"גורי חתולים נמצאו בתוך תרמיל": חילוצים בלתי ייאמנים של בעלי חיים

Dog

Nataba/istockphoto

צ'יפיזם הוא מגזין עצמאי. ייתכן שנרוויח עמלה במידה ותבצעו רכישות דרך הקישורים שלנו. לקרוא עוד
Dog
Nataba/istockphoto

סוף טוב

מעיירה שלמה שנתרמה לחיפוש אחר כלב אבוד ועד כלב אחד שהציל 100 קואלות - בעלי החיים הבאים נקלעו לסיטואציות קשות וניצלו כנגד כל הסיכויים.

A Golden Doodle dog plays
Bruce Bennett / Staff / Getty Images Entertainment / Getty Images North America / Getty Images CC

גור כלבים לכוד על קרח דק במשך ימים

כלב צעיר ומוזנח "בילה" ארבעה ימים כשהוא לכוד על פיסת קרח קטנה בנהר דטרויט. הכלב נמצא צף על פיסת קרח קטנה של הנהר, ובסופו של דבר הצליחו להגיע אליו באמצעות רחפת. למרות כפות קפואות והתייבשות קשה, הגור התאושש וכעת הוא נהנה מבית חם וערימות תשומת לב מצד מחלציו, שסבורים שהוא ניצל בזכות הפרווה שלו.

עוד בנושא: גזעי כלבים שכמעט ולא משירים פרווה


Alligator
clark42/istockphoto

הבעלים שהציל את כלבו מלסתות תנין

גור מגזע קבליר קינג צ'ארלס ספנייל מפלורידה כיכב בחדשות בנובמבר האחרון לאחר הצלה דרמטית: הגור, בן שלושה חודשים בלבד, טייל עם בעליו לצד אגם, ממנו הגיח תנין וחטף את הגור. הבעלים פעל במהירות וקפץ למים, נאבק בתנין והציל את הגור. גם הבעלים וגם הגור יצאו ללא פגע.

Labrador Retriever
sanjagrujic/istockphoto

עיירה שלמה בחיפוש אחר כלבה נעדרת

בנובמבר 2020, לקסי, רטריבר לברדור בת 11 מקונטיקט, ביקרה בחווה עם בעליה ולפתע נבהלה וברחה ליער. במשך חודש וחצי התחמקה לקסי ממאות מתנדבים, כולם נואשים להציל אותה מהקור המקפיא בחוץ. מעת לעת, לקסי נראתה במצלמות אבטחה של בתים. לבסוף, אחרי 42 יום, לקסי נתפסה באמצעות מלכודת. כשהבעלים שלה הגיע, לקסי קפצה מהתרגשות והיום היא בבית עם משפחתה.

Kittens
loops7/istockphoto

גורי חתולים בתוך תיק כמעט נרמסו במכונת מיחזור

תרמיל גב עם קולות בכי עשה את דרכו על מסוע מיחזור בווסטהמפטון, ניו ג'רזי. למרבה המזל, העובדים שמעו את היללות והוציאו מהתיק שלושה גורי חתולים. באופן מדהים, הגורים שרדו כשהושלכו לפח, למשאית המחזור ולמרכז המיחזור. כל הגורים אומצו.

עוד בנושא: גזעי חתולים נדירים שלא שמעתם עליהם


Dog
NoSystemimages/istockphoto

הצ'יזבורגר שהציל כלבה

בדרום קרוליינה נצפתה כלבת רחוב עם כפה לכודה במלכודת זאבים לא חוקית. מספר מקומיים ניסו להציל את הכלבה המפוחדת והתוקפנית, ללא הצלחה. בעזרת צ'יזבורגר, רשת כדורגל וצוות מתנדבים סבלניים - היא חולצה לבסוף. כיום, הכלבה נקראת הרמיוני וחיה באושר עם משפחתה החדשה.

seal pup
lu-pics/istockphoto

גור כלב ים תקוע בין הליכונים

עובדים בוויילס הופתעו לגלות גור כלבי ים שנתקע בין הליכונים במחסן ציוד כושר. ככל הנראה, הגור הגיע מהנהר ומצא את דרכו פנימה. העובדים הצליחו להחזיר אותו לנהר, אך כעבור יומיים הוא נמצא לכוד בתעלה. מתנדבים הצליחו לחלץ את הגור בזמן וכעת הוא נמצא במרכז שיקום לחיות בר.

עוד בנושא: החיות החכמות ביותר בעולם


Donkies
Cecilie_Arcurs/istockphoto

החמורים שלא יכלו לעמוד בפני קאפקייקס

במהלך שריפות היער בקליפורניה בשנת 2018, שני חמורים נצפו מנסים לברוח מהלהבות. כבאים שהגיעו לסייע, פיתו את החמורים למקום מבטחים בעזרת קאפקייקס.

Cute Cat
Ingus Kruklitis/istockphoto

גורת חתולים מודבקת לכביש

נהג הבחין במשהו שנראה לו כמו קופסה שחורה באמצע הכביש, אך כשהתקרב גילה שמדובר בחתלתולה עם דבק על כפותיה שנתקעה בכביש. הנהג לקח את החתלתולה לביתו, ניקה אותה וקרא לה "סטיקי" (דביקה).

עוד בנושא: גזעי חתולים שכמעט ולא משירים פרווה


Dolphins
alexxx1981/istockphoto

הצלה של עשרות דולפינים

בתחילת אוגוסט 2020, מצילי בעלי חיים נענו לקריאה של דולפינים תקועים בחופי וולפליט, מסצ'וסטס. המתנדבים הגיעו וראו 43 דולפינים תקועים בבוץ, כשהם סובלים ממכת חום והלם. עם מתנדב אחד לכל שבעה דולפינים, הצוות עבד כמה שיותר מהר נגד הגאות בניסיון לאפשר לדולפינים להמשיך לנשום, תוך כדי שהם מעניקים להם טיפול רפואי מציל חיים ומעבירים אותם למים העמוקים. בסופו של דבר, 39 מהדולפינים הצליחו להינצל.


Puppy
Iuliia Zavalishina/istockphoto

אומן הבריחה

באוקטובר 2020, כלבלב מדובלל התגלה כאומן בריחה. תושבי אלבקרקי, ניו מקסיקו, בילו חודשים בתצפיות וחיפושים אחר כלב קטן שמסתובב באיזור - מבלי שאיש יצליח לתפוס אותו. לאחר שבילה את כל 10 חודשי חייו ברחובות, הגור נתפס לבסוף באמצעות מלכודת. כיום, הכלב עונה לשם "דאש" והוא מחכה למשפחה מאמצת.

עד בנושא: יש לכם חיית מחמד? כך תשמרו על הבית נקי בקלות 


Lone Pine Koala Sanctuary
konmesa/istockphoto

הכלב שהציל מעל 100 קואלות

ההערכה היא כי השריפות באוסטרליה בשנת 2019-20 הרסו כמעט 80 אחוז מבית הגידולי של הקואלות. מחשש להכחדה של הקואלות, צוותי החילוץ נעזרו בכלבים לאיתור קואלות חולות ופצועות. דובי, כלב קולי אוסטרלי, למד לרחרח ולמצוא קואלות חיות. מנובמבר 2019 ועד אפריל 2020 מצא דובי יותר מ-100 קואלות פצועות, חולות או רעבות, ועזר להציל את חייהן.

Goat
NormaZaro/istockphoto

עז בגובה 50 מטרים

כוחות הצלה בעיירה קטנה באנגליה הצילו לאחרונה עז שנתקעה על קצה צוק בגובה 50 מטרים בגשם שוטף. העז הייתה תקועה שם יומיים והייתה מותשת ומפוחדת מדי מכדי לזוז. בעזרת צינור כיבוי ריססו כוחות ההצלה מים ליד העז כדי לעודד אותה לזוז, ובסופו של דבר הבילו אותה למקום מבטחים.


Dog
Nataba/istockphoto

כלב בתעלה (טריגר התעללות)

מתנדבי ההצלה Hope For Paws בלוס אנג'לס קיבלו קריאה על כלב קטן פצוע. עדים טענו שמישהו הכה את הכלב והשליך אותו לתעלה בעומק של כמעט 10 מטרים, שם הוא שכב ויילל לעזרה. צוות החילוץ ירד בסולם כדי לחלץ את הגור ולהביא אותו בזמן לווטרינר. אמנם הכלב איבד את רגלו, אבל היום הוא חי חיים מאושרים עם משפחתו המאמצת.

Dog Psychologist
fcscafeine/istockphoto

כלב ומשפחתו באיחוד מרגש לאחר שנים

גור בשם ראנט שוטט בחווה של משפחתו. מתברר שהוא הלך מעל 15 קילומטרים בכביש והגיע לשכונה אחרת - שם תושבי השכונה האכילו אותו במשך שנים עד שהוא הגיע למקלט. לאחר שהסיפור שלו פורסם בפייסבוק, משפחתו המקורית נתקלה בפוסט עם תמונה שלו. הם שמחו להתאחד שלוש שנים לאחר ההיעלמות שלו.

עוד בנושא: גזעי כלבים נדירים שלא שמעתם עליהם


Porcupine
KristiNicole/istockphoto

נקבת דורבן ניצלה ואוחדה עם משפחתה

אישה נתקלה בנקבת דורבן (נקבת סמרן מקריס, ליתר דיוק וקטנוניות) פצועה עם כוויות על פניה לאחר שריפות הענק בוושינגטון. הדורבנית איבדה את כל המחטים שלה, נראתה חלשה והתנהגה כעיוורת. האישה לקחה אותה וטיפלה בה עד שהחלימה. כשהיא הייתה מוכנה לשחרור מחדש לטבע, הדורבנית מצאה מיד את בן זוגה ואת חבריה, והתקבלה בהתרגשות גדולה וכשכוש מחטים.

Leopard
emilm/istockphoto

נמר חולץ מבאר עמוקה

חקלאי בכפר קטן בהודו זכה להפתעה כשהביט מטה לבאר וראה נמר מבוהל. הנמר נפל לבאר בעומק 10 מטר ונלכד במים עד גובה המתניים. צוות מצילי חיות בר הצליח להוריד סולם שהנמר יוכל לטפס עליו בבטחה, משם הנמר נכנס לכלוב והובל למקום מבטחים.

עוד בנושא: טריוויה בנושא עולם החי


emu
CraigRJD/istockphoto

הסלב שהציל חמור ואמו

אמו (עוף לא מעופף) וחמור שננטשו ע"י בעליהם נמצאו משוטטים ואבודים בדרום קרוליינה. מהר מאוד התברר שהצמד יצטרך להישאר ביחד - שני בעלי החיים נעשו חרדים בכל פעם שהיו רחוקים זה מזה. השחקן ג'פרי דין מורגן ראה את סיפור החברות המרגש והציע להם בית חדש בחווה שלו בניו יורק. הוא כינה אותם ג'ק ודיאן וכעת הם חיים באושר ועושר.

עוד בנושא: סלבס שהפכו לגיבורי על בחיים האמיתיים