איך לסדר את הבית בשיטת פנג שואי? 18 טיפים שתוכלו ליישם בקלות

Zen interior with potted bamboo plant, natural interior design concept, scandinavian minimalist bedroom with herringbone parquet, white architecture

ArchiViz/istockphoto

צ'יפיזם הוא מגזין עצמאי. ייתכן שנרוויח עמלה במידה ותבצעו רכישות דרך הקישורים שלנו. לקרוא עוד
Zen interior with potted bamboo plant, natural interior design concept, scandinavian minimalist bedroom with herringbone parquet, white architecture
ArchiViz/istockphoto

זרימה אנרגטית בבית

בעיות בזוגיות? פיטרו אתכם מהעבודה? יכול להיות שהבעיה היא הזרימה האנרגטית בבית שלכם. להלן 18 פעולות שלפי תורת הפאנג שואי יכולות לשפר הכל. אם בכל זאת לא מצאתם עבודה או סיימתם מערכת יחסים נוספת, אל תשללו טיפול.  

עוד בנושא: סימנים שאתם צריכים ללכת לטיפול

Clean the glass
Pradit_Ph/istockphoto

נקו את החלונות

לפי תורת הפנג שווי, חלונות הבית מסמלים את עיני המבוגרים וקול הילדים. נקו את החלונות על בסיס קבוע בכדי להכניס יותר אור שמש. הבית שלכם יהפוך מיד ליותר רחב, תוסס ואנרגטי ואתם תראו את העולם עם הרבה יותר צבע, בהירות ודיוק. ניתן לנקות את החלונות עם חומץ לבן וכמה טיפות שמן אתרי.

עוד בנושא: איך לנקות בקלות את הדברים שהכי מעצבן לנקות

Light hallway with stylish furniture. Interior design
Liudmila Chernetska/istockphoto

שדרגו את חלל הכניסה

בפאנג שווי הכניסה מייצגת את האופן שבו אנרגיה נכנסת לבית ולחיים. התחילו עם פינוי כל החפצים המיותרים שהצטברו ליד דלת הכניסה. חלל הכניסה לא חייב להיות ריק לגמרי, רק לא עמוס. לאחר מכן נקו את היטב את האזור מבפנים ומבחוץ. נגבו את הדלת ונערו את השטיחון. לבסוף, ודאו שחלל הכניסה מואר היטב/ אם יש צורך, הוסיפו תאורה או החליפה את הנורות.

לא מנקזים את הדוד? 26 דרכים להרוס את הבית מבלי לדעת

Modern Interiors: Bedroom with Pink Bedding
FreshSplash/istockphoto

הסירו מכשולים

שימו לב לכל החסימות והמכשולים הפיזיים שיש לכם בדרככם היומיומית. זה יכול להיות גוף תאורה מרצד, דלת שתמיד נתקעת, מסדרון עמוס שקשה לעבור בו או ארון מלא בבגדים שלא מתאימים לכם יותר. עם הזמן מכשולים אלו עלולים להצטבר וליצור עבורנו בעיות. הצעד הראשון הוא להבחין במכשולים, ואז להסיר אותם בזמנכם הפנוי.

רוצים בית מסודר? אלו הדברים שאתם צריכים לזרוק

Japandi style bedroom interior design with large window. modern scandinavian apartment. 3d render background
Nongnuch Pitakkorn/istockphoto

נסו לשלב בבתיכם את ערכת הצבעים המתאימה

בפנג שווי, צבעים מסוימים נחשבים כמקדמים חושניות ואווירת שלווה בחדר השינה. מומלץ לבחור בגוונים בהירים או עמומים שנמצאים בטבע, כמו קרם, חום וגווני אפרסק. צבע האפרסק נחשב יעיל מאוד למשוך בן זוג - כל כך יעיל שאנחנו צריכים להשתמש בו בזהירות. יש להימנע גם מקירות לבנים מכיוון שלבן הוא צבע של אלמנט המתכת, שאינו תורם למנוחה.

עוד בנושא: מיתוסים על שינה שהם סתם שטויות


Electrician
AzmanJaka/istockphoto
Portrait white frame mockup on retro wooden bedside table. Modern white ceramic vase, dry Lagurus ovatus grass. Cup of coffee and books in bed. Beige linen pillows in bedroom. Scandinavian interior.
Tabitazn/istockphoto

שימו לב למיטה

הרהיט החשוב ביותר שיש לשים לב אליו בבית הוא המיטה. יש להציב את המיטה כך שברגע ששוכבים בה, ניתן יהיה לראות את דלת החדר. הצבת המיטה על אותו הקיר כמו הדלת עשויה לגרום לתחושת איום, כאילו מישהו עלול להפתיע אתכם בשנתכם. בנוסף, לא מומלץ לאחסן דברים מתחת למיטה.

עוד בנושא: דברים שאתם צריכים להעיף מחדר השינה

Front Door
TriggerPhoto/istockphoto

נקו את הדלתות

בפאנג שווי דלתות מייצגות את הקול והתקשורת שלכם. דלתות הן גם פתח דרכו הזדמנויות יכולות להיכנס לחייכם. ודאו שכל הדלתות שלכם יכולות להיפתח לפחות ל-90 מעלות מלאות. כשיש בלאגן מאחורי דלת, היא לא יכולה להיפתח עד הסוף. זה אומר שאתם יכולים לקבל רק חלק מההזדמנויות שיש לחיים להציע לכם. שנית, בדקו שכל הדלתות שלכם תקינות, נפתחות ללא מאמץ ושהצירים לא חורקים. כל הפרטים הללו משפיעים על האופן שבו האנרגיה מוצאת את דרכה אליכם ועדיף שהזרימה תהיה חלקה ככל האפשר.

Organizing and cleaning home
Chalabala/istockphoto

הפכו את חייכם למרווחים יותר

התחילו עם הבית שלכם. מצאו מגירה, חדר, שולחן עבודה - הגודל לא משנה - ושחררו את מה שכבר לא נחוץ. כאשר אנחנו נותנים למשהו ללכת, אנחנו יוצרים שטח פנוי להזדמנות חדשה ורעננה. אל תייסרו את עצמכם כשהחלל יתמלא שוב, זו דרכו של עולם. החללים הפתוחים שלנו מתמלאים, ואז מתרוקנים, ואז מתמלאים שוב. תמיד היו פתוחים להתחלה חדשה. מצאו פינה חדשה (או אותה פינה) לשחרר וליצור קצת מקום שוב ושוב.

עוד בנושא: כך תרגילו את הילדים לסדר וניקיון לפי מארי קונדו

Young woman and meditation bell sound therapy at home
SrdjanPav/istockphoto

טהרו את החלל

לפי תורת הפאנג שווי ניתן לטהר ולברך את החלל בעזרת שריפת עץ פאלו סנטו או פיזור שמן אתרי תפוז מתוק. אם אתם לא רוצים להשתמש בעזרים חיצוניים, דמיינו שאור שמש לבן בוהק ממלא ומנקה את כל הבית שלכם. החזיקו בכוונה של מה שאתם רוצים לטפח וליצור בחייכם.

כסף, אהבה, הצלחה: כישופים של דת הוויקה

At home
Eva-Katalin/istockphoto

צמחים מביאים אנרגיית חיים

בפאנג שווי, צמחים מגלמים אנרגיית חיים. צמחי בית ירוקים חיים מחברים אותנו לטבע ומכניסים חיים לבתים שלנו. הם מכניסים רעננות וחיוניות. הדבר החשוב ביותר לזכור הוא למצוא צמחים מתאימים לחלל שתוכלו לטפל בהם. קחו בחשבון את תנאי התאורה והזמן שיש לכם להשקיע בצמחים.

Donation box with stuff (blankets and clothes)
DjordjeDjurdjevic/istockphoto

זרקו דברים פגומים

אם אתם מהססים לזרוק דברים עם פגמים קטנים, הגיע הזמן לעשות זאת. לדברי המומחים, על ידי הוצאת פריטים כאלה מסביבתכם אתם מפגינים כבוד למקום בו אתם גרים. על פי שיטות רוחניות סיניות, לפני שנפטרים מדברים מיותרים אך בלתי נשכחים, צריך להודות להם על כך שהם שירתו אותנו היטב והביאו לנו שמחה.

עוד בנושא: סיבות לשנוא את שיטת הסדר והארגון של מארי קונדו

The light from the window shines on the white wall, the shadow from the curtain
Alina Valetka/istockphoto
Close up smiling woman hanging or fixing mirror, decorating apartment
fizkes/istockphoto

הוסיפו מראות

לא ניתן ליישם את תורת הפאנג שווי בעיצוב הבית ללא מראות. בעזרת המראות תוכלו להגדיל את החלל שברשותכם ולהכניס אליו יותר אור ואוויר. מראות יכולות להמריץ את החדר ולכן הן טובות יותר לחדר האוכל מאשר לחדר השינה.

zen water fountain
Christian Lopez Walker/istockphoto

הוסיפו מזרקה או אקווריום

בפנג שואי, מים נחשבים לסמל של עושר. אם אתם רוצים להזרים אנרגיה חיובית לחייכם, מומלץ למקם אקווריום או מזרקה ליד הכניסה או מחוץ לכניסה הראשית.

cozy and soft home decor concept. vases with dried grass, candles, small statue, mirror and wooden frame on beige background. Interior.
Anna Martianova/istockphoto

הסירו סימבוליזם שלילי

ישנם הרבה דברים שאנו מקשרים לאירועים מסוימים, זיכרונות או מחשבות, ולא כולם חיוביים. על פי כללי עיצוב בתים בפאנג שווי, אנשים צריכים לזרוק חפצים המסמלים אתגרים שהם מתמודדים איתם בחייהם ובמקומם להוסיף את הדברים שהיו רוצים למשוך בחייכם. לדוגמה, אם אתם רווקים ולא מרוצים מכך' הוסיפו חפצים שמסמלים זוגיות.

עוד בנושא: סוגי גברים שלא מומלץ להתחתן איתם

Zen interior with potted bamboo plant, natural interior design concept, scandinavian minimalist bedroom with herringbone parquet, white architecture
ArchiViz/istockphoto

התאימו את חדר השינה לזוג

בפנג שואי, זוגות נחשבים כמקדמים אנרגיה אוהבת והרמונית, אז התאימו את חדר השינה שלכם לשני אנשים - גם אם אינכם נמצאים כעת במערכת יחסים. השאירו מעט מקום נוסף בארון ובשידה והציגו הכל בזוגות.  

עוד בנושא: מחשבון אהבה נומרולוגי

Space gray iPhone X and black iPhone 7.
Leszek Kobusinski/istockphoto

הימנעו מטכנולוגיה בחדר השינה

הסירו את כל הטלוויזיות, האלקטרוניקה, מכשירי החשמל והטלפונים כדי שלא יפיקו סביבכם אנרגיה. בנוסף, עדיף להימנע ממראות, צמחים וציורים גדולים או ציורים עם אלמנטים של מים בחדר השינה.

Thoughtful senior woman looking at view
FG Trade/istockphoto

תגידו לבית שלכם תודה

פאנג שווי היא מסורת שמאנית המאמינה שהכל חי, כולל החללים שלנו. אותה אנרגיית חיים (צ'י) שמחייה אותנו זורמת גם בבתים בהם אנחנו חיים. הבית שלכם הוא המחסה שלכם ונותן לכם מקום לנוח, להזין, לחגוג, ועוד הרבה יותר. הכרת התודה היא פשוטה. פשוט דברו אל הבית בלב צנוע ותגידו תודה.