"כלבים בתחפושת": חתולים נדירים ומיוחדים שבחיים לא שמעתם עליהם

Egyptian Mau

Mordolff/Getty Images

צ'יפיזם הוא מגזין עצמאי. ייתכן שנרוויח עמלה במידה ותבצעו רכישות דרך הקישורים שלנו. לקרוא עוד
Egyptian Mau
Mordolff/Getty Images

מיצי מיאו

חתולים קירחים עם אוזני עטלף, חתולים מתולתלים, חתולים גמדיים, עם שפם בלי שפם… אלו 25 גזעי החתולים הכי מיוחדים ומוזרים בעולם. 

עוד בנושא: גזעי כלבים נדירים שלא שמעתם עליהם

Selkirk Rex
Thomas Leirikh/Getty Images

סלקירק רקס

לא לכל החתולים מגזע זה יש פרווה מתולתלת, והמתולתלים מביניהם מאבדים את התלתלים, אבל משיבים אותם כשהם מתקרבים לגיל שנה. הם מסתדרים היטב עם אנשים, חתולים אחרים וכלבים ידידותיים.


Canadian Sphynx
Patrick Matte/Getty Images

ספינקס קנדי

גזע חתולים זה לא היה קיים עד 1966, כאשר חתולת בית בטורונטו הביאה לעולם חתלתול חסר שיער בעקבות מוטציה גנטית. חתולי ספינקס אולי לא נראים ידידותיים, אבל הם חביבים למדי.

עוד בנושא: גזעי חתולים שכמעט ולא משירים פרווה


Munchkin
Michael Beder/Getty Images

מנצ'קין

היו דיווחים על חתולי מנצ'קין עוד בשנות השלושים, אך הם לא הוכרו רשמית כגזע עד 1983. מלבד רגליים קצרות וחמדמדות, חתולי מנצ'קין הם ידידותיים ואוהבים לשחק עם כלבים וילדים.

עוד בנושא: יש לכם חיית מחמד? כך תשמרו על בית נקי


Elf Cat
R.Tsubin/Getty Images

אלף (Elf cat)

חתול אלף (שדון) הוא הכלאה של חתול אמריקאי מסולסל אזניים וספינקס, ונחשב לנדיר ביותר. הגזע חברותי, עדין, סתגלתן וידידותי - ממש כמו אמא ואבא שלו.

Japanese Bobtail
Jordistockphoto/Getty Images

אמריקאי קצר זנב (Japanese Bobtail)

בובטיילים הם אחד מגזעי החתולים העתיקים ביותר - הם קיימים מאז המאה השישית ומאופיינים בחוסר זנב, אופי אתלטי ומזג מתוק וחברותי.

עוד בנושא: החיות החכמות ביותר בעולם


Peterbald Cat
Sasa Klepac/Getty Images

פטרבולד

הפטרבולד חסר השיער הוא חתול אתלטי שנחשב גם לסקרן, מלא חיים, אינטליגנטי וחברותי. לגורי פטרבולד יש בדרך-כלל פרווה, אך הם מאבדים אותה כשהם מתבגרים.


Pixie-Bob
Nynke van Holten/Getty Images

פיקסי בוב

פיקסי בוב הוא חתול שרירי, מלא חיבה ועם פנים שמזכירות שונר. חתולי פיקסי בוב מכונים לעתים קרובות "כלבים בתחפושת" מכיוון שהם מתנהגים כמו כלבים: הם ירוצו כדי להחזיר לכם מקל שזרקתם להם וישמחו ללכת לטיול עם רצועה.


Donskoy
Ravelios/Getty Images

דון ספינקס (Donskoy)

דון ספינקס מכונים לעיתים דונסקוי או רוסי חסר שיער, והם שונים מהגרסה הקנדית בכך שחוסר השיער שלהם הוא תוצאה של מוטציה דומיננטית. הוא שריריים, בעלי אוזניים גדולות וקרום בין האצבעות.

עוד בנושא: טריוויה בנושא עולם החי

Ukrainian Levkoy
photo by Volchanskiy/Getty Images

לבקוי

לבקוי, שהוא שילוב של סקוטיש פולד ודון ספינקס, מאופיין בעיני שקד גדולות ורחבות, גוף עם ממש מעט פרווה ואוזניים מקופלות. לחלק מהחתולים הצעירים מגזע זה, כמו החתול בתמונה, אין את האוזניים האופייניות - אך הן יתפתחו בסופו של דבר.

Scottish Fold
muratkoc/Getty Images

סקוטיש פולד

הגזע המקסים הזה נקרא, כמובן, עם שם אוזניו ומוצאו (סקוטלנד). החתול הזה ידוע גם בפוזות המוזרות שלו, בין אם הוא שוכב על הבטן עם רגליים פשוקות, על הגב עם רגליים באוויר או עומד על רגליו האחוריות כמו סוריקטה.

Bambino
peterpancake/Getty Images

במבינו

גזע הבמבינו התגלה לראשונה בשנת 2005, כאשר משפחה מארקנסו קנתה חתול קירח עם רגליים קצרות, שהוא למעשה שילוב של מוצ'קין וספינקס. חתולי במבינו נחשבים לחיבתיים וידידותית במיוחד והם מסתדרים היטב עם ילדים וחיות מחמד אחרות.

עוד בנושא: אנשים שקנו כלב "גזעי" ונפלו בפח


Egyptian Mau
Mordolff/Getty Images

מאו מצרי

הפרווה המנומרת של המאו המצרי היא רק אחד המאפיינים יוצאי הדופן שלו. מאו מצרי הוא מהיר מאוד (מגיע למהירות של 50 קמ"ש) ואינטליגנטי במיוחד. בנוסף, הוא אוהב לשחק עם מים ולטייל עם רצועה.


Manx
cgbaldauf/Getty Images

מנקס

חתולי מנקס ידועים בכך שאין להם זנב, אבל הם גם ציידים מצויינים, בעלי אופי סתגלתני והם אוהבים להצטרף לנסיעה במכונית ולשחק במים.


Norwegian Forest Cat
undefined undefined/Getty Images

חתול יערות נורבגי

חתולי יערות נורבגיים הם גדולים, אתלטיים, מאופקים, מפגינים חיבה כלפי בעליהם ולא ממש מתייחסים לאנשים אחרים. מקורם לפני מאות ואפילו אלפי שנים, ובנורבגיה הם מכונים skogcatts ("חתולי יער").

Khao Manee
Naenaejung/Getty Images

קהו מאני

עיניהם של חתולי קהו מאני הן התכונה הבולטת ביותר שלהם, והן יכולות לנוע בין ענבר או צהוב לכחול וירוק, או שילוב של כחול וכל אחד מהצבעים האחרים. בתאילנד מאמינים שחתולי קאו מאני מביאים מזל טוב. מלבד זאת, הם ידידותיים, סקרנים ושובבים.

Savannah
photo by Volchanskiy/Getty Images

סוואנה

חתול הסוואנה הראשון נולד ב-1986 בעקבות הזדווגות בין סרוואל (חתול בר אפריקאי קטן) לבין חתול בית. חתולי סוואנה גדולים יותר מחתול בית רגיל והם מוכרים כחתולים נאמנים שיעקבו אחר בעליהם ברחבי הבית. מומלץ להרגיל אותם לאנשים וחיות אחרים כדי שלא יהפכו עוינים כלפי זרים. אגב, דור ראשון של סוואנה יכול לעלות עד 20,000 דולר.


Bengal
photo by Volchanskiy/Getty Images

בנגלי

חתולים אלו - שילוב בין חתול בית וחתול נמרי בנגלי - ידועים באתלטיות ובאופי השובב שלהם, כמו גם בפרווה המעוצבת והקטיפתית.

Cornish Rex
Okssi68/Getty Images

קורניש רקס

לחתולי קורניש רקס אוזניים ענקיות, פרווה גלית ועיניים ענקיות. הם חתולים פעילים שיטפסו, יקפצו וירוצו הרבה בבית, והם מאוד נקשרים לבעלים ולמשפחה שלהם.


Lykoi
GlobalP/Getty Images

ליקוי

חתולים מגזע ליקוי נראים כמו זאב קטן, רגזן וזקן. המראה החריג שלהם הוא תוצאה של מוטציה טבעית חדשה יחסית. הם אולי נראים זועפים, אבל הם מאוד חיבתיים ורגועים.

Exotic Shorthair
Wutlufaipy/Getty Images

אקזוטי קצר שיער

כעיקרון, הוא אידיאלי למי שאוהב חתולים פרסים, אבל לא רוצה להתמודד עם כמויות עצומות של פרווה. מלבד זאת, מדובר בגזע שובב ועדין בעל תוחלת חיים של 15+ שנים.


Ocicat
Nynke van Holten/Getty Images

אוסיקט

החתול המנומר הזה עשוי להיראות פראי, אבל הוא חתול בית מכל הבחינות - הוא ידידותי, מלא חיבה, נאמן וחכם. מצד שני, מדובר בחתול אלפא שיפגין דומננטיות גם בבית עם כלבים. בכללי, הוא מתנהג יותר כמו כלב.


Burmilla
jehandmade/Getty Images

בורמילה

המאפיין הייחודי של חתול זה הוא פרוות הכסף המשיית שלו, שיכולה להיות קצרה או באורך בינוני. מדובר בחתול עצמאי, חצוף לעיתים, שמעריץ את בעליו ומתנהג מעט כמו גור גם בבגרותו.


Maine Coon
Alexandra Jursova/Getty Images

מיין קון

מיין קון הוא גזע חביב, אינטליגנטי, חברותי, נאמן, זקוק לחברה וחובב צייד. המוצא של חתולי המיין קון הענקיים אינו ברור, והסברה המקובלת היא שהם התפתחו מזיווג של חתול בית עם חתול קצר שיער של אחד המתיישבים באמריקה וחתול ארוך שיער של אחד הסוחרים שהגיעו לאזור. 

עוד בנושא: עובדות היסטוריות מרתקות


Singapura
Viktor/istockphoto

סינגפורה

סינגפורה הוא אחד מגזעי החתולים הקטנים ביותר - חתול בוגר שוקל כ-3 ק"ג בממוצע. הגוף שלהם שרירי, האוזניים בולטות ואת העיניים הגדולות שלהם קשה לפספס. לחתולים הזעירים האלו יש אישיות סקרנית ונמרצת והם אוהבים להיות בחברת המשפחה וזקוקים לתשומת לב רבה.


Abyssinian
anobis/Getty Images

אביסיני (חבשי)

גזע חתולים זה נחשב לאחד הגזעים העתיקים ביותר. ישנה סברה שהם צאצאים ישירים של החתול המקודש ממצרים העתיקה. אך הסבירות הגבוהה ביותר היא שהם הגיעו מחוף האוקיינוס ההודי. כך או כך, הוא מאוד סקרן, אוהב פינוקים, אך גם זקוק לשקט מדי פעם. 

עוד בנושא: גזעי כלבים שכמעט ולא משירים פרווה