האישה הזאת החליטה להפסיק לגלח את הזקן שלה. כך היא נראית היום

Nellie-Jean Robinson

Nellie-Jean Robinson by © bermybeauty85 / TikTok (CC BY)

צ'יפיזם הוא מגזין עצמאי. ייתכן שנרוויח עמלה במידה ותבצעו רכישות דרך הקישורים שלנו. לקרוא עוד
Nellie-Jean Robinson
Nellie-Jean Robinson by © bermybeauty85 / TikTok (CC BY)

המראה הטבעי

יופי מגיע בצורות רבות ושונות, אבל העולם עוד מתקשה לקבל שיער גוף על נשים - ובטח שלא על הפנים - ובטח ובטח שלא אם מדובר בזקן. אישה אחת שיצאה למסע בדרך לקבלה עצמית - וקבלה של הזקן שלה - היא נלי-ג'ין רובינסון, אנליסטית פיננסית בת 35 מאורלנדו, פלורידה. זה אולי נשמע מוזר, אבל כשתסיימו לקרוא, תסכימו שהיא עשתה את הדבר הנכון בשבילה.
עוד בנושא: גבר הודי התגרש מאישתו לאחר שצמח לה זקן. כך היא נראית היום

תצלום של אישה מזוקנת בשם אנני ג'ונס(אנ'), שצולמה על ידי צ'ארלס אייזנמן בסביבות 1900. סיבת היפרטריכוזה של ג'ונס אינה ידועה.
Public Domain

קודם כל - למה יש לה זקן?

נלי-ג'ין סובלת מהירסוטיזם, חוסר איזון הורמונלי הגורם לצמיחת שיער מוגזמת על פניה או גופה של אישה. ההחלטה שלה להפסיק להתגלח ולאמץ את שיער הפנים שלה היא עדות לכוחה ולנחישותה לערער על סטנדרטים חברתיים.
סובלים מהתסמינים הבאים? רוצו לרופא

Nellie-Jean
Nellie-Jean by © bermybeauty85 / TikTok (CC BY)

בעבר היא התביישה והסתירה את שיער הפנים שלה

היא נאבקה בשיער הפנים שלה ובלחץ החברתי במשך שנים. היא השקיעה זמן רב בניסיון להסתיר את שיער הפנים שלה והרגישה נוח יותר להימנע ממצבים שיחשפו אותו. זה השפיע על ההערכה העצמית שלה והקשה עליה לשמר מערכות יחסים רומנטיות. נלי-ג'ין העדיפה לגלח את הפנים והסתמכה על  איפור כדי להסתיר את צלקות הגילוח. "ביליתי הרבה שנים בלשנוא את איך שאני נראית, אז כל הזמן ניסיתי להסתיר את זה והרגשתי יותר נוח לצאת בשעות החושך למועדון סטנדאפ ולא ללכת לים [באור]".
עוד בנושא: סימנים שאתם סובלים מדיכאון סמוי

Nellie-Jean
Nellie-Jean by © bermybeauty85 / TikTok (CC BY)

היא לקחה סכיני גילוח לכל מקום

הצורך המתמיד להתגלח ולהתאפר הפך לטרחה, והיא אפילו נשאה סכיני גילוח ואיפור בארנק למקרה שתצטרך להישאר ללון במקום כלשהו. המאבק הזה גרם לה לחשוש שהיא לעולם לא תמצא מישהו שירצה להיות איתה בזוגיות. היא הסבירה, "היו לי סכיני גילוח ואיפור בארנק… זה באמת גרם לי להרגיש כאילו נישואים זו לא אפשרות ריאלית.”
למה גברים בוגדים? אלו הסיבות הכי נפוצות

Nellie-Jean
Nellie-Jean by © bermybeauty85 / TikTok (CC BY)

היא נאבקה לטפח מערכות יחסים רומנטיות

היא נאבקה עם המראה הפיזי שלה והתקשתה לתת לגברים להתקרב אליה ולהיות פגיעה וכנה מולם. הלחץ המתמיד להסתיר את שיער הפנים והצלקות הקשה עליה לטפח מערכות יחסים רומנטיות. הפחד שלה משיפוט ודחייה יצר מחסומים שמנעו ממנה להיפתח באופן מלא ולהתחבר לאנשים אחרים ברמה עמוקה יותר. זה היה קרב מתמיד בין הרצון שלה לאהבה ולחברות לבין הפחד שלה שלא תוכל לעמוד בסטנדרטים החברתיים.
עוד בנושא: סוגי גברים שאסור להתחתן איתם

Nellie-Jean
Nellie-Jean by © bermybeauty85 / Instagram (CC BY)

היא מצאה חופש בדחיית סטנדרט היופי

בשנת 2021, נלי-ג'ין נשברה, והחליטה לאמץ את צמיחת שיערה הטבעית למרות חששותיה הראשוניים. לאחר שעברו כמה שבועות ללא סכיני גילוח, היא הבינה שזה לא כל כך נורא כמו שחששה. למעשה, זו הייתה חוויה משחררת שפתרה את הלחץ המתמיד של גילוח ואיפור. "זה די משחרר לא להיות עבד לגילוח ולאיפור. לא השתמשי בסכין גילוח לפנים מאז."
המדע קבע: זו האישה היפה בעולם

Nellie-Jean
Nellie-Jean by © bermybeauty85 / TikTok (CC BY)

נלי-ג'ין מצאה מרפא בשיתוף המאבק שלה באינטרנט

לאחר חוויית הטרנספורמציה שלה ואימוץ צמיחת השיער הטבעית, תחושות הביטחון והאהבה העצמית החדשות של נלי-ג'ין הניעו אותה לשתף את המסע שלה ב-TikTok. היא דיברה בגלוי על המאבקים שלה עם הירסוטיזם ותסמונת השחלות הפוליציסטיות, וזכתה לשבחים עצומים על הכנות והפתיחות שלה. "היה לי רצון לחלוק את הסיפור שלי בגלל החופש שקיבלתי כשהפסקתי להוריד שיער. הבושה, המבוכה והאשמה שחוויתי עד אז כבר לא היו שם".
המדע קבע: אלו הגברים הכי יפים בעולם

Nellie-Jean
Nellie-Jean by © bermybeauty85 / Instagram (CC BY)

היא רוצה לתמוך בנשים במצב דומה

כמי שנאבקה בחוסר ביטחון קשה במשך זמן כה רב, נלי-ג'ין הייתה מחויבת להשתמש בכנות שלה כדי לתמוך ולרומם נשים אחרות המתמודדות עם אותם מאבקים. "אני יודעת שיש נשים בדיוק כמוני שנאבקות בשתיקה ובאו לשמוע את הסיפור שלי כדי לדעת שהן לא לבד". בסופו של דבר, כמה נשים במצב דומה יודו שיש להן זקן? כנראה שרק מעטות. החשיפה האמיצה של נלי-ג'ין מעוררת ומעצימה אחרים לאמץ את האותנטיות שלהם ולהשתחרר מהציפיות החברתיות.
מאז 1990: האנשים הכי יפים בעולם בכל שנה לפי מגזין People. שנת 2022 אומרת הכל

Nellie-Jean Robinson
Nellie-Jean Robinson by © bermybeauty85 / TikTok (CC BY)