הגודל כן משנה: עובדות שלא ידעתם על איבר המין הזכרי

Potency and men's health. A man in white jeans, legs apart, holds a banana near the genitals. Pink background. Close up of hands

Ildar Abulkhanov/istockphoto

צ'יפיזם הוא מגזין עצמאי. ייתכן שנרוויח עמלה במידה ותבצעו רכישות דרך הקישורים שלנו. לקרוא עוד
Potency and men's health. A man in white jeans, legs apart, holds a banana near the genitals. Pink background. Close up of hands
Ildar Abulkhanov/istockphoto

ממוצע פלוס

האם אלוהים קיים? מהי משמעות החיים האלו? האם הגודל משנה? כל כך הרבה שאלות קיומיות, אבל גם הרבה תשובות. המשיכו לקרוא בשביל לגלות את הדברים הכי חשובים שצריך לדעת על איבר המין הזכרי.

עוד בנושא: עובדות מעניינות על יחסי מין

Diet, fitness and health concept presented by yellow banana wrapped in measure tape isolated on yellow paper background
Makidotvn/istockphoto

וגודל הפין הממוצע הוא…

ניגש ישר לעניין: על פי מטא-אנליזה משנת 2015 של 20 מחקרים שונים שפורסמו בכתב העת BJU International, אורך הפין הממוצע, בעת זקפה, הוא 14.2 סנטימטר והיקפו הוא 12.4 ס"מ. אותו מחקר מצא כי גברים עם פין זקוף של 16 ס"מ נמצאים באחוזון ה-95; כלומר, מתוך 100 גברים, רק לחמישה יהיה פין ארוך מ-16 סנטימטרים. זכרו כי מחקרים אלו מסתמכים רק איברים שנמדדו ע"י אנשי מקצוע רפואיים ולא על ראיות אנקדוטליות.

עוד בנושא: עובדות מעניינות על יחסי מין

Sex and orgasm concept with eggplant on crumpled silk sheet
tenkende/istockphoto

יש דרך נכונה למדוד פין

הדרך הנכונה למדוד פין היא להתחיל מהצד העליון - או הגבי - של הפין, תוך כדי דחיפת הסרגל לתוך עצם החיק. כשזה מגיע להיקף, יש למדוד בבסיס או באמצע, אבל לא בראש.

עוד בנושא: עובדות מרתקות על קקי

Home Grown Carrots with funny attributes
LeslieLauren/istockphoto

נשים מעדיפות פין גדול מהממוצע

חוקרים מאוניברסיטת קליפורניה ומאוניברסיטת ניו מקסיקו נתנו לנשים 33 דגמי פין תלת-ממדיים בגדלים שונים שהיו עשויים מפלסטיק קשיח כחול וחסר ריח. לאחר מכן, הם ביקשו מ-75 משתתפות המחקר, בגילאי 18 עד 65, לבחור את הדגם המייצג את גודל הפין המועדף עליהם בבן זוג לטווח ארוך. התגובה הממוצעת הייתה אורך של 16 ס"מ והיקף של 12.2 ס"מ. עבור חוויה מינית חד פעמית, הממוצע שהנשים בחרו היה מעט גדול יותר: 16.3 ס"מ באורך ו-12.7 ס"מ בהיקף.

למה אנחנו מתאהבים? עובדות מדעיות על אהבה

Penis shaped potatoe
SimonSkafar/istockphoto

אבל במבחן התוצאה, נשים מרוצות יותר מהגודל מאשר הגברים

כאשר חוקרים בדקו יותר מ-50 מחקרים שנמשכו לאורך 60 שנה, הם גילו ש-85% מהנשים היו מרוצות מגודל הפין של בן זוגן בעוד שרק 55% מהגברים הרגישו טוב עם הפין שלהם.

עוד בנושא: סוגי גברים שאסור להתחתן איתם

Variety is the spice of life
Adene Sanchez/istockphoto

ניתן להגדיל את אורך הפין

אם אתה רוצה פין ארוך יותר ויכול להתמודד עם המציאות של מתיחה של הפין במשך 4-6 שעות ביום במשך 4 חודשים או יותר, יש לך מזל. אתה תמיד יכול לנסות את "שיטת המתיחה", שבה משתמשים במכשיר שמותח את הפין. מחקר אחד שפורסם ב-Journal of Sexual Medicine מצא ששיטה הזו מימי הביניים הביאה לעלייה ממוצעת של 2.3 ס"מ באורך כשהפין רפוי, ו-1.7 ס"מ בזמן זקפה.

עוד בנושא: עובדות מדעיות מרתקות

Funny gherkin
SensorSpot/istockphoto

ירידה במשקל תגרום לפין להיראות גדול יותר

מחקר שפורסם ב-The New England Journal of Medicine אומר שבין הגילאים 25 ל-44 גברים מעלים בממוצע 3.4 אחוזים ממשקלם בשנה. העלייה במשקל עלולה ליצור אשליה שהפין הופך קטן יותר, מכיוון שבסיסו קבור תחת השומן. 

עוד בנושא: ארוחות בוקר מדורגות לפי קלוריות

Papaya on the tree. Looks like a penis. It is hardening Ready to have sex
supharb sangkla/istockphoto

גודל כף הרגל אינו מנבא טוב לגודל הפין

במטה-אנליזה הנ"ל נחקרו מאפיינים כמו BMI, גודל כף הרגל, אורך האצבע המורה וגודל האשך ביחס לאורך הפין. המתאם החזק והעקבי ביותר לגודל הפין - אם כי אין לכך ערובה - היה הגובה.

הגודל משנה? עובדות מעניינות על יחסי מין

Phallus impudicus
LeoMalsam/istockphoto

פין בסרטים אירוטיים נראה גדול יותר

כן, פין בסרטים כחולים בדרך כלל (אך לא תמיד) נראה גדול יותר מאשר במציאות. מפיק ידוע בתחום אמר שישנו כלל אצבע: 17.7 ס"מ שווים ל-22.8 ס"מ, 20.4 ס"מ שווים ל-25.4 ס"מ ו-22.8 ס"מ שווים ל-30.4 ס"מ. כשנשאל על איבר מין מעל 25.4 ס"מ (10 אינץ'), הוא ענה: "מעולם לא ראיתי אחד."

מה הייתה העלילה בסרט האירוטי הראשון? ועוד עובדות על תעשיית הסרטים הכחולים

Multicolored home grown fresh organic carrots arranged in size
letterberry/istockphoto

מיקרו-פין זה די נדיר

מיקרו-פין הוא איבר באורך של 6.9 ס"מ ומטה בעת זקפה. רק 0.6 אחוזים מהאוכלוסיה יכולים להתפאר בכך שיש להם מיקרו-פין.

Funny questionably shaped  Konnyaku (yam cake) treats at a Japanese festival food stall
petesphotography/istockphoto

איברים גדולים במיוחד הם גם נדירים

רק לתשעה אחוזים מהגברים יש פין ארוך יותר מ-17.7 ס"מ. אם זה הגודל של איבר המין שלך, ל-91.3276667638 אחוזים מהאוכלוסייה יש איבר מין קטן משלך. אם הוא גדול מ-20.3 ס"מ, הפין שלך גדול יותר מ-99.4963792682 אחוזים מהגברים על פני כדור הארץ.

Mushroom phallus impudicus
Adam88xx/istockphoto

חרדה לגבי גודל הפין לא באמת קשורה לגודל

מחקר משנת 2013 שפורסם ב-The Journal of Sexual Medicine מצא שגם גברים שהיו ממוצעים או מעל לממוצע הביעו רגשות של חוסר ביטחון בכל הנוגע לגודל שלהם. לפי המחקר, חרדת הפין הייתה הכי גבוהה בקרב גברים הומוסקסואלים, ביסקסואלים ומבוגרים. משערים כי ניתן לייחס את השכיחות של בושה בפין בקרב גברים הומוסקסואלים וביסקסואלים לזה שנקרות בדרכם יותר הזדמנויות להשוות חלקי גוף. 

הגולשים בחרו: אלו הגברים הכי יפים בעולם

Creative work on male circumcision. Clean pruned carrots and dirty carrots lying on the table. Carrot symbolizes male penis.
Toxicoz/istockphoto

הפין מתכווץ עם הזמן

הפין והאשכים מצטמצמים מעט עם הגיל. זה קורה בגלל הצטברות של משקעי שומן בעורקים, מה שמפחית את זרימת הדם לפין. זה יכול לגרום ל"נבילה" של תאי השריר בצינורות הספוגיים של רקמת הזקפה. אבל זה לא הכל. לאורך זמן, צלקות מפציעות קטנות חוזרות ונשנות באיבר המין במהלך פעילות מינית או ספורט עלולות לגרום להצטברות רקמת צלקת. ההצטברות מתרחשת במעטפת הגמישה המקיפה את רקמות הזקפה הספוגיות ועשויה להקטין את הגודל הכללי ולהגביל את גודל הזקפה.

סובלים מהתסמינים הבאים? רוצו לרופא

Wet Green Pepper With Bing Cherries
JamesBrey/istockphoto

פין גדול לא תמיד היה רצוי

יש סיבה לכך שלפסלים של גברים בעת העתיקה היו איברים צנועים. באמנות ובספרות היוונית העתיקה, פין גדול מקושר לגברים טיפשים ותאוותנים, בעוד שהגבר היווני האידיאלי היה רציונלי, אינטלקטואלי וסמכותי- ולכן גם עם איבר קטן יותר. 

עוד בנושא: עובדות היסטוריות מרתקות

Love Valley in Cappadocia
Yulia-B/istockphoto

לגייז יש פין גדול יותר

מחקר שפורסם בכתב העת Archives of Sexual Behavior מצא כי הפין של חברי הקהילה הגאה נוטה להיות ארוך יותר בשליש אינץ' (0.8 ס"מ) מהפין ההטרוסקסואלי. מדענים חושדים שזה עשוי להיות קשור להורמונים טרום לידתיים המשפיעים על המבנה והגודל של איברי המין, ומבנים מסוימים של המוח המשפיעים על הנטייה המינית. 

טובים יותר במיטה: ועוד עובדות מעניינות על שמאליים

Conceptual image of cactus of penis shape
Bilal photos/istockphoto

עישון יכול להפחית את גודל הפין בכמעט 1.3 ס"מ

מחקר מצא שפין של מעשנים קטן משמעותית משל אלו שאינם מעשנים. זה נובע בחלקו מהנזק שנגרם לכלי הדם כתוצאה מהעישון. ארווין גולדשטיין, מנהל הרפואה המינית של סן דייגו, אומר שעישון "עלול לגרום נזק לרקמת הפין עצמה, להפוך אותה לפחות אלסטית ולמנוע ממנה להימתח". 

עוד בנושא: דרכים מוזרות של הגוף להגיד לכם שאתם צריכים ללכת לרופא