"נגיע למאדים וינשרו לנו הבהונות": התחזיות הכי מגוחכות שמדענים ניבאו לשנת 2020

4G Cellular Data Networks

metamorworks/istockphoto

צ'יפיזם הוא מגזין עצמאי. ייתכן שנרוויח עמלה במידה ותבצעו רכישות דרך הקישורים שלנו. לקרוא עוד
4G Cellular Data Networks
metamorworks/istockphoto

העתיד כבר שם

הדבר הכי מבאס בשנת 2020 הוא שאנחנו עוד לא נוסעים במכוניות מעופפות וקורונה. אגב, מכוניות מעופפות זה ממש לא הדבר היחיד שיודעי דבר ציפו שיקרה עד היום. מניידות ועד תזונה - אלו התחזיות הכי לא מדויקות שחזו לשנת 2020.

House flying
Deposit Photos

נגור בבתים מעופפים

בשנת 1966 הצהיר הסופר והממציא ארתור סי. קלארק כי "לבתים במאה ה-21 לא יהיו שורשים הקושרים אותם לקרקע. לא יהיו צינורות מים, ניקוזים או קווי חשמל". אבל איך נרד להוציא את הזבל? הפתרון בשקופית הבאה.

עוד בנושא: בתים של סלבס שתוכלו לרכוש בזול

Helicopter Tour
Lisa-Blue/istockphoto

ויהיה לנו מסוק בחניה

בשנת 1951, פורסם מאמר במגזין 'Popular Mechanics' שחזה כי במאה ה-21 יהיה לכל משפחה מסוק פרטי, וזאת כיוון שמדובר בכלי תחבורה "פשוט, פרקטי, גדול מספיק בשביל לשאת שני אנשים וקטן מספיק בשביל להנחית על הדשא בחצר הבית".

עוד בנושא: אפשר כבר להפוך עיניים חומות לכחולות ועוד עובדות מדעיות מרתקות

Monkey with a computer
Deposit Photos

והנהגים יהיו קופים

ב-1994 מומחים במכון ראנד טענו שעד שנת 2020 יהיה אפשר לפתח מינים סופר אינטליגנטיים של בעלי חיים, כמו קופים, שיוכלו לעבוד בשבילנו: "בבתים שאין בהם רובוט, יהיו קופים שיבצעו את עבודות הניקיון והגינון. כמו כן, השימוש בקופים מאומנים היטב כנהגים יפחית את מספר תאונות הדרכים." האומנם?

עוד בנושא: החיות החכמות ביותר בעולם

062016_cheap_foot_odor_remedies_slide_0_fs
Adisorn Saovadee/shutterstock

תהיה לנו רק בוהן אחת ממש גדולה

בשנת 1911, מנתח בשם ריצ'רד קלמנט לוקאס הרצה בקולג' המלכותי לכירורגים באנגליה וטען כי אנו נשתמש ב"בהונות הרגליים חסרות התועלת" פחות ופחות עד ש"תהיה לנו רק בוהן אחת גדולה".

עוד בנושא: עובדות מפתיעות על שמאליים

The Novak Djokovic Foundation New York Dinner - Inside
Andrew H. Walker/ Getty Images Entertainment/Getty Images

נוכל להשתמש בטלפתיה וטלפורטציה

בספר 'Shift 2020' משנת 2014, מייקל ג'יי או'פארל חזה כי 2020 תהיה ההתחלה של עידן הננו: "אני צופה כי טלפתיה וטלפורטציה יתאפשרו עד שנת 2020 - כאשר שניהם יהיו מקובלים עד 2040". יש עוד למה לחכות.

Hyperloop Tunnel
Virgin Hyperloop One

במקום כבישים יהיו צינורות

במאמר משנת 1957 חזו כי הכבישים "יוחלפו ברשת של צינורות פנאומטיים". כלומר, אנחנו ניסע עד פתח הצינור הקרוב לביתנו ואז הצינור ישגר אותנו, באמצעות גז דחוס, עד היעד.

עוד בנושא: הכבישים הכי מטורפים בכל העולם

Steel and Concrete Suppliers
ferrantraite/istockphoto

הכל יהיה עשוי מפלדה

במהלך ראיון משנת 1911, תומאס אדיסון ניבא כי "הבית של המאה הבאה יהיה מרוהט כולו מפלדה… התינוק של המאה ה-21 יתנדנד בעריסת פלדה. אביו ישב על כיסא פלדה ליד שולחן אוכל מפלדה וחדר המגורים של אמו יהיה מצוייד בריהוט פלדה מפואר".

עוד בנושא: טרנדים עכשוויים לעיצוב הבית

Child playing with robot
Deposit Photos

הפסיכולוג שלנו יהיה רובוט

תחזית נוספת בספר 'Shift 2020' היא של מומחית הטרנדים אריאן ואן דה ון. היא האמינה כי "רובוטים ישמשו כפסיכולוגים, עוזרים ואפילו חברים". קחו בחשבון שהקוף שלכם יעלב.

עוד בנושא: גאדג'טים שיקלו לכם על החיים

fortune teller hands
nullplus

נוכל לחזות את העתיד

העתידן דייב אוונס טען בשנת 2012 שכולם יוכלו לנבא את העתיד בעצמם: "עד שנת 2020, חיזוי העתיד יהיה דבר שבשגרה עבור האדם הממוצע... אנו צוברים כמויות נתונים חסרות תקדים... כלים מבוססי ענן יאפשרו לכל אחד לכרות את הנתונים הללו כדי לחזות את העתיד".

barista serving coffee
jacoblund

נפסיק לעשן ולשתות קפה ותה

בשנת 1937 ניבא ניקולה טסלה כי "בתוך מאה שנה, קפה, תה וטבק כבר לא יהיו באופנה". לטענתו, זה לא יקרה בכוח: "זה פשוט כבר לא יהיה אופנתי להרעיל את עצמנו".

Go Vegetarian or Vegan
Syda Productions/shutterstock

כולם יהיו צמחוניים

בשנת 1913, הנשיא של איגוד חובבי הבשר האמריקני, גוסטב בישוף, חזה כי "אפילו העשירים ביותר יהפכו לצמחוניים". הנימוק שלו נבע מעלות הבשר ההולכת וגדלה, ולכן הוא ניבא מחסור. אגב, בהחלט ייתכן שנהפוך כולנו לצמחוניים, אבל לא בגלל מחסור, אלא בזכות פיתוח בשר מתורבת.

עוד בנושא: כמה זמן אפשר להחזיק אוכל במקרר

Dennis Tito's Vacation to Mars
Alones/shutterstock

נגיע למאדים

ב-1997, נטען במגזין 'Wired' כי בשנת 2020 בני אדם ינחתו על מאדים. כותבי המאמר הוסיפו כי "המסע יהיה מאמץ משותף של מדינות רבות". כל הכבוד על היוזמה.

View of Earth from Moon
National Aeronautics and Space Administration

ונגור על הירח

אפרופו נבואות, אי-אפשר בלי נביא הזעם, נוסטרדמוס. באחד מחזיונותיו ראה נוסטרדמוס אנשים החיים על הירח בשנת 2020. להזכירכם, יש לנו עוד כמה ימים עד סוף השנה. הכל פתוח.