senior couple depressed
PeopleImages/istockphoto

תסמונת הקן הריק - ועוד סיבות נפוצות לשעמום בחיי הנישואין

View Slideshow
senior couple depressed
PeopleImages/istockphoto

שעמום ביחסים

בתחילת הנישואין יש הרבה ריגושים ופרפרים, אבל המציאות היא שהריגוש לא נמשך לנצח ויש סיכוי יותר מסביר שתמצאו את עצמכם משועממים בזוגיות. אלו הסיבות הנפוצות הגורמות לשעמום בחיי הנישואין, וכיצד למנוע או לפתור אותן.

Love
Depositphotos

אתם לא מכירים את שפת האהבה אחד של השני

יש חמש שפות אהבה: יש שפת אהבה של מילות אישור, כמו "את/ה מאוד חשוב לי", "אני גאה בך" וכן הלאה. יש שפה המתבטאת בשירות שעושים עבור בן הזוג, כמו עזרה במטלות או בפרויקטים כלשהם. יש שפה של נתינת מתנות, קטנות או גדולות (כולל פתקי אהבה). יש שפה של זמן איכות משותף ושפה של מגע פיזי. לכל אדם יש בממוצע 2 שפות אהבה עיקריות שגורמות לו להרגיש הכי אהוב. חשוב לדעת איך כל אחד מבני הזוג מעדיף לקבל אהבה, ואז לספק לו את האהבה הזו.

Military Sexual Trauma
LightFieldStudios/istockphoto

טראומות עבר

טראומה מהעבר מקשה על בניית קירבה ואמון באחרים ובמידה ולא מטופלת - עלולה להוביל להתרחקות והתנתקות רגשית. לא משנה כמה חומות בונים, קשה שלא להשתעמם בזוגיות בה בני הזוג מנותקים רגשית.

עוד בנושא: סלבס שעברו ילדות טראומטית ולא היה לכם מושג


Social media rebates

התמכרות למדיה

עצם הצפייה הבלתי פוסקת במסכים, בין אם מדובר בטלוויזיה או בסמארטפון, גורמת לנו להתרגל לפאסיביות בקשר ותלות בגירויים חיצוניים. אל תתעצלו ונסו ליהנות אחד מהשני ומעצמכם בלי מדיה ברקע.

עוד בנושא: הסיבות הכי נפוצות בגללן גברים בוגדים


A couple discussing retirement planning.
Tinpixels

אתם לא מגדירים יעדים למערכת היחסים

בתחילת מערכת יחסים סביר שיהיו מטרות שבני הזוג קובעים. עם הזמן, אחרי שמשיגים את אותן מטרות, חשוב לקבוע יעדים חדשים אליהם תשאפו, ביחד ובנפרד. עידוד ותמיכה זה בזה בדרך להשגת המטרות מגדילים את האושר והאהבה.

family
jacoblund / iStock

אתם מבלים יחד רק כמשפחה, ולא כזוג

אם אתם לא מבלים זמן איכות רק אחד עם השני במשך שנים, יש סיכוי גבוה שתחושו שעמום בזוגיות בשלב כלשהו. מעבר לדייטים, חשוב למצוא גם זמן קצר ואיכותי בכל יום. אחרי שהילדים הולכים לישון או בזמן הפסקה בעבודה, הקדישו זמן לשיחה ושתפו אחד את השני לגבי היום שלכם.


Senior woman
dragana991 / iStock

תסמונת הקן הריק

תסמונת הקן הריק היא הרגשה של צער ובדידות שהורים עשויים לחוש כאשר ילדיהם עוזבים את הבית. בנוסף, ההורים עלולים להרגיש שעכשיו, כשהילדים לא בבית, כבר אין להם דבר במשותף והתוצאה היא שעמום, כמובן. העצה הכי טובה היא לראות זאת כהזדמנות מרגשת להצית מחדש את הרומנטיקה. 


Young couple in love outdoor
Depositphotos

רמות הדופמין ירדו

חידושים בחיים גורמים לשחרור של דופמין, שבין היתר, גורם לנו להרגשה טובה. כשהריגוש מהקשר נגמר, רמות הדופמין יורדות ואנו עלולים לחוות שעמום בזוגיות לצד רצון לחוות דברים חדשים. חשוב להכיר בצורך הביולוגי הזה, ולחשוב מדי פעם מה אפשר לעשות כדי להפוך את הקשר למרגש יותר.

עוד בנושא: הסיבות הכי נפוצות לפרידה וגירושין


Myth 17: You Can’t Have Intimacy Without Sex
william87/istockphoto

לא פיתחתם אינטימיות רגשית

לאחד שעוברים את שלב ההתאהבות והרומנטיקה, עלולים לחוש שעמום במידה והאינטימיות הרגשית ביניכם לוקה בחסר. מצד שני, אף-פעם לא מאוחר מדי לחזק את האינטימיות ולחשוף צדדים פגיעים בפני בני הזוג.

millennial couple
monkeybusinessimages

אתם יותר מדי זמן אחד בתוך התחת של השני

לזוגות שמבלים יותר מדי זמן ביחד יש סיכוי גבוה יותר להרגיש משועממים ומתוסכלים. נסו למצוא תחביבים חדשים, פעילויות ומעגלי חברים נפרדים.

עוד בנושא: דברים שדברים רוצים בדייט הראשון ולא אומרים

Don't Have Sex Before an Event
laflor/istockphoto

משעמם לכם במיטה

שעמום מיני נפוץ מאוד במערכות יחסים ארוכות. דברו על זה - עצם השיחה יכולה להפוך את חיי המין להרבה יותר מרגשים. אל תפסלו ייעוץ מקצועי.

עוד בנושא: עובדות מרתקות על יחסי מין


Couple Driving
DepositPhotos.com

אתם מתבלבלים בין רומנטיקה לספונטניות

החיים הם לא סרט רומנטי, ואי אפשר כל שבוע להפתיע אחד את השני בטיסה ספונטנית לחו"ל או שחייה לילית בעירום. אפשר לתת ביטוי לרומנטיקה בעזרת הרבה מחוות אחרות. כשתהיו בחופשה זוגית, בלי הילדים, תוכלו להיות ספונטנים כמה שבא לכם.


Eating salad
DepositPhotos.com

אתם לא אוכלים ביחד

אוכל מחבר בין אנשים, כולל בין בני זוג. לא משנה אם אתם מבשלים ביחד אחד בשביל השני, מזמינים אוכל או אוכלים במסעדה - העיקר שתאכלו ביחד. 

עוד בנושא: טיפים מנצחים לבישול


Retirement Can Cause Depression
NADOFOTOS/istockphoto

דיכאון של אחד מבני הזוג, או שניהם

אם מישהו מכם מרגיש מדוכא, זה בהחלט ישפיע על בן הזוג ועל טיב מערכת היחסים. טפלו בעצמכם. זה ישתלם.

עוד בנושא: סימנים שאתם סובלים מדיכאון סמוי