שימו לב: סימנים לבגידה שקל לפספס

Passionate Lovers Sitting on Edge of Bed Touching Legs Hugging

ShaneKato/istockphoto

צ'יפיזם הוא מגזין עצמאי. ייתכן שנרוויח עמלה במידה ותבצעו רכישות דרך הקישורים שלנו. לקרוא עוד
Passionate Lovers Sitting on Edge of Bed Touching Legs Hugging
ShaneKato/istockphoto

פה חשדתי

אף אחד לא רוצה לחשוב שבן או בת הזוג שלו לא נאמנים. מצד שני, לפי מחקר מאוקטובר 2022, 54 אחוז מהאמריקאים "שהיו אי פעם במערכת יחסים מונוגמית אומרים שבגדו בהם - פיזית, רגשית או שניהם". מה שהופך את הנתון הזה לגרוע עוד יותר הוא שבאחוז ניכר מהמקרים נורא קל לפספס את הסימנים המעידים על בגידה. מלבד הדברים הברורים, אלו הם הסימנים לבגידה שרוב האנשים לא שמים לב אליהם.

הגודל קובע? עובדות מפתיעות על יחסי מין

Girl Rejecting To Kiss Guy On Unsuccessful Date Walking Outside
Prostock-Studio/istockphoto

הם כבר לא מנשקים אתכם

לפי מומחים, אם אתם באים לתת לבן או בת הזוג נשיקה והם מסובבים את הראש הצידה ומאפשרים לכם לתת נשיקה בלחי במקום על השפתיים - אתם צריכים לחשוד. זה יכול להיות בגלל אשמה או רצון להישאר נאמנים לבן או בת הזוג החדשים.

מחשבון אהבה: כך תחשבו התאמה זוגית על פי הנומרולוגיה

Password protected to login on the computer screen
hanieriani/istockphoto

הם לא משתפים את הסיסמה לטלפון או המחשב

כלל האצבע הראשון בבגידה הוא לשים לב לשינויים בהתנהגות. אם בני הזוג תמיד היו מאוד פרטיים, אז העובדה שהם לא רוצים לחלוק את הסיסמאות שלהם לא בהכרח מעידה על משהו חשוד. אבל אם פעם הם היו ספר פתוח ופתאום קשה יותר להיכנס לאייפון שלהם, יש סיבה טובה לחשוד. יכול להיות שהם ממהרים לחטוף את הנייד אם אתם מושיטים יד, או שהם פתאום מגנים עם סיסמה ומתעצבנים אם אתם שואלים למה.

עוד בנושא: סוגי נשים שאסור להתחתן איתן

Boyfriend Spying On His Girlfriend While She Uses Smart Phone
urbazon/istockphoto

הם מתעסקים הרבה יותר זמן עם הטלפון

אם הם פתאום שולחים הודעות טקסט ומחייכים כל הזמן, או בודקים הודעות הרבה יותר פעמים ביום, זה דגל אדום ענק. זה מטריד במיוחד אם הם מקבלים יותר שיחות או הודעות טקסט בלילה.

עוד בנושא: סוגי גברים שאסור להתחתן איתם

Senior man brushing his teeth while using a smart phone in the bathroom
vorDa/istockphoto

הם לוקחים את הטלפון לכל מקום

אם הם הולכים לבלות בשירותים זמן מה, הגיוני שהם יקחו איתם את הטלפון. אבל אם הם מתחילים לקחת אותו לכל מקום - בזמן שהם מצחצחים שיניים או כשהם מוציאים את האשפה החוצה - זו סיבה לדאגה. שימו לב אם בני הזוג עצבניים כשאתם נמצאים ליד הטלפון או המחשב שלהם.

עוד בנושא: עובדות מפתיעות על קקי

Man comforting his girlfriend at home
andresr/istockphoto

כששואלים אותם "איפה היית?" - מקבלים תשובה מפורטת מדי

אם אתם שואלים את בן/בת הזוג איפה הם היו כל היום והם מספקים לכם תיאור מפורט ומשוכלל, יכול להיות שהם עשו חזרות על הסיפור. בן זוג שמסתיר משהו עשוי להתקשות לדעת כמה מידע לשתף, אז הוא או היא עשויים לפצות על ידי מתן פרטים נוספים כדי למנוע אתכם לשאול עוד שאלות. לחלופין, הם יכולים להסיט את שיחה.

אסטרולוגים טוענים: זה המזל שמשקר הכי טוב

Redhead young woman with eyesight problems trying to read phone text
Nastasic/istockphoto

חשוב להם לדעת איפה אתם נמצאים

אם בני הזוג פתאום מאוד סקרנים או מבקשים הרבה פרטים לגבי המיקום שלכם, זה יכול להיות סימן לבגידה. הם עושים את זה כדי לדעת למתי לקבוע מפגש עם המאהב/ת, כמובן.

למה נשים בוגדות? אלו הסיבות הכי נפוצות

Young couple arguing while having problems in their relationship.
skynesher/istockphoto

מאשימים אתכם בבגידה

בוגדים יאשימו לעתים קרובות את בני זוגם בבגידה. אנשים שבוגדים יכולים להשליך באופן לא מודע את חוסר הנאמנות שלהם על בני הזוג ולהתחיל לפקפק בנאמנותם ובאמינותם. זה יכול להתרחש כתוצאה מכך שהם מנסים לתרץ את הבגידה שלהם על ידי ציור של בני הזוג כבלתי נאמנים באותה המידה. סיבה נוספת לתופעה הזו היא שהם מניחים שאחרים יפעלו ויתנהגו בדומה לדרך בה הם מתנהגים.

למה גברים בוגדים? אלו הסיבות הכי נפוצות

Couple in the kitchen argue
milan2099/istockphoto

הם מתקרבנים

תרחיש מובהק של גזלייטינג הוא כאשר בן הזוג הבוגד מצייר את עצמו כקורבן כאשר מתעמתים איתו לגבי חשד כלשהו. בדרך כלל, כשזה קורה, תהיה תגובת יתר של כעס, וטענה שזה לא צודק אפילו להאשים בדבר כזה.

נתפסו על חם: הבגידות הידועות לשמצה של הסלבס

Close-Up Of Worried Woman Looking Away
alvarez/istockphoto

הם גורמים לכם לפקפק בעצמכם

טקטיקה נפוצה נוספת של גזלייטינג היא לגרום לכם לחשוב שאתם "משוגעים" או "פרנואידים" או מאוד מבולבלים. הבוגדים יתעקשו שאתם לא זוכרים נכון למרות שאתם זוכרים בבירור מה התרחש. הם עשויים גם לסתור אתכם בפרטים הקטנים כדי לגרום לכם להטיל ספק בפרטים הגדולים. בנוסף, הם עלולים לסלף את המילים שלכם כדי לגרום לכם להיראות לא אמינים לעצמכם ולאחרים. הם עשויים אפילו להטיל ספק בבריאות הנפשית וביציבות שלכם.

עוד בנושא: סימנים שאתם נמצאים במערכת יחסים רעילה

Colorful Fischer's lovebirds kiss
yoh4nn/istockphoto

הם מפגינים חיבה יתרה

גל פתאומי ובלתי מוסבר של חיבה? חשוד מאוד. לפעמים, כשבני הזוג בוגדים, הם עלולים לפצות יתר על המידה מתוך אשמה. הם עשויים להרעיף עליכם מתנות בלתי צפויות, מחמאות וחיבה יתרה. לכן, אם בן/בת הזוג הופכים קשובים יתר על המידה ללא כל סיבה ברורה, אולי זה יהיה רעיון טוב לשוחח על כך.

למה נפרדתם? אלו הדיל ברייקרים הכי נפוצים ביחסים

Young couple having an argument at home.
skynesher/istockphoto

הם נמנעים מקשר עין, או יוצרים יותר מדי קשר עין

כשבוגדים יוצרים קשר עין עם בני הזוג שלהם, זה עלול להזכיר להם את הסוד שהם מסתירים ורגשות לא נוחים יכולים לצוץ. מצד שני, יותר מדי קשר עין גם יכול להיות גם דגל אדום. יש בוגדים שיוצרים יותר קשר עין בכוח כדי שלא תחשבו שהם משקרים, כשלמעשה אנשים שלא מסתירים דבר שומרים על קשר עין במשך שבע עד עשר שניות. 

לפרטים נוספים: כך תדעו אם משקרים לכם

Reflection of handsome man with beard looking at mirror and touching face in bathroom grooming
stefanamer/istockphoto

הם משנים את המראה שלהם

אם בני הזוג מתחילים להשקיע יותר מאמץ במראה החיצוני שלהם ובו בזמן מתרחקים מכם, זה יכול להיות סימן עדין לכך שהם עושים את המאמץ הזה בשביל מישהו אחר. 

עוד בנושא: השקרים הכי נפוצים במערכת יחסים זוגית

Diverse People in GYM
ferrantraite/istockphoto

יש להם תחביב חדש

אם לבני הזוג יש פתאום עניין או תחביב חדש שלא כולל אתכם, זה יכול להעיד על צרות. אולי הם מבלים עד מאוחר בחדר הכושר או שהם הצטרפו לפורום כלשהו שלא מקבל חברים חדשים. אין שום דבר רע בחיפוש אחר תחומי עניין אישיים, אבל כשזה מתחיל לחדור לזמן המשותף שלכם או שזה נראה כמו תירוץ נוח להתרחק, שווה לעשות בדיקה.

עוד בנושא: טעויות שיש להימנע מהן בקשר רומנטי טרי

Portrait of lovely couple with smart phones in hands, cheerful charming woman checking her email, man follows her secret correspondence with jealous expression over grey background
Deagreez/istockphoto

יש להם "חברים"חדשים

באופן כללי, כנראה יש לכם מושג מי הם החברים של בני  הזוג שלכם, וסביר להניח שפגשתם את רובם לפחות פעם אחת. אבל אם "חבר" או "חברה" חדשים צצו להם ואין לכם שום מידע עליהם, יש לכם סיבה לחשוד. זה מחשיד במיוחד אם אתם שומעים כמה שמות שמעולם לא שמעתם. 

עוד בנושא: עובדות מפתיעות על יחסי מין

Angry man is yelling at his wife.
Boris Jovanovic/istockphoto
Happy seniors talking while eating lunch at residential care home.
Drazen Zigic/istockphoto

החברים שלהם מתחילים להתנהג מוזר על ידכם

אם אתם שמים לב למשהו חשוד שקורה עם החברים של בני הזוג, זה יכול להיות כי הם מחזיקים במידע לא רצוי. סביר להניח שהנאמנות שלהם היא לחבר שלהם ולא לכם, אז אולי הם לא ירצו להסתבך או לשים את חברם במצב לא נוח.

"אל תלכו לישון כועסים": ועוד "טיפים" ליחסים שהם עצות גרועות

Caucasian mature woman frustrating while sit alone on bed in bedroom. Attractive old female upset depressed feel infuriating, sad and upset with life problem in house. Health care Medical Concept.
Kiwis/istockphoto
The man is counting money
Pofuduk Images/istockphoto
Young couple having an argument outdoors
FG Trade Latin/istockphoto

הם מאוד עצבניים

ניהול הלוגיסטיקה והרגשות של רומן יכולים לגבות מחיר נפשי. הבוגדים עשויים להיות יותר לחוצים, עצבניים או מתגוננים כשהם מנסים לנווט בין מערכות היחסים, הקונפליקטים הפנימיים והאשמה.

עוד בנושא: הפרידות של הסלבס שעוד לא התגברנו עליהן

Couple Talking at a Cafe
georgeclerk/istockphoto

הם מתחילים לדבר ביחיד במקום ברבים

אחד מסימני ההיכר של מערכת יחסים מאושרת הוא שזוגות משתמשים הרבה במילה "אנחנו". לכן, אם בני הזוג עונים על שאלות עם "אני" יותר מהרגיל, במיוחד בהתייחס לעתיד, זה עשוי להיות אינדיקציה לכך שהם לא רואים אתכם בעתיד שלהם. אגב, מחקר משנת 2022 שפורסם ב-Personal Relationships מצא שזוגות שמשתמשים ב"אנחנו" על פני "אני" הם בעלי שביעות רצון גבוהה יותר מהזוגיות.

איך להיפרד מבן/ בת הזוג? פשוט אל תעשו את 13 הטעויות הבאות

Upset depressed young man sitting on the edge of bed against his wife lying on the bed. Relationship difficulties.
tuaindeed/istockphoto

יש לכם תחושת בטן

כשאתם חושדים שבני הזוג בוגדים, טבעי לחשוב שאולי אתם פשוט חסרי ביטחון. מצד שני, יש בסיס וסיבה לאינטואיציה שלכם. אז אם יש לכם תחושה מתמשכת ובלתי מעורערת שמשהו בזוגיות כבוי, רוב הסיכויים שאתם צודקים.

עוד בנושא: עוד סימנים שבני הזוג בוגדים בכם