כללי דייטינג מיושנים שכבר לא תקפים היום, וטוב שכך

Couple on a date at home

Merlas/ istockphoto

צ'יפיזם הוא מגזין עצמאי. ייתכן שנרוויח עמלה במידה ותבצעו רכישות דרך הקישורים שלנו. לקרוא עוד
Couple on a date at home
Merlas/ istockphoto

פג תוקף

בעולם הדייטינג ישנם חוקים לא כתובים שרק הופכים את הכל ליותר מבלבל ומייאש. אז בשביל לנסות ולעשות מעט סדר בראש ובלב, נתחיל עם חוקי דייטינג מיושנים שאולי היו חקוקים בסלע בעבר, אבל היום הם כבר איבדו רלוונטיות. המשיכו לקרוא.

עוד בנושא: טיפים לזוגיות מוצלחת שהם עצות נוראיות

First Date Expectations
laflor/istockphoto

תנו לו או לה הזדמנות - גם אם אתם לא מעוניינים

בעבר היו לוחצים, בעיקר על נשים, לתת עוד הזדמנות אחרי דייט לא מוצלח. רוב האנשים כבר לא מתייחסים לכלל הזה היום. הספק הקטנטן כבר לא שווה את הטרחה ובתוך שנייה אפשר למצוא מועמד אחר.

עוד בנושא: דברים שגברים רוצים בדייט הראשון ולא אומרים

man driving
Drazen_

הגבר לא צריך לאסוף את האישה מהבית

בעבר נשים היו מחכות בשקיקה בבית לגבר שיבוא לאסוף אותן. החוק הזה כבר לא רלוונטי וגם חסר אחריות. בעולם ההיכרויות באינטרנט נשים לא רוצות שגברים זרים ידעו איפה הן גרות, לא משנה כמה אימוג'ים מלאי רגש הם שלחו או כמה חביבים הם נשמעו בשיחת הטלפון שקדמה לדייט.

עוד בנושא: טעויות קריטיות שאתם עושים באפליקציות היכרויות


jun25 summer date ideas

הגבר צריך לעשות את הצעד הראשון

עדיין יש אנשים שמעדיפים שגברים יעשו את הצעד הראשון, אבל הרבה נשים מודרניות מעדיפות לקחת אחריות על בחירת הזוגיות שלהן. למעשה, יש את אפליקציית ההיכרות, באמבל, המחייבת את הנשים לעשות את הצעד הראשון.

עוד בנושא: הסיבות הכי נפוצות בגללן גברים בוגדים


Man on his phone
DepositPhotos.com

הדייט היה מוצלח? המתינו יומיים לפני שאתם יוצרים קשר

בימים אלו, המתנה כה ארוכה עשויה לגרום למישהו להניח שהצד השני לא בעניין, ולגרום לו או לה "לדפדף" הלאה. מה שנקרא - יו סנוז, יו לוז.


Let's Talk About Sex
FatCamera/istockphoto

לא לקיים יחסי מין עד הדייט השלישי

אין זמן אוניברסלי נכון לכל אדם, ולכל אדם אין זמן מדויק לקיום יחסי מין בכל הסיטואציות. זה בסדר שכל אחד מציב לעצמו זמן מינימלי לפני קיום יחסים, אבל גם לשבור את הכללים מדי פעם זה בסדר. זה נכון שישנם גברים שנרתעים מאישה ש"נותנת" להם מהר כי הם מפחדים שהיא תמיד נותנת בקלות ומסיקים שיש סיכוי יותר מסביר שהיא תבגוד בהם. אלא אם כן מדובר בגברים חכמים. בקיצור, הכל תלוי באדם שאנחנו, באדם שמולנו ובסיטואציה.


Man helping woman into coat
Getty images

הגבר צריך לפתוח לאישה את הדלת

כן, והוא גם יניח את הז'קט שלו על שלולית מים כדי שהעקבים שלך לא יירטבו. זה אמנם נחמד שהגבר יפתח את הדלת, אבל זה לא מדד למידת הכבוד שהוא ייתן לבת הזוג העתידית שלו.

עוד בנושא: השקרים הכי נפוצים במערכת יחסים זוגית

Wedding
DepositPhotos.com

אל תדברי איתו על חתונה וילדים

ובכן, ברור שאין מה לתכנן חתונה עם גבר זר, אבל אם אחד מבני הזוג הפוטנציאליים אינו מעוניין בקשר רציני או ילדים בעתיד, צריך לדעת את זה כבר לפני הדייט. אפילו ב'אוקיי-קיופיד' המשתמשים ממלאים שאלון ויכולים ליידע אם הם מעוניינים בחתונה וילדים בעתיד הקרוב או הרחוק, אם הם פוליאמורים, מונוגמיים וכן הלאה.

Close up kiss on girls cheek.
DepositPhotos.com

לא להתנשק בדייט הראשון

החוק הזה כבר היסטוריה עתיקה. היום, במידה והיה דייט מוצלח, אנשים מתנשקים בסוף הדייט הראשון כדי לבדוק אם יש כימיה. נשיקה יכולה לספר הרבה על אדם.

friends
pixelfit

גברים ונשים לא יכולים להיות ידידים

בעולם המודרני אפשר לראות חברויות בין גברים ונשים ללא כל עניין מיני. מבלי להיות תמימים מדי, ייתכן שיש מתח מיני במקרים מסויימים, ועדיין - גברים ונשים בהחלט יכולים להיות ידידים. אפילו האקס או הגרוש יכול להישאר ידיד טוב.

Couple dancing
DepositPhotos.com

אל תחכו יותר מדי זמן לחתונה

היום כבר אין לחץ להתחתן בגיל צעיר - גם גברים וגם נשים לא ממהרים למצוא את האחד או האחת. עכשיו גם יותר ויותר נשים פונות להקפאת ביציות בשביל להוריד את הלחץ של השעון הביולוגי. היום אנשים מבינים שעדיף להיות לבד מאשר להיות בזוגיות לא טובה.

עוד בנושא: הסיבות הכי מגוחכות בגללן אנשים ביטלו דייט שני

pay with credit card
DepositPhotos.com

הגבר תמיד צריך לשלם

כלל זה מתוארך לתקופות ארכאיות שבהן נשים לא הורשו לעבוד, ונשאר מסיבות שקשורות לכבוד או פערי שכר. כעיקרון, כ-50% מהגברים יעדיפו שהאישה תשלם על החלק שלה. בנוסף, יש היום מעין חוק לא כתוב לפיו האישה צריכה לשלם על החלק שלה אם מבחינתה הדייט לא היה מוצלח והיא לא תראה את הגבר הזה שוב; לא לשלם אם הדייט כן היה מוצלח ולגבר יש למה לצפות; או מצד שלישי, כן לשלם על חלקה אם הדייט מוצלח בצורה קיצונית. בקיצור, זה המקרה בו החוקים רק מבלבלים עוד יותר.


Couple on a date
DepositPhotos.com

הימנעו משיחות בנושאים כבדים ורציניים

בעבר, מומחים היו מזהירים מפני העלאת נושאים רציניים בדייט הראשון והאמינו שצריך לשמור על קלילות. היום שיחה על פוליטיקה כמעט ובלתי נמנעת ולפעמים דווקא יש צורך בשיחה רצינית בשביל לדעת אם יש פוטנציאל. בגדול, תקשורת טובה בזוגיות היא מאסט ושני הצדדים צריכים להרגיש שהם מסוגלים לומר ולשאול כל דבר.