נפוץ במיוחד). מדולי פרטון וקרל דין ועד ויל וג'יידה סמית' (ואפילו הבת שלהם)-  אלו הסלבס שדיברו בפתיחות על מערכות היחסים הלא מונוגמיות שלהם.

הגודל כן קובע: עובדות מעניינות על יחסי מין

Alan Cumming at the 2013 Toronto International Film Festival.
Alan Cumming at the 2013 Toronto International Film Festival. by gdcgraphics (CC BY-SA)

אלן קאמינג

אמנם אלן קאמינג ובעלו, גראנט שאפר, לא פתחו את מערכת היחסים שלהם, אבל קאמינג בהחלט לא מאמין שמונוגמיה היא מצב טבעי. כוכב 'האישה הטובה' התראיין בעבר אצל פירס מורגן ואמר: "כחיה זכרית, אני לא חושב שנועדנו להיות מונוגמיים. אנחנו חושבים שבגידה מינית היא הבגידה הגרועה ביותר, אבל יש דרכים הרבה יותר גרועות בהן אתה יכול לבגוד בבן הזוג שלך". 

הגודל כן קובע: עובדות מעניינות על יחסי מין

2021 AFI Fest: Closing Night Premiere Of Warner Bros. "King Richard" - Arrivals
Axelle/Bauer-Griffin/Getty Images

ויל סמית' וג'יידה פינקט סמית'

לקראת יציאת האוטוביוגרפיה שלו, ויל סמית' דן בראיון ל-GQ על מערכת היחסים שלו ושל ג'יידה, שלא תמיד הייתה מבוססת על מונוגמיה: "ג'יידה מעולם לא האמינה בנישואים קונבנציונליים... היו לה בני משפחה שניהלו מערכות יחסים לא שגרתיות, אז היא גדלה בצורה שונה מאוד מאיך שאני גדלתי. היו לנו דיונים אינסופיים על שלמות היחסים, הדרך המושלמת לתקשר כזוג, וברוב הזמן מונוגמיה הייתה הבחירה שלנו, אבל לא חשבנו על מונוגמיה כעל השלמות היחידה".
נתפסו על חם: הבגידות הידועות לשמצה של הסלבס

Willow Smith [MSFTS] #WirelessFestival - #L7Upfront
Willow Smith [MSFTS] #WirelessFestival - #L7Upfront by El Seven (CC BY-NC-ND)

וילו סמית'

בתם של ויל סמית' וג'יידה פינקט סמית' יצאה מהארון כפוליאמורית בפרק של Red Table Talk: "עם פוליאמוריה, אני מרגישה שהבסיס העיקרי הוא החופש להיות מסוגלת ליצור יחסים שעובדים בשבילי ולא רק להיכנס למונוגמיה כי כולם מסביב אומרים שזה הדבר הנכון לעשות. אז הייתי, כאילו, 'איך אני יכולה לבנות את הדרך שבה אני ניגשת למערכות יחסים מתוך מחשבה זו?'" שיתפה סמית'. "מונוגמיה חייבת להיות בחירה שאת עושה, בדיוק כמו פוליאמוריה. זה לא יכול להיות כי קובעים לי מה לעשות. זה, יקירתי, מיושן מאוד וכבר לא עובד".

עוד בנושא: הסלבס שנישלו את ילדיהם מהירושה

Publicity photo of Shirley MacLaine in The Apartment.
Public Domain

שירלי מקליין וסטיב פרקר

מקליין נישאה למפיק, סטיב פרקר, בשנת 1954. בני הזוג התגרשו בשנת 1982, אך מקליין חשפה בראיון למגזין פיפל ב-2016 כי הסיבה שנישואיהם נמשכו 28 שנים הייתה שהם ניהלו מערכת יחסים פתוחה: "אני מניחה שאם מישהו היה אומר 'פתחתי את היחסים' ב-1954 אף אחד לא היה מבין את זה. אנחנו הבנו. הוא גר ביפן; אני גרתי באמריקה, בעבודה, וזה וזה. אני חושבת שזה הבסיס לנישואים ארוכי טווח".

ניצחו את מבחן הזמן: הסלבס שמצאו אהבת אמת בהוליווד

גרנט, 2014
גרנט, 2014 by Kurt Kulac (CC BY-SA)

יו גרנט

בתוכנית של הווארד סטרן, יו גרנט הכריז: "אם אתה שואל אותי, 'האם אני חושב שבני אדם נועדו להיות במערכות יחסים מונוגמיות ונאמנות במשך 40 שנה?' לא, לא, לא.. ומי אמר שהם נאמנים? אני מעריץ את הצרפתים והאיטלקים על המסירות שלהם לנישואים, אבל מובן לי שאולי יש להם אורחים אחרים בשעה 5 אחר הצהריים".

Margaret Cho
Margaret Cho by Frantogian (CC BY-SA)

מרגרט צ'ו ואל רידנור

בראיון ל-The Real, מרגרט צ'ו סיפרה על מערכת היחסים הפתוחה שלה ושל האמן אל רידנור. "אני פשוט לא רוצה לקיים יחסי מין עם אותו אדם כל חיי. זה מגעיל", אמרה צ'ו. "יש לנו בית ממש גדול. אפשר שכל אחד ינהל את ענייניו בצד אחר של הבית. ואם אראה מישהי שהוא הביא, אכין לה ארוחת ערב".

עוד בנושא: הגירושים הכי יקרים של הסלבס

66ème Festival du Cinéma de Venise (Mostra), 10ème jour (11/09/2009) Photocall avec Colin Firth, Julianne Moore, Matthew Goode et le réalisateur Tom Ford pour le film : A sigle Man
66ème Festival du Cinéma de Venise (Mostra), 10ème jour (11/09/2009) Photocall avec Colin Firth, Julianne Moore, Matthew Goode et le réalisateur Tom Ford pour le film : A sigle Man by nicolas genin (CC BY-SA)

טום פורד

למרות שטום פורד וריצ'רד באקלי לא פתחו את היחסים שלהם, פורד לא חושב שמונוגמיה היא המצב הטבעי שלו: "אני חושב שמונוגמיה היא מלאכותית. אני לא חושב שזה משהו שבא לנו באופן טבעי".

עוד בנושא: הפרידות הכי כואבות של הסלבס

Dolly Parton
Michael Loccisano /Getty

דולי פרטון וקרל דין

דולי פרטון וקרל דין נישאו ב-1966 לאחר שנפגשו במכבסה בנאשוויל כשהייתה בת 18 והוא בן 21. בראיון ל-Life & Style, פרטון סיפרה על מערכת היחסים הפתוחה שלהם המבוססת על גישה של 'מה שלא יודעים, לא מזיק': "[אם הוא בוגד] אני לא רוצה לדעת את זה... אם אני בוגדת בו, הוא לא ירצה לדעת את זה".

עוד בנושא: מדריך לקריאת שפת גוף

22 May 2019; Akon, Global artist & Akoin chairman & co-founder, Akoin, backstage on Centre Stage during day two of Collision 2019 at Enercare Center in Toronto, Canada. Photo by David Fitzgerald/Collision via Sportsfile
22 May 2019; Akon, Global artist & Akoin chairman & co-founder, Akoin, backstage on Centre Stage during day two of Collision 2019 at Enercare Center in Toronto, Canada. Photo by David Fitzgerald/Collision via Sportsfile by Collision Conf (CC BY)

אייקון

אייקון תמיד היה גלוי לגבי דעותיו על מונוגמיה. הוא בא ממשפחה סנגלית פוליגמית ולאביו היו ארבע נשים. הזמר אמר ל-TMZ, "נשים אינן בנויות להזדווג עם יותר ממישהו אחד... גברים כן." בראיון אחר אמר: "אני פוליגמיסט. אני יכול להרשות לעצמי שיהיו לי כמה נשים שאני יכול להרשות לעצמי. כל האפריקאים מאמינים בזה. לאבא שלי יש ארבע נשים". נכון לעכשיו, לאייקון יש, לדבריו, חמישה ילדים משלוש נשים שונות.

Whoopi Goldberg
Whoopi Goldberg by dlanger (CC BY-SA)

וופי גולדברג

וופי גולדברג כתבה בספרה משנת 2015, !If Someone Says "You Complete Me", RUN, שיחסים מחוץ לנישואים הם לא בהכרח רעים. "לפעמים, בזוגיות, אנשים לא תמיד יכולים לקבל את מה שהם צריכים, ואם יש לך אנשים שאתה יכול לפנות אליהם כדי לקבל את מה שאתה צריך, אני אומרת שתלך על זה. זה הרבה יותר טוב מאשר להיות מתוסכל וכועס על האדם שאתה אוהב".

עוד בנושא: הסלבס שדיברו בגלוי על ההפלות שעברו

הוק, 2018
הוק, 2018 by Montclair Film (CC BY)

איתן הוק

על פי החשדות, איתן הוק בגד באומה תורמן עם המטפלת, ואז התחתן איתה ב-2008 והביא איתה שני ילדים לעולם. לפי הפינגטון פוסט, הוק אמר ש"לאנשים יש השקפה ילדותית כל כך על מונוגמיה ונאמנות... הוא בגד- אז הוא רע, היא בגדה- אז היא רעה', בניגוד להכרה שהמין שלנו אינו מונוגמי… נאמנות מינית לא יכולה להיות הדבר שמערכת היחסים שלך תלויה בו…"

נתפסו על חם: הבגידות של הסלבס

Mo'Nique and Husband Sidney Hicks enjoy the moment on the red carpet at the 82nd Academy Awards.
Public Domain

מוניק וסידני היקס

כשמוניק התחתנה עם השחקן והמפיק סידני היקס ב-2006, היא סיפרה בראיון ל-Essence שהיא ובעלה אינם מנהלים מערכת יחסים מונוגמית. השניים אפילו התחילו פודקאסט בשנת 2016 בשם Open Relationship כדי לדון בנישואיהם ולענות על שאלות הנוגעות לסוגים שונים של מערכות יחסים. 

מעדיפים להתכרבל? סימנים שאתם דמיסקסואליים