הסימנים הכי נפוצים שבן/בת הזוג רוצה להתגרש

woman taking off wedding ring

simarik/istockphoto

צ'יפיזם הוא מגזין עצמאי. ייתכן שנרוויח עמלה במידה ותבצעו רכישות דרך הקישורים שלנו. לקרוא עוד
woman taking off wedding ring
simarik/istockphoto

דרכינו נפרדות

במהלך השנים, פסיכולוגים ומגשרים עקבו אחר סימנים מקדימים המצביעים על כך שהנישואים עשויים להסתיים בקרוב. 10 הסימנים הבאים הם הנפוצים ביותר.


couple angry with backs toward each other
Ridofranz/istockphoto

מסרבים ללכת או להשתתף בייעוץ

פנייה לייעוץ אינה סימן בטוח לגירושין - מחקרים מראים כי טיפול ממוקד רגשית משפר את שביעות הרצון ממערכת היחסים בשיעור הצלחה של 70%. מצד שני, כאשר אחד מבני הזוג רוצה ייעוץ והשני מסרב, ייתכן כי הגירושין מתקרבים. "אחד הדברים שכמעט מבטיחים גירושין, הוא כאשר גבר מסרב לבקשות של אשתו ללכת לייעוץ", טוען סם מרגוליס, שעבד כמגשר גירושין במשך 3 עשורים.

עוד בנושא: דברים שגברים רוצים בדייט הראשון ולא אומרים

man trying to talk to wife
fizkes/istockphoto

שתיקה

על פי מחקר ארוך טווח של הפסיכולוג הקליני ג'ון גוטמן, שתיקה של אחד מבני הזוג היא אחת ממנבאי הגירושים העיקריים. למה הוא מתכוון? אם בן זוג אחד מנסה לפתור בעיה, אבל השני ממלמל, מסרב לשתף פעולה או מתעלם לחלוטין - זה אומר שהתקשורת הדרדרה לרמות מדאיגות.

עוד בנושא: רוצים להיפרד? אל תעשו את הטעויות הבאות

female couple arguing
Mixmike/istockphoto

התגוננות

כאשר אחד מבני הזוג או שניהם מתגוננים באופן שגרתי כאשר הם מתמודדים עם ביקורת, זה מונע מבני הזוג לפתור סכסוכים בצורה בריאה. התגוננות, עוד אחת ממנבאי הגירושין של גוטמן, מייצגת בדרך כלל חוסר יכולת לקבל אחריות או להבין את נקודת המבט של בן הזוג, ולעתים קרובות היא באה לידי ביטוי כזעם מצטדק או תחושת קורבנות. התגוננות עשויה להוביל לגירושין במיוחד כאשר היא נוגעת לסוגיות משמעותיות, כמו כסף.

עוד בנושא: מחשבון אהבה נומרולוגי

divorce paper with wedding bands
djedzura/istockphoto

שימוש במילה "גירושין"

לא מפתיע שאמירת המילה "גירושין" עשויה להיות סימן מדאיג. אבל בהתחשב בכך שבני זוג יכולים לבלות חודשים או שנים בתהיות לגבי פרידה, השימוש במילה "גירושין" בצורה קונקרטית וברורה מזמן לרוב נקודת אל-חזור. "מניסיוני, ברגע שאחד מבני הזוג אומר את המילה 'גירושין', זה אינדיקטור די ברור שהדברים נגמרו", אומר מרגוליס. "אנשים נוטים להימנע מהמילה עד שהם ממש מיואשים".

עוד בנושא: טיפים לזוגיות שהם עצות גרועות

woman cleaning and man sitting on couch
grinvalds/istockphoto

בּוּז

בוז היה הניבוי העיקרי לגירושין במחקרו של גוטמן בן 14 השנים. התנהגות מלאת בוז באה לידי ביטוי בהרבה דרכים, אך לעתים קרובות כוללת סרקזם, ביקורת נוקבת, חריפה, ביטויי סלידה ואמירות אוניברסליות כמו "לעולם לא תלמד/י" או "כולם יודעים שאת/ה עצלן/ית". בני זוג המאבדים את הכבוד אחד כלפי השני, לרוב הופכים למלאי בוז, מה שמונע מהם לראות את הצדדים החיוביים זה בזה.

עוד בנושא: סימנים שמערכת היחסים פוגעת בבריאות הנפשית

male couple looking upset
FG Trade/istockphoto

ביקורת

ביקורת, עוד אחת ממנבאי הגירושין של גוטמן, יכולה לאיים על הנישואין אם היא יוצאת משליטה. כמובן שביקורת בריאה חיונית לכל מערכת יחסים, אבל כאשר אחד מבני הזוג או שניהם משתמשים בביקורת כדי לתקוף במקום לטפל בבעיה, זה יכול לעורר טינה ובוז. באופן כללי, מחקרים מראים שאנשים נוטים לקבל ביקורת כאשר המבקר משתמש במילה "אני" (ולא "אתה") ומנסה להעביר את נקודת המבט שלו.

עוד בנושא: הסיבות הכי נפוצות לפרידה וגירושים

Couple in bed
Deposit Photos

נישואים ללא מין

כאשר מין כמעט ולא קיים, אומר מרגוליס, זה לרוב סימן לכך שבני הזוג נשארים יחד מכיוון שהשינוי קשה וקל יותר לא לטלטל את הסירה. מחסור במין עשוי גם לאותת כי האינטימיות הרגשית אבדה. מחקר משנת 2015 שפורסם בכתב העת Social Psychological and Personality Science מצא כי זוגות המקיימים יחסי מין פעם בשבוע נוטים להיות מאושרים יותר מאלו שעושים זאת בתדירות נמוכה יותר.

עוד בנושא: עובדות מפתיעות על יחסי מין

woman on phone in bed
zoranm/istockphoto

בגידה כרונית

יתכן שהנישואין יתאוששו לאחר שאחד מבני הזוג או שניהם ניהלו רומן, במיוחד כאשר הולכים לטיפול. בגידה כרונית היא סימן משמעותי יותר לגירושין קרבים, וזה אומר שלפחות בן זוג אחד אינו מרוצה מהנישואין. "רוב הבגידות שאני רואה הם פשוט תוצר של בדידות," אומר מרגוליס. "אפשר להיות בודד מאוד בתוך נישואים".

עוד בנושא: הסיבות הכי נפוצות בגללן גברים בוגדים


senior man jogging
supersizer/istockphoto

הכנה לקראת חיי רווקות

בין אם במודע או לא במודע, בן זוג ששוקל להתגרש עשוי להתחיל לבצע שינויים גדולים באורח חייו כדי להתכונן לדייטים בחיי הרווקות. "זה אופייני לבן הזוג היוזם להתחיל להכין את עצמו על ידי כושר, ירידה במשקל, טיפוח ודברים אחרים לשיפור המראה", כותב מרגוליס בבלוג שלו. בן/ בת זוג עשויים גם לבצע שינויים בקריירה או להמשיך בלימודים אקדמאים גבוהים כדי להכין את עצמם כלכלית לרווקות.

עוד בנושא: טעויות דייטינג נפוצות


couple eating not talking to each other
yongyuan/istockphoto

התקשורת נעלמת

"היכנסו לכל מסעדה וחפשו את בני הזוג שאינם מדברים, ומביטים אחד דרך השני," אומר מרגוליס. "ראיתם אותם. זה מדבר בעד עצמו". חלק מבני הזוג עשויים להסתפק בשתיקה או בתקשורת דלילה, כמובן, אבל ראוי לציין כי סצינות מסוג זה יכולות להצביע גם על כך שבני הזוג התבגרו, כל אחד, למקומות שונים - וזה מה שעלול להוביל לגירושים.

עוד בנושא: מדריך לקריאת שפת גוף