Meticulous Father Mowing the Lawn with Scissors
avid_creative/istockphoto

חשבתם שבעל הדירה שלכם קשה? הסיפורים הבאים יגרמו לכם לפחד מוועד הבית

View Slideshow
Meticulous Father Mowing the Lawn with Scissors
avid_creative/istockphoto

בא לשכונה בחור חדש

בארה"ב לוועד הבית או השכונה יש הרבה יותר סמכויות מאשר בארץ, והסיפורים הבאים - כולם אמיתיים - יגרמו לכם להגיד תודה שאתם חיים בישראל.

עוד בנושא: דברים שחייבים לייבא מארה"ב לארץ


Fragment of the white Venetian blinds with manual control
anmbph/istockphoto

תריסים > וילונות

משפחה בטנסי החליטה להחליף כמה תריסים בווילונות לאחר שבתם הקטנה נלכדה בתריסים וכמעט נחנקה למוות. אולם הוועד בשכונה אמר כי כל החלונות הפונים לכביש אמורים להצטייד בתריסים בגודל 2 אינץ'. במקום להילחם בוועד, המשפחה החליטה לעבור דירה.

עוד בנושא: טרנדים עכשוויים לעיצוב הבית

Purple swing set
lroberg/istockphoto

סליחה, למה הנדנדה בצבע סגול?!

אנשי ועד איימו על משפחה במיזורי בקנסות, ואפילו מעצר, מכיוון שהמשחקים והנדנדה בחצר שלהם היו סגולים - צבע שלא אושר מראש. בסופו של דבר, המקרה הגיע לבית המשפט והשופט פסק לטובת המשפחה.

עוד בנושא: הצעצועים המסוכנים בהיסטוריה

Girl Acting As Princess In Castle
Antonio_Diaz/istockphoto

בניה לא חוקית, כביכול

ועד שכונתי בג'ורג'יה תבע בעל בית לאחר שסירב לזרוק את בית המשחקים הוורוד של הבת שלו. עיקר הסוגיה: האם בית המשחקים, שאף לא נראה מהכביש, היה ציוד משחק שאינו זקוק לאישור הוועד? או שמא מדובר בבנייה לא חוקית? בסופו של דבר, הוועד ויתר.

עוד בנושא: מצעד הדירות הכי מזעזעות שהוצעו להשכרה

Playing Outside in a Field on a Sunny Day
FatCamera/istockphoto

לא צריך לראות ילדים, או לשמוע אותם

ועד שכונתי בפלורידה עורר זעם על שהציע שילדים לא יוכלו לשחק בשטחים משותפים - לא לרוץ או "להשמיע קול רם". ילדים יצטרכו להיות בפיקוח של מבוגר בכל עת. מי שמפר את הכלל יקבל קנס בסך 100 דולר. בסופו של דבר, הוועד עיכב את החלטתו לאחר שהורים איימו לתבוע. לא ברור אם הנושא יעלה אי פעם להצבעה.

עוד בנושא: טיפים מגובים מדעית לגידול ילדים מאושרים


Children at a Lemonade Stand
ideabug/istockphoto

דוכן לימונדה = עסק לא חוקי

ילדי פלורידה קיבלו כאפת מציאות קשה כאשר הוועד באחת השכונות הגיש תלונה נגד דוכן הלימונדה שלהם. הטענה: אסור להכניס עסקים ושלטים לשכונה. מה שרק עשה את זה נורא יותר, זה שהילדים עשו זאת במטרה לגייס כסף לבית הספר בשביל לעזור לילדה נכה.

עוד בנושא: זה מה שיקרה אם הציורים של הילדים שלכם יהפכו למציאות


Architecture: Brand new house  being built with an empty garage
JodiJacobson/istockphoto

חובה להשאיר את דלת המוסך פתוחה

ועד שכונתי באזור סקרמנטו, ארה"ב הדהים את התושבים כשדרש מהם להשאיר את דלתות המוסך שלהם פתוחות בין השעות 8:00-16:00 בכל יום או להתמודד עם קנס בסך 200 דולר. למה? בגלל אנשים שגרים במוסכים באופן בלתי חוקי. מיותר לציין שהתושבים סירבו בתוקף מכיוון שלא רצו להשאיר חפצים יקרי ערך במוסך פתוח.

Car tire in winter on the road covered with snow, close up picture
Patrick Daxenbichler/istockphoto

אסור לפלס את השלג

אישה נכה מקליפורניה רק רצתה להיות מסוגלת לנסוע הביתה, אך השלג ברחוב בו גרה לא איפשר זאת. ועד שכונת סיירה נבדה לא רק סירב לפלס את השלג, אלא קנס את האישה ב-500 דולר כל פעם שמשפחתה פילסה את הדרך בעצמה. הנימוק: תושבים אחרים רצו לשחק בשלג ברחוב הספציפי הזה. בסופו של דבר, הוועד ויתר לה על הקנס.


Living In A Very Nice Home
Solidago/istockphoto

אסור להחנות בחנייה

טנדר של תושב פלורידה היה גדול מדי עבור המוסך שלו, ולכן התושב החנה אותו בחניה. הוועד, שרצה שכל כלי הרכב יהיו במוסכים, החליט שזה לא מקובל - למרות שנתן לו אישור לפני שעבר לגור שם. בעל הבית עמד על שלו, וניצח במאבק משפטי שנמשך יותר משלוש שנים. הוועד היה צריך לשלם 187,000 דולר עבור שכר טרחה והוצאות משפטיות.

עוד בנושא: המכוניות המכוערות בהיסטוריה

Wild large beaver looks up in river Bear Creek Lakewood Colorado
milehightraveler/istockphoto

להרוג את כל הבונים

הרבה בעלי בתים בצפון קרוליינה כעסו בגלל החלטת הוועד ללכוד ולהרוג את הבונים שהתגוררו בנחל בשכונתי. הבעיה? הסכרים שהבונים בנו גרמו לעליית מפלס המים, ואיימו על הטיילת והקהילה. התחנונים להעביר את הבונים במקום להרוג אותם נפלו על אוזניים ערלות משום שהמדינה ראתה בהם "חיה מטרידה".

עוד בנושא: החיות החכמות בעולם


Rabbit is Beautiful Animal of Nature
dimabl/istockphoto

ולהרוג גם את כל הארנבות

ועד שכונתי בקולורדו החליט להרוג את כל הארנבות בשכונה. לבסוף, תושבת אחת החליטה לשלם מכיסה כדי להעביר את הארנבות במקום להרוג אותן.


Three pink plastic lawn flamingos against blue sky background
DNY59/istockphoto

איזור ללא פלמינגו

מכירים פלמינגו מפלסטיק? אז ועד שכונתי בג'ורג'יה החליט שזה קישוט דשא מכוער, ועל כן - כל מי שיש לו קישוט גינה דמוי פלמינגו יקבל קנס של 25 דולר ליום. ואכן, בעל בית אחד נאלץ לשלם 3400 דולר.

Arizona-style house design common to the region
jgareri/istockphoto

החצר האקולוגית מכוערת מדי

בעלת בית אחת בקליפורניה חשבה שהיא עושה את הדבר האחראי כשהוציאה את הדשא במהלך בצורת והחליפה אותו בצמחים שזקוקים למעט מים. אך הוועד דרש ממנה להחזיר קצת דשא, ואמר לה "זה ייראה טוב יותר" ואיים בקנס חודשי של 50 דולר עד שתחזיר את הדשא. מאוחר יותר העבירה קליפורניה חוק המגן על התושבים מפני ניסיונות להעניש אותם על התקנת גינון ידידותי לבצורת.


Bud Billiken Parade
Roberto Galan/istockphoto