"עשיתי לעצמי הפלה": סלבס שדיברו באופן גלוי על ההפלות שעברו

Goldberg in 1996
צ'יפיזם הוא מגזין עצמאי. ייתכן שנרוויח עמלה במידה ותבצעו רכישות דרך הקישורים שלנו. לקרוא עוד
Goldberg in 1996
Goldberg in 1996 by John Mathew Smith & www.celebrity-photos.com from Laurel Maryland, USA (CC BY-SA)
Minaj performing in 2010
Minaj performing in 2010 by hnnssy25 (CC BY)

ניקי מינאז'

הכניסה להריון כנערה וההחלטה לעשות הפלה הייתה "הדבר הכי קשה שעברתי", אמרה ניקי מינאז' לרולינג סטון ב-2014. "חשבתי שאני הולכת למות", אמרה. הראפרית הייתה רק בת 16, והיא אמרה שהיא חשה "רדופה" מהחוויה, למרות שהיא עדיין בעד הפלות. "לא הייתי מוכנה," היא אמרה. "לא היה לי מה להציע לילד."

עוד בנושא: סלבס שעברו ילדות טראומטית ולא היה לכם מושג

תורמן, 2017
תורמן, 2017 by Georges Biard (CC BY-SA)

אומה תורמן

בספטמבר 2021 פרסמה אומה תורמן מאמר ב"וושינגטון פוסט" שפירט את ההפלה שעברה בגיל 15. "רק התחלתי את הקריירה שלי ולא היו לי האמצעים לספק בית יציב, אפילו לעצמי. לאחר התייעצות עם המשפחה, החלטנו שאני לא יכולה לעבור את ההריון, והסכמנו שהפלה היא הבחירה הנכונה", כתבה. "יש כל כך הרבה כאב בסיפור הזה. זה היה הסוד האפל ביותר שלי עד עכשיו. אני בת 51, ואני חולקת את זה איתכם מהבית בו גידלתי את שלושת ילדיי, שהם הגאווה והשמחה שלי".

חשבתם שאיש קטן בבטן זה מוזר? 11 עובדות הזויות על הריון

Goldberg in 1996
Goldberg in 1996 by John Mathew Smith & www.celebrity-photos.com from Laurel Maryland, USA (CC BY-SA)

וופי גולדברג

בספרה של אנג'לה בונבוליה "The Choices We Made" מ-2001, 25 נשים סיפרו על חוויותיהם מהפלה שעברו, כולל וופי גולדברג, שעשתה לעצמה הפלה בגיל 14 בנסיבות מחרידות. "לא דיברתי עם אף אחד. נכנסתי לפאניקה", היא אמרה. בספר היא מדברת על שיטות קטלניות שניסתה, כולל בליעת חומרים רעילים. "פחדתי יותר להסביר למישהו מה לא בסדר מאשר ללכת לפארק עם קולב, וזה מה שעשיתי." 

עוד בנושא: עובדות הזויות על תינוקות

Milla Jovovich Cannes 2019
Milla Jovovich Cannes 2019 by Georges Biard (CC BY-SA)

מילה יובוביץ'

בשנת 2019, מילה ג'ובוביץ' כתבה באינסטגרם על ההפלה שעברה שנתיים קודם לכן, לאחר שילדה שני ילדים והייתה בהריון שלישי. "הייתי בחודש 4 וחצי להריון והייתי בצילומים במזרח אירופה. נכנסתי לצירים מוקדמים ואמרו לי שאני חייבת להיות ערה במשך כל ההליך", היא כתבה. "זו הייתה אחת החוויות הכי נוראיות שעברתי. עדיין יש לי סיוטים על זה. הייתי לבד וחסרת אונים. כשאני חושבת על העובדה שנשים עלולות להתמודד עם הפלות בתנאים גרועים אפילו יותר בגלל חוקים חדשים, הבטן שלי מתהפכת". 


סרנדון
סרנדון by Moritz Barcelona (CC BY)

סוזן סרנדון

סרנדון סיפרה ב-2006 שהיא עברה הפלה בשנות ה-20 שלה. "הנישואים שלי התפרקו. היה לי רומן עם בחור מטורף וידעתי שלהביא איתו ילד זה לא הדבר הנכון". 

Laura Prepon
Laura Prepon by Giliveira (CC BY-SA)

לורה פריפון

לורה פרפון הייתה בשבוע 16 להריון עם ילדה השני כשנודע לה שהמוח והעצמות של העובר לא עומדים להתפתח כראוי, ושפריפון עצמה נמצאת בסיכון. היא עברה הפלה. כעת, לאחר שבית המשפט העליון החזיר לאחור את רו נגד וייד, מדינות יעבירו חוקים האוסרים על הפלה, גם כאשר ההליך יציל את חיי האם. 

הקאסט של שנות ה-70: פעם והיום

אליסה מילאנו, יוני 2019
אליסה מילאנו, יוני 2019 by Rhododendrites (CC BY-SA)

אליסה מילאנו

בשנת 2019 מילאנו שיתפה בפודקאסט שלה, Sorry, Not Sorry, שהיא עברה שתי הפלות ב-1993. "הייתי מאוהבת בפעם הראשונה, כמו שאפשר להיות מאוהבים רק כשאתם צעירים", היא אמרה. אבל היא ידעה שהיא "לא מוכנה" להיות הורה. היא החליטה לעשות הפלה, למרות רגשות האשמה מהחינוך הקתולי שלה. "זו הייתה הבחירה שלי. וזו בהחלט הייתה הבחירה הנכונה עבורי", אמרה. "זו לא הייתה בחירה קלה. זה לא היה משהו שרציתי, אבל זה היה משהו שהייתי צריכה - כמו רוב שירותי הבריאות."

עוד בנושא: דמויות של דיסני שמבוססות על אנשים אמיתיים

הנדלר, 2016
הנדלר, 2016 by US Dept. of Education (None)

צ'לסי הנדלר

כשצ'לסי הנדלר הייתה בת 16, היא נכנסה להריון והוריה לקחו אותה לבצע הפלה. "הרגשתי הורות, למרבה האירוניה, בזמן שעשיתי הפלה. וכשזה נגמר, הוקל לי מכל בחינה אפשרית", כתבה בפלייבוי ב-2016. באותה שנה היא נכנסה שוב להריון, ושוב עברה הפלה. "כולנו עושים טעויות כל הזמן. במקרה התבאסתי פעמיים בגיל 16. אני אסירת תודה על כך שהצלחתי לבצע הפלה באופן חוקי מבלי לסכן את בריאותי או להגיע לפשיטת רגל שלי או משפחתי. אני בת 41 עכשיו. אני אף פעם לא מסתכלת אחורה וחושבת, אלוהים, הלוואי והיה לי את התינוק הזה". 

איך לגדל ילדים מאושרים? טיפים מבוססי מחקר

Ashley Judd at the Lincoln Memorial on the National Mall in Washington, D.C., Jan. 18, 2009, during the inaugural opening ceremonies.
Wikimedia Commons

אשלי ג'אד

"כפי שכולם יודעים, ואני מאוד פתוחה לגבי זה, אני ניצולת אונס שלוש פעמים", אמרה ג'אד ב-2019. "ובאחת הפעמים שנאנסתי, הייתה התעברות. אני מאוד אסירת תודה שהצלחתי לגשת להפלה בטוחה וחוקית. כיוון שהאנס היה מקנטקי ואני התגוררתי בטנסי, הייתה לו זכות הורית על התינוק. זה אומר שהייתי חייבת להיות בהורות משותפת עם האנס שלי", היא המשיכה. "אז גישה בטוחה להפלות הייתה חשובה לי אישית".

סליחה? הסלבס שישבו בכלא וזה לא פגע להם בקריירה

Sharon Osbourne at the Australian Commercial Radio Awards 2012.
Sharon Osbourne at the Australian Commercial Radio Awards 2012. by Eva Rinaldi (CC BY-SA)

שרון אוסבורן

שרון אוסבורן סיפרה שאמא שלה, ששפטה אותה בחומרה, לא ליוותה אותה להפלה שעברה בגיל 17: "הלכתי לבד. הייתי מבועתת. היו מלא בנות צעירות אחרות, וכולנו היינו מבוהלות והסתכלנו אחת על השנייה ואף אחת לא אמרה מילה. זה היה נורא". 

עוד בנושא: הסלבס שמצאו אהבת אמת בהוליווד וניצחו את מבחן הזמן

או'קונור, 2013
או'קונור, 2013 by Pymouss (CC BY-SA)

שינייד או'קונור

שינייד או'קונור דיברה ב-91 על ההפלה שעברה שנה קודם לכן: "נותרתי עם ההחלטה אם להביא את הילד או לא, בידיעה שהאב לא יהיה בסביבה. החלטתי שעדיף שלא ושיהיה לי ילד בשלב מאוחר יותר כשאבא שלו יהיה בסביבה ויהיה מעורב. לא הרגשתי שאני יכולה להתמודד עם זה לבד". הפזמונאית האירית הסבירה כי ההפלה הייתה החלטה קשה וכואבת עבורה והוסיפה: "לא אשדל בעד או נגד הפלה, אבל אפעל למען זכותן של נשים לשלוט בגוף שלהן ולקבל החלטות בעצמן".

מק'גוון, 2008
מק'גוון, 2008 by gdcgraphics (CC BY-SA)

רוז מק'גוון

בעודה מעודדת אחרים להשתמש בהאשטאג #HonestAbortion בטוויטר, רוז מק'גוון שיתפה סיפור משלה. "אני לא מתחרטת על ההחלטה שלי והיא לא נעשתה בקלות ראש. אם את לא רוצה הפלה, אל תעשי. הגוף שלי, הבחירה שלי, החיים שלי".

עוד בנושא: הצלקות של הסלבס והסיפור מאחוריהן

Cropped version of Image: Suzanne Somers USO 1.jpg
Wikimedia Commons

סוזאן סומרס

בשנת 1988 חשפה סומרס בספרה, Keeping Secrets, את הניסיון שלה לבצע הפלה בעצמה עם השלכות הרות אסון - היא כמעט מתה. כיום, הפלה בביצוע עצמי יכולה להיות בטוחה באמצעות גלולה ייעודית. 

Stevie Nicks
Tim Mosenfelder/Getty

סטיבי ניקס

"אם לא הייתי עושה את ההפלה הזו, אני די בטוחה שלא היה את פליטווד מק", אמרה סטיבי ניקס ל"גרדיאן" ב-2020. "ידעתי שהמוזיקה שאנחנו הולכים להביא לעולם הולכת לרפא את הלב של כל כך הרבה אנשים, וחשבתי: יודעת מה? זה ממש חשוב. אין עוד להקה בעולם שיש לה שתי זמרות ראשיות, שתי כותבות ראשיות. זו הייתה המשימה שלי".

עוד בנושא: הסודות והסיפורים מאחורי השירים