15 הכלבים הכי גדולים בעולם

Neapolitan Mastiff

Salima Senyavskaya/istockphoto

צ'יפיזם הוא מגזין עצמאי. ייתכן שנרוויח עמלה במידה ותבצעו רכישות דרך הקישורים שלנו. לקרוא עוד
Neapolitan Mastiff
Salima Senyavskaya/istockphoto
Purebred Sivas Kangal dog tied up in a chain in the garden, Turkey
omersukrugoksu/istockphoto

רועה אנטולי

במשקל של עד 65 ק"ג (לזכרים), האנטולי הוא לא כלב לדירה קטנה, זה בטוח. לצורך העניין, הגזע הוא גם לא הבחירה הנכונה עבור משק בית עסוק עם זרים שנכנסים ויוצאים. החתיך הזה הוא כלב שמירה מובהק, עם קווי דם המתוארכים לפני 6,000 שנה, מה שהופך אותו לאחד מצאצאי הכלבלבים העתיקים ביותר. האנטולים ידועים כעצמאיים מאוד ומגנים על משפחותיהם, והם אינם אוהבים בעלי חיים וגם בני אדם שהם לא מכירים.

עוד בנושא: הכלבים שהכי קשה לאלף, ואלו שהכי קל

Happy young female sharing special moments with her dog outdoors
Dimensions/istockphoto

ברנר זננהונד

גורי הממותות האלה חביבים כמו שהם גדולים. זכרים אמורים לשקול עד 52 ק"ג ונקבות עד 43. זה כמובן לא כולל את הפרווה המגושמת שגורמת להם להיראות אפילו יותר גדולים. ברנרים גודלו כדי לעזור בחוות של שוויץ, אבל הם אחד מגזעי העבודה הבודדים שהם גם פנטסטיים כחיית מחמד משפחתית. הם מעריצים ילדים, ובדרך כלל ידידותיים עם כל אדם וחיה כאחד. 

עוד בנושא: גזעי כלבים שכמעט ולא משירים פרווה

Bull Mastiff Ursel
Maddin/istockphoto

בול מסטיף

הבול מסטיף הוא בחור מרשים, השוקל בסביבות 58 ק"ג. כפי שהשם מרמז, הגזע הוא הכלאה בין בולדוג למסטיף, למרות שהם יותר דמויי מסטיף באישיותם. אם הם נראים מאיימים, זה בגלל שהם אמורים: באנגליה של המאה ה-19, הגזע שימש כדי להרתיע ציידים בשטחי האחוזות. 

עוד בנושא: גזעי הכלבים הקטנים ביותר בעולם

Tibetan mastiff
Young777/istockphoto

מסטיף טיבטי

עם הרעמה שלהם, הענקים האלה נראים כמעט כמו אריה - והם גם קשוחים כמו אחד. במשקל של עד 70 ק"ג לזכרים, המאסטיף הטיבטי אוהב את משפחתו, אך הוא טריטוריאלי כלפי פולשים בשטח שלו. חוקרים משערים שמסטיף טיבטי הוא אבי הגזע של הכלבים הגדולים בעולם.

עוד בנושא: גזעי כלבים כל-כך מכוערים, שהם בעצם חמודים

Bull Mastiff Puppy
tracielouise/istockphoto

דוג דה בורדו

כפי שהשם מרמז, כלבי הדוג דה בורדו היו מאוד פופולריים בבתי אצילים בצרפת. ההיסטוריה של גזע זה, שמשקלו מתחיל ב-50 ק"ג, מרתקת. הם מתוארכים לתקופתו של יוליוס קיסר ומאמינים שהם נלחמו עם כלבים אחרים בזירת הגלדיאטורים. 

עוד בנושא: כלבים מפורסמים ששווים יותר כסף מהבעלים שלהם

A silly blue great Dane puppy plays with her pink ball
dmussman/istockphoto

דני ענק

זו לא תהיה רשימת כלבים ענקיים בלי דני ענק. הדנים הגדולים שוקלים 54-90 קילוגרם לזכרים ו-45-59 קילוגרם לנקבות. גובה הכתפיים שלהם יכול להיות להגיע ל-86 ס"מ, מה שהופך אותם לגבוהים יותר מרוב האנשים כשהם עומדים על רגליהם האחוריות. למרות גודלם המשמעותי ולמרות שהם שימשו בעבר להגנה, כלבים אלה הם בדרך כלל ידידותיים ונינוחים. אם נלך אחורה בהיסטוריה, הגזע פותח על ידי גרמנים לציד חזירי בר.

המציאות עולה על כל דמיון: עובדות היסטוריות מרתקות

Great Pyrenees Dog Relaxing On The Farm In The Sunshine
Cavan Images/istockphoto

כלב הרים פירנאי

הם נראים כמו ענני מוך לבנים עצומים. כלבים אלה בדרך כלל שוקלים הרבה יותר מ-45 ק"ג, והם כלבי שמירה אינטנסיביים המסורים למשפחותיהם. שרידי הפירנאים נמצאו במרבצי מאובנים מתקופת הברונזה, ומניחים שהם במקורם מסיביר.

עוד בנושא: עובדות מפתיעות על כלבים

Irish Wolfhound sit on a green grass
Ashva/istockphoto

וולפהאונד אירי

הכלבים המפוארים האלה פשוט עצומים. גובה הכתפיים שלהם יכול להגיע ל-96 ס"מ ומשקלם עד 80 ק"ג. מבלי להגזים, הם יכולים להגיע לגודל של סוס פוני. גזע זה מתוארך לשנת 391. תועד כי קונסול רומי קיבל במתנה שבעה כלבים ש"כל רומא התבוננה בהם בפליאה". נמשיך קדימה בזמן לאירלנד של המאה ה-15, והכלבים שימשו לציד זאבים, ומכאן השם. למרות גודלם המפחיד, כלבי הזאב האיריים הם די רגועים ועדינים. 

Greater Swiss Mountain Dog walking
Kyle Reynolds/istockphoto

כלב הרים שוויצרי ענק

הם יכולים לשקול בסביבות 63 ק"ג ולהגיע לגובה של יותר מ-2 מטרים בעמידה. שוויצרים, כפי שהם מכונים, היו במקור כלבי מלחמה שהובאו לאלפים על ידי צבאו של יוליוס קיסר. הגזע גם שימש כדי להוביל בשר ומוצרי חלב לשווקים הרריים.

Saint Bernard dog lying on the snow on hill during winter.
Valeria Vechterova/istockphoto

סן ברנרד

אולי אחד מגזעי הענק המפורסמים ביותר. הם שוקלים 80 ק"ג בממוצע והזכרים מגיעים לגובה של עד 90 ס"מ. עוד בשנת 1050, נזיר בשם ברנרד ממנתון הקים אכסניה כדי לעזור לצליינים לעבור לרומא לאורך מעבר מסוכן ומושלג בהרי האלפים, שבסופו של דבר נקרא מעבר סן ברנאר. במשך כמה מאות שנים, נזירי האכסניה גידלו כלבי סן ברנרד גדולים ולבביים כדי לסייע באיתור והצלת מטיילים שנלכדו בשלג.  

Little girl hiding behind a 6 month old Leonberger puppy
kaisphoto/istockphoto

לאונברגר

הפרווה הכפולה והעבה שלהם מעניקה ללאונברגרים מראה אלגנטי וחביב. הם מגיעים למשקל ממוצע של 77 ק"ג וכמו כמה גזעים גדולים אחרים, הם יועדו למשיכת עגלות. הם כלבי עבודה שבמאה ה-19 נמצאו לעתים קרובות בחצרות המלוכה - אצל נפוליאון השלישי ואלכסנדר השני, למשל. אומרים שמייסד הגזע רצה כלב שדומה לאריה עבור העיירה לאונברג, ומכאן רעמתם המופלאה.

Newfoundland dog breed in an outdoor. Spring walk with a dog. Big dog.
MartinFredy/istockphoto

ניופאונדלנד

כלבי הדוב האלו שוקלים בין 58 ל-67 ק"ג. בדומה לסן ברנרד, יש לגזע היסטוריה ככלב "נני", מה שהופך אותו לסבלני להפליא ועדין עם ילדים. יש להם מעין קרום בכפות הרגליים, מה שהופך אותם לשחיינים פנטסטיים. כמו שסן ברנרד ידועים בהצלה בשלג, ניופי ידועים בהצלה במים. דייגים קנדיים השתמשו בהם למטרה זו לפני מאות שנים.

עוד בנושא: מקרי הצלה מדהימים של בעלי חיים

Deerhound stands at a beach
nemoris/istockphoto

דירהאונד סקוטי

דירהאונד סקוטי הוא צאצא של גרייהאונד, והוא אחד מגזעי הכלבים הגבוהים ביותר שיש. הם יכולים להגיע לגובה של כ-81 ס"מ בכתף, והם שוקלים 50 ק"ג בממוצע. כפי שמרמז שמם, הגזע שימש פעם לצייד של צביי בר בסקוטלנד. האישיות שלהם תואמת את המראה שלהם: מכובדים ומנומסים.

Neapolitan Mastiff
Salima Senyavskaya/istockphoto

מסטינו נפוליטנו

הפנים האלה... והגוף הזה. הכלב הזה הוא מסה ענקית של שרירים ועור מקומט, שמתאים היטב למטרה המקורית שלו - כלב שמירה מאיים. הגזע, השוקל אי שם בסביבות 67 ק"ג, מתוארך לשנת 700 לפני הספירה, אם לשפוט לפי חפצים ארכיאולוגיים המתארים כלבים בעלי מראה דומה. אמנם ברור שהם לא מיועדים לבעל הכלב הממוצע, אבל הם נחשבים לבעלי חיבה למשפחתם.

יש כלב בבית? כך תשמרו על בית נקי וריחני

Dog Course Studio Portrait
BenAkiba/istockphoto

קאנה קורסו

בתור עוד בחור מפחיד למדי, הגודל של הגזע הזה (בערך 71 ס"מ בגובה הכתף והרבה יותר מ-45 ק"ג) עזר באופן היסטורי להפוך אותו לכלב שמירה אידיאלי. למעשה, שמו מתורגם, בערך, מלטינית ל"כלב שומר ראש", וזה הגיוני לחלוטין. הגזע היה פופולרי גם באזורים הכפריים של איטליה, שם הוא צד חזירים ושמר על בתי תרנגולות ובעלי חיים. קאנים הם קרובי משפחה של כלבי המסטיף, שכולם מתוארכים לתקופת הרומאים. 

עוד בנושא: כלבים שמסתדרים יופי עם חתולים