Ikea Shopping Hacks
Stephen Chernin/Getty Images News/Getty Images North America

היכנסו מהיציאה - ועוד טיפים סודיים לקניות באיקאה

View Slideshow
Ikea Shopping Hacks
Stephen Chernin/Getty Images News/Getty Images North America

צרכנות נבונה

כל קונה מנוסה באיקאה יגיד לכם שטיול בחנויות המסיביות של קמעונאי הרהיטים השבדי דורש תכנון מסוים, במיוחד עבור מתחילים. אם אתם מתכננים מסע לאיקאה, אל תעשו זאת לפני שתקראו את הטיפים הבאים.


Avoid the Weekends
Stephen Chernin/Getty Images News/Getty Images North America

הימנעו מסופ"ש באיקאה

נתחיל עם המובן מאליו: אל תגיעו בשעות העומס, או במילים אחרות - הימנעו מסופי שבוע. אם תרצו לחקור את ארץ הפלאות מבלי לדרוך על בהונותיהם של אחרים, קנו באמצע השבוע. גם התקופה של לפני תחילת שנת הלימודים האקדמית עלולה להיות עמוסה.

Try Out 'Click and Collect'
Tomsmith585/istockphoto

שירות איסוף עצמי - Click & Collect

אין לכם יום שלם לבלות באיקאה? שונאים המונים? יודעים בדיוק מה אתם רוצים? איקאה סוף-סוף השיקה שירות של איסוף עצמי. פשוט עושים הזמנה באתר של איקאה, ואז בוחרים באפשרות “איסוף עצמי” ומגיעים לאסוף את ההזמנה מהחנות.


Expensive Items at Ikea
artran/istockphoto

בדקו מלאי לפני שאתם הולכים

מוצרים עפים מהמדפים באיקאה, ואין דבר גרוע יותר מאשר לנסוע במיוחד רק כדי לגלות שמה שרציתם אזל מהמלאי. הימנעו מאכזבה על ידי בדיקת המלאי באופן מקוון לפני שאתם נוסעים לחנות. אפשר לראות את המלאי של כל מוצר באתר של איקאה. בנוסף, ניתן ליצור רשימה קניות באתר - עשו זאת.

עוד בנושא: טיפים לקניות אונליין שיחסכו לכם הרבה כסף


Smaland
Erin N./Yelp

היעזרו במרכז הילדים

בזמנים רגילים - כשאין מגיפה - יש איזור משחקים חינמי בו תוכלו לאפשר לילדים לשחק בג'ימבורי, לצייר או לראות טלוויזיה עד שאתם מסיימים לעשות את הקניות שלכם. רק זכרו ללכת מוקדם או ביום חול כדי להפחית את הסיכויים שמרכז הילדים יהיה מלא. כמו כן, הישארו זמינים בטלפון.

עוד בנושא: הצעצועים המסוכנים ביותר בהיסטוריה


Pay Attention to the Tags
Spencer Platt/Getty Images News/Getty Images North America

שימו לב לתגיות

בתגית יש את כל המידע החיוני: צבעים אחרים זמינים, גודל והכי חשוב - היכן לאסוף את הפריט. שימו לב תמיד למספר הפריט, מספר המעבר ומספר המיקום. שני המספרים האחרונים אומרים לאן צריך ללכת באזור האיסוף העצמי, ומספר הפריט אומר אם אותה קופסה חשודה ששמתם בעגלה היא הנכונה.

Bring Your Own Bags
A&J Fotos/istockphoto

הביאו שקיות משלכם

אלא אם כן אתם רוצים לשלם עבור השקיות הכחולות הענקיות של איקאה ואז לשמור אותן מתחת לכיור מבלי להשתמש בהן שוב לעולם  - עדיף שתביאו שקיות מהבית. יש לכם כמה מתחת לכיור. בנוסף, לא תמיד יש סרטי מדידה זמנים, אז תביאו ליתר ביטחון סרט מדידה מהבית.

עוד בנושא: דברים שאתם צריכים להפסיק לקנות


Find the Shortcuts …
Spencer Platt/Getty Images News/Getty Images North America

מצאו את קיצורי הדרך

אולם התצוגה והמבנה של איקאה מעודד שהייה ארוכה ויותר הוצאות, כמובן. אל תיפלו בפח הזה. היו חדורי מטרה ושימו לב לקיצורי הדרך המופיעים על גבי שלטים כחולים עם חצים. זה יחסוך לכם לא מעט הליכה. 


… Or Enter Through the Exit
John Moore/Getty Images News/Getty Images North America

היכנסו דרך היציאה

בעוד איקאה עושה כמיטב יכולתה להעביר אתכם דרך החנות במסלול מסויים, ניתן למרוד על ידי כניסה דרך דלתות היציאה וללכת היישר למחסן השירות העצמי בו תוכלו לאסוף את רוב הפריטים הגדולים. אם אתם יודעים בדיוק מה אתם רוצים והיכן הם נמצאים, זו הדרך האולטימטיבית לחסוך זמן יקר.


The 'As-Is' Section
Cheapism

לכו למציאון

ליד הקופות של איקאה תמצאו את "המציאון" - איזור עם פריטים זולים משמעותית. חלק מהפריטים מוזלים מכיוון שהם פגומים, אך לעתים קרובות הפגמים קטנים למדי. פריטים אחרים עשויים לכלול מוצרים משובחים מהקולקציה. התקופות הטובות ביותר לפריטים אלו הן בתחילת השבוע לאחר זרם של החזרים בסוף השבוע, או בסוף הקיץ אחרי שהמלאי הישן הוספק. לעיתים אף מומלץ להתחיל את הקניות מהמציאון.

עוד בנושא: דרכים לחסוך כסף כל יום


Ikea Place
Ikea

היעזרו בהדמייה

אחד הדברים המתסכלים ביותר בקניית רהיטים הוא התחייבות לרכישות גדולות לפני שתוכלו לראות איך הם יושבים בבית. איקאה מנסה לסייע עם Ikea Place, אפליקציית מציאות רבודה המאפשרת לכם "לנסות" מודלים תלת-ממדיים מוגדלים של רהיטי איקאה בבית שלכם. זמין עבור Android או iOS. 


Get a Discount for Moving
Heiko119/istockphoto

חנייה

החנו את הרכב קרוב ליציאה מהחנות ולא קרוב לכניסה. כמו כן, תדאגו שיהיה לכם מקום ברכב.


032416 ikea diy kitchen renovation comparison slide 9 fs
Ikea Madhouse
Ikea Madhouse by Jerome Strauss (CC BY-SA)

רוצים ללכת לסייל? הגיעו מוקדם

אם החלטתם שאתם שונאים את עצמכם ושאתם מעוניינים לנסוע לסייל באיקאה - עשו זאת כמה שיותר מוקדם. מטרת הסייל היא להיפטר מפריטים שלא ישובו לחנויות, ואם לא תגיעו בתחילת הסייל - הפריטים השווים ייעלמו.

עוד בנושא: סימני אזהרה שמרמים אתכם במהלך קניות אונליין


standing in line
TkKurikawa / iStock

רוצים להחזיר משהו? לכו מוקדם

ניתן להחזיר פריטים תוך 90 יום מיום הרכישה באריזה המקורית שטרם נפתחה ובצירוף קבלה מקורית. בארה"ב, לעומת זאת, איקאה מאפשרים להחזיר מוצר תוך שנה כל עוד הפריט במצב טוב למדי. בשני המקרים, החזרות הן עניין של קח מספר והמתן הרבה מאוד זמן בתור. אם אתם לא רוצים לחכות, לכו איך שהחנות נפתחת. ניתן גם לשלוח פריטים קטנים יותר בדואר או לקבוע איסוף לפריטים גדולים יותר.


Ikea meatballs and semla
Ikea meatballs and semla by Magnus D (CC BY)

תאכלו משהו

כשהמסעדה של איקאה אינה סגורה עקב מגיפה עולמית, היא מציעה ארוחות זולות לאורך כל היום. החברה שומרת על מחירי ארוחות נמוכים במיוחד מסיבה מסויימת: ככל שאוכלים יותר, כך יש יותר סיבולת ואנרגיה למסע קניות ארוך שיסחוט מכם מה שיותר מזומנים. ועדיין, האוכל טעים וזול. 

עוד בנושא: סימנים שאתם קמצנים