גזעי הכלבים שהכי קל לאלף - ואלו שהכי קשה

Woman high-fiving dog

Eva Blanco // istockphoto

צ'יפיזם הוא מגזין עצמאי. ייתכן שנרוויח עמלה במידה ותבצעו רכישות דרך הקישורים שלנו. לקרוא עוד
Woman high-fiving dog
Eva Blanco // istockphoto

ארצה

בולדוג אנגלי אולי מאוד חמוד, אבל אם אתם רוצים כלב שתצליחו לאלף - לכו על גולדן. אלו הגזעים שהכי קשה לאלף ואלו שהכי קל.

Border Collie
Capuski/istockphoto

קל לאילוף: בורדר קולי

על פי מועצת הכלבים בארה"ב, בורדר קולי נחשב לגזע הכי קל לאילוף. הוא ה"וורקוהוליק" של עולם הכלבים והוא אוהב ללמוד מה שיותר דברים חדשים. עובדת בונוס: בורדר קולי בשם צ'ייסר ידועה כאחת הכלבים החכמים בהיסטוריה - היא למדה לזהות מעל 1000 מילים במהלך חייה.

עוד בנושא: אנשים שקנו כלב "גזעי" ונפלו בפח


Labrador Retriever
sanjagrujic/istockphoto

קל לאילוף: לברדור רטריבר

לברדורים הם אנרגטיים, אינטליגנטיים, והכי חשוב - הם הכלבים בעלי המוטיבציה הכי גבוהה כשזה נוגע לאוכל. לברדורים ישבו וילמדו גם אסטרופיזיקה אם זה אומר שהם יקבלו פינוק טעים.

עוד בנושא: החיות החכמות ביותר בעולם


German Shepherd Dog
Bigandt_Photography/istockphoto

קל לאילוף: רועה גרמני

על פי ההתאחדות האמריקאית לכלבנות, רועה גרמני הוא מהגזעים הקלים יותר לאילוף. אלו כלבים שחייבים ונהנים מעבודה בחיים שלהם והם מגיבים היטב לאימונים מבוססי תגמול. בנוסף, אל תשאירו רועה גרמני לבד בחצר - הגזע הזה הכי מאושר כשהוא עם המשפחה שלו. 

עוד בנושא: גזעי כלבים שכמעט ולא משירים פרווה


Standard Poodle
Laura Fay/istockphoto

קל לאילוף: פודל סטנדרטי

פודל סטנדרטי הוא לא רק "פלאפי", אלא גם כלב צייתן וזריז שמצטיין במעקב וצייד - מה שהופך אותו לגזע קל לאילוף. מצד שני, הם לא מיועדים לבעלים לא מנוסים מכיוון שהם יכולים לעשות בעיות אם האינטליגנציה שלהם לא תטופח כהלכה.

עוד בנושא: טריוויה בנושא חיות


golden retriever
iagodina/istockphoto

קל לאילוף: גולדן רטריבר

לגולדנים יש מוניטין של כלבים ידידותיים וטובי לב. בדומה ללברדורים, יש להם מוטיבציה גבוהה ללמוד אם הם מקבלים אוכל כפרס והם מאוד רוצים לרצות ולשמח את בעליהם. גולדנים מתאימים לבעלי כלבים מתחילים כיוון שיש להם איזון בין יכולת הכשרה לבין אופי נעים ונוח.

Australian Shepherd
Irina Orlova/istockphoto

קל לאילוף: רועה אוסטרלי

הרועה האוסטרלי ידוע באינטליגנציה, המוטיבציה והסיבולת שלו, מה הופך אותו לגזע אידיאלי לעבודה בחיפוש והצלה, זיהוי או אפילו ככלב סיוע. רועה אוסטרלי מתלהב לעבוד בכל דבר, החל ממשימות הדורשות ציות וזריזות ועד הובלת עדר.

ואילו גזעים הכי קשים לאילוף? המשיכו לקרוא.


Afghan Hound
raywoo/istockphoto

קשה לאילוף: כלב אפגני

בעלים של כלבים אפגניים יעידו כי כמות האימונים לעולם לא תגבר על יצר הציד של הכלב הזה. אם יש לו משהו לרדוף אחריו - היו בטוחים שהוא ירדוף אחריו. מצד שני, מי צריך מוח כשיש לך פרוות משי ארוכה?

עוד בנושא: טעויות נפוצות שהורסות לכם את השיער


English Bulldog
forisana/istockphoto

קשה לאילוף: בולדוג אנגלי

יש להם אישיות מאוד מובחנת ומשעשעת והם יגרמו לכם לצחוק. עם זאת, הם לא הכלבים הכי חכמים בעולם והם לא בדיוק מתלהבים ממשימות. בנוסף, הם אוהבים ללעוס, אז חשוב להיות סבלניים וללמד אותם מה אפשר ומה אסור ללעוס. בסוף הם יבינו. 

Basset Hound
mountainberryphoto/istockphoto

קשה לאילוף: באסט האונד

אם אתם רוצים כלב רגוע ונינוח, יתכן שזה הגזע בשבילכם. באסט האונדים אוהבים לנמנם ויש להם אישיות מקסימה שקל לאהוב. מה הבעיה? הם מאוד חסרי מוטיבציה ונוטים לעשות דברים במהירות שלהם, שהיא איטית למדי. מצד שני, יש להם מוטיבציה כשהם צריכים להשתמש בחוש הריח המעולה שלהם, ועדיין - הם מאוד עצמאיים, כך שאילוף תמיד יהיה מאתגר.

Chihuahua
Tatyana Consaul/istockphoto

קשה לאילוף: צ'יוואווה

כלבי צ'יוואווה נוטים להיות אנרגטיים, תזזיתיים, נמרצים ובגדול - היפראקטיביים. האם הם משעשעים? בהחלט כן. חמודים? מאוד. קלים לאילוף? לא ממש. בנוסף, הגזע יכול להיות שתלטן וחשדן כלפי זרים.

עוד בנושא: איך להגן על הבית מפני גנבים - בזול